Spora Yeni Başladım Yorumlarınızı Almak İstiyorum -Bayan

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gulsenn tarafından 30 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gulsenn

gulsenn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Spor salonuna başlayalı iki hafta oldu ve henüz bir programım yok sadece kardiyo yaptım. Spor hocam üçüncü haftadan sonra program hazırlayabilceğimizi söyledi. Boyum 170, kilom 50. Vücudum orantılı basenim ya da kilo problemim yok. Spora başlamamın sebebi daha estetik bir fizik ve sağlık için. İstediğim şey; bacaklarımda dizden aşağısı üstüne göre biraz daha kalın yani biraz daha kaslıydı eskiden çok koştuğum için sanırım.bu beni rahatsız etmiyor kötü bir görüntüsüde yok fakat spordan elimi eteğimi çekeli çok oldu bahsettiğim bölgede sarkma değilde nasıl desem artık fazla sıkı değil. O bölgeyi sıkılaştırmam için hangi hareketleri önerirsiniz? Bisiklet? Birde yapmak istediğim iki şey daha var birisi squat fakat squat yaparken üst bacakların ön bölgesinde bir kalınlaşma,dışarı doğru bir çıkıntı oluyormuş sanırım forumda bu çok konuşulmuş bunun olmaması için ağırlıksız mı yapmam gerekir hareketi? Bazı arkadaşlar ağırlıksız yapınca olmuyor demiş.Son olarak bel inceltme için hangi hareketleri önerirsiniz? Arkadaşlar fitnessa gitmene gerek yok evde bazı hareketlerle yapabilirsin bunları demişti fikriniz nedir? Kilom boyuma göre biraz az kalıyor bunuda dikkate alarak yorum yaparsanız sevinirim:))

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    baldır kısmını kast ediyosun sanırım sıkılaşmasını istediğin bölge orasıysa kalf hareketleri uygulayabilirsin, squatıda ağırlık ile yapma bi iki ay geçsin daha sonra hafif bi ağırlık alıp yaparsın. beli inceltmek için hareket değilde diyet ve genetik lazım. spor salonu insanı motive edebilir ben eve ağırlık çalışıp yapamıyorum ama sen salona gideceksen mahalle arası salonlar kızlar için biraz sıkıntı oluyo :D + her hareketi evde yapma imkanı bulamayabilirsin

gulsenn bunu beğendi.
  3. gulsenn

gulsenn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, teşekkür ederim.Genetik dediğiniz şey bazı insanların bel kıvrımları olmuyor onu mu demek istediniz? Gittiğim spor salonu düzgün bi yer sorun yok o konuda :D

4. STHIL

STHIL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Squat'ı Yapmalısın Tabikii 1-2 Aya Kadar Ağırlıksız Yada Çok Çok Az Bir Ağırlıkla Yapmalısın Sonradan Biraz Arttırıp (Fazla Ağır Olmayacak) Şekilde Devam Ettirmelisin Squat Önemli Gerçekten,
    Ayrıca Kol Filanda Çalış Yani İhmal Etme Çünkü Bacak Bölgen Sıkı Olupta Kolların Filan Salmış Durursa Hoş Olmaz Bel Konusunda İse Güzel Bir Diyetle İnceltilebilir.. Abur Cuburlardan Uzak Durman Çok Önemli Özellikle.. Vücut Ölçülerin Olsaydı Daha Faydalı Şeyler Yazabilirdik Aslında Başarılar :)

gulsenn bunu beğendi.
  5. gulsenn

gulsenn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Squat konusunu anladım fakat bel konusunda hareketsiz, diyetle mi incelebilirim ona tam açıklık getiremedim. Kollar konusunda haklısınız evet o konuyu es geçmiyorum. Vücut ölçülerim spora başladığımda alınmıştı aklımda değil şuan. Baştada belirttiğim gibi biraz zayıfım boy:170 Kilo:50 sanırım proteinle kilo almam gerekiyor.Yorum için Teşekkürler:)

6. STHIL

STHIL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
  7. gulsenn

gulsenn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dikkate alacağım :)

8. Murat Sağlam

Murat Sağlam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ilk olarak 9 aylık deneyimim mevcut ve bu sektörde uzman olmak için okulunu okuyorum 9 aydır edindiğim inanılmaz bilgiler ve tecrübeler var bunlardan size vereceğim şeyler programınız değil bundan sonraki spor hayatınız adına.
    En önemlisi = Tüm vücut hatlarınızı görebileceğiniz bir şekilde aynaya geçip resim çekilmek ve daha sonra resmi alıp hangi bölgenizi geliştirmek,inceltmek,düzeltmek istediğinizi önce kendi gözünüzle görmenizi tavsiye ederim.
    Daha sonra o bölgeler için en iyi hareketlerin şeçimini yaparsınız.

1-kendi vucudunuza benzer fitness modellere bakıp instagramdan takip etmek
    2-olabildiğince kaynak okuyun.
    3-vucut sizin kim ne derse desin her hareketi siz yaptığınız için en iyi hissi yakaldığınız hareket sizin vaz geçilmeniz olsun
    4-Sizlere söylenen hareket isimlerini Youtube gibi popüler sitelerden nasıl yapıldığını mutlaka izleyin.
    5-Düzenli uyku
    6-Unutmayın spor salonunda sadece kaslarınızı uyarırsınız. Spor salonunda sonra yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat edin
    7-bayan olarak fazla şişmemeniz sıkılaşmanız dileğiyle :)

gulsenn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş