Spora yeni başlayacağım. Kas ve yağ oranlarımı yorumlayabilir misiniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KafkasKartalı36 tarafından 23 Ekim 2022 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. KafkasKartalı36

KafkasKartalı36 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese selamlar :) YKS öğrencisiyim, bu yüzden sürekli ders çalışıyorum veyahut evdeyim. Dolayısıyla da hareketsiz bir hayatım var.

Evde yağ oranını vesaire ölçen bir baskül var. Ona çıktım. Durumlar tam olarak şu:
    Kilo 91
    Yağ oranı %35 (ağırlık 34.58kg)
    Çizgili kas %32 (ağırlık 28.80kg)
    Kas oranı %58 (ağırlık 52.80kg)
    Kemik 4 kg

Boyum 1.76, sadece alt bölgemde ve alt karnımda yağ var. İnsanlar genel olarak 80 kilo falan sanıyor beni. Omuzlarım vs geniş, fiziksel olarak da güçlü bir insanım (yani her şeyim yağ değil, onu kast etmeye çalışıyorum)

Kas oranlarım iyi mi? Dediğim gibi iri cüsseli bir insanım ama kilo verirsem ne kadar incelirim bilmiyorum, bir süre güreşle de uğraşmıştım. Yine iri olarak görünür müyüm? Spor imkanlarım kısıtlı, salona gitmeyi düşündüm ama vakit problemim var. 5 kg dambılım ve yeni aldığım (gelecek, birkaç güne) matım var. Bir de çelikten bir iradem :)) Diyete de başlayacağım.

Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden saygı ve sevgilerimle :)

Sayfayı Paylaş