Spora yeni başladım beslenme konusunda yardıma ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kei tarafından 2 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Kei

Kei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.
    1 hafta önce spor salonuna yazıldım yazın biraz fazla kilo aldığımı göbek yaptığımı farkettim vücudumda kas açısından biraz kuvvetsiz olduğu için artık biryerden baslamanın vakti geldiğini düşündüm.
    20 Yaşındayım boy 1,80 kilo 76. Tam 1 hafta önce başladım spora öncelikli hedefim ayın 28ine yani okul başlayana dek şu fazla yağ ve göbekten kurtulmak. Konuştuğum birkaç kişi ve araştırmama göre kilomun boyuma göre ideal olduğu fakat yağ oranımın fazla olduğu yönünde fikirler edindim. Benim en çok sıkıntı çektiğim konu ne yiyip ne içmem gerektiği. Herkes başka birşey söylüyor kafam o kadar karıştı ki kimisi diyor karbonhidratı tamamen kes pilav yeme makarnayı olabildiğince azalt bol bol kahve iç. İnternetten araştırdığımda da bazı yerlerde karbonhidrat alınması gerektiği spordan sonra makarna yenilebilceği falan fistan gibi fakat bunlar farklı vücutlarda programlarda doğru olabilir fakat kafamı çok karıştırdı her yerde farklı şeyler okuyunca en sonunda çözümü konu açmakta buldum. Spor salonuna 2 gün gidiyorum 1 gün dinleniyorum bu şekilde devam ettirmeyi düşünüyorum antremanlarıma suan için bir sorun yasamıyorum bu düzende. Şu an için günlük beslenmem şu şekilde ;
    Sabah 13.30 gibi uyanıyorum Sabahları 3 haşlanmış yumurta 2sinin sarısını yemiyorum bunun yanında domates peynir salatalık yiyorum. 14,30 gibi kahvaltımı bitirmiş oluyorum 16,30 gibi spora gidiyorum spora gidene kadar birşey yemiyroum genelde bazen elma falan yiyorum.
    Salondan eve geldiğimde saat 18,00 gibi oluyor eve geldiğimde bazen çikolatalı süt içiyorum bazen ton balığı yiyorum küçük konservelerden. En çok sıkıntıyı akşam çekiyorum okuduklarıma göre sanki ne yesem yağlarımı eritmeme engel olucak gibi geliyor bazen yağsız makarna yiyorum yarım tabak yanında yoğurt. saat 20,30dan sonra birşey yemiyorum saat 2 gibi uyuyorum. Abur cuburu tamamen kesmiş durumdayım meyve suyu ice tea kola gibi şeylerde içmiyorum 1 haftadır. Ekmeğide kestim hiç ekmek yemiyorum. şekeride aynı şekilde çayı kahveyi şekersiz içiyorum günde 2 bardak sade kahve içiyorum 2 3 tane sade soda içiyorum yararlı olucağını okumuştum. Sporda da salonda ilk olarak 20dk bisiklet yapıyorum 250 kaloriden az yakmıyorum günde bisiklette sonrasında aletlerde yaklasık bi 30 35 dakika geçiriyorum birde çıkarkende bi 10 dakika koşu yapıyorum yaklasık 120 130 kaloriye tekabul ediyor. dediğim gibi spora gidip gelirkende toplam 40 dakika kadar yürüyorum salon yolunda. Dediğim gibi şuan için yediğim şeyler yumurta ton balığı, haftada 1 veya 2 kere yagsız makarna, yoğurt, elma bazen canım atıştırmalık birşeyler istediğinde şu form ince bisküvü tatsız şeyden yiyorum. içicek olarakta sadece sade kahve sade soda süt içiyorum bunlar dışında birşey içmedim 1 haftadır tüm beslenme ögelerim bunlar yani. Kafaya çok takan bir insanım sürekli araştırıyorum fakat heryerde farklı şeyler yazdığı için emin olamıyorum.
    Fazla uzun oldu farkındayım ama yardımcı olursanız çok sevinirim ne yemeliyim ne yememeliyim konusunda. Çok teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleme: 2 Eylül 2015

Sayfayı Paylaş