Spor'a hızlı şekilde giriş yaptım ama sizce doğru mu ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CeoSec tarafından 1 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. CeoSec

CeoSec Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Sakarya, Sakarya, Turkey
    Merhaba arkadaşlar,

Ben oldum olası vücut geliştirme sporunu çok severim, ancak pek zamanım olup başlayamamıştım daha doğrusu başlarsamda hiç bırakmadan devam etmek istiyordum ondan daha yeni başladım spora başlıyalı tam olarak 1 ay oldu siz değerli vücut geliştirmecilerden 1 kaç bilgi almak istiyorum.

Spora başlarken boyum : 1.81 kilo : 70 olarak girdim.
    Şuanda tam 1 ayımı doldurdum ve boy: 1.81 kilo : 77 oldu 7 kilo civarı aldım. Kol : 33 cm şuanda sıktığım zaman ki ölçüm soğuk hali

Ancak spora başladığım zaman suplementler ile başladım kullandıklarım şu şekilde ilk 1. ay
    BMX HARD MAS karbonhidrat.
    Nextlevel - creatine
    Amino asit - 2.0
    Evlution EVL Nutrition Pre- workout
    Her ay suplementleri değiştiriyorum.
    Her ay düzenli olarak hocam bana ayrı özel bir çalışma listesi hazırlıyor haftada maksimum 4 gün çalışıyorum . Mesela
    1. Gün Göğüs Ve Ön Kol
    2. Gün Kanat/ Bilek / trapez
    3. Gün Bacak / Mide
    4. Gün Omuz / Arka Kol
    Tabi her antreman günü sonrası 1 gün dinlenerek yapıyorum bunları yada 2 günde bir gün dinlenerek devam ediyorum.
    Günlük olarak bu şekilde kullanıyorum hiç aksatmadan düzenli şekilde. Günde tavuk, et karışık 1 kilo ya yakın yemeye çalışıyorum zaten çalıştım yerde sürekli et çıkıyor. Sabah 3 yumurta lor peynir gibi yiyecekler yiyorum. Öğün araları badem, antep fıstığı, fındık, muz, sürelki hergün düzenli tüketiyorum.

Ve kilo almaya devam ediyorum.

Sorum Şu : Ben ektomorf muyum ? Hedefim 40 cm kol buna endeksledim kendimi şimdilik tabi. Bu ne kadar bir zaman alır ? Sporu Doğru yapıyormuyum . 40 cm kola ulaşmak ne kadar zaman alır ? Hedefim doğrultusunda başarılı bir vücut elde edebilirmiyim ? Programım Güzel mi ? Kilo olarak az mı almışım normal mi ? Ve son olarak'ta sizler bana ne tavsiye edersiniz.

Şimdi'den teşekkür ederim. Yorumlarınız için.

2. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ektomorf musun ya da ne zaman, ne ölçülere gelirsin bunu bilemem ama çok güzel yol katetmişsin. Karbonhidrat ve yağ alımın hakkında bilgi vermemişsin; eğer onları da doğru şekilde tüketiyorsan tek önerim sabah tükettiğin yumurta sayısını artırman. Bence şu an hiçbir supplemente de ihtiyacın yok. Çok istekliysen kreatini kullanabilirsin ancak kalanını sonraya saklaman daha iyi olur.

3. CeoSec

CeoSec Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Sakarya, Sakarya, Turkey
    gündüz kalktığımda kahvaltı arkası işe gitmeden hard mash - muscle milk ve kreatin alıyorum ve birde amino asit içiyorum 5 adet spordan önce elv 1 ölçek ve 1 ölçek hard mash ve muscle milk gainer ve kreatin içiyorum ve 5 adet amino 2 kullanıyorum - ve et yiyorum - spordan sonra tekrar aynı şekilde 1 ölçek hard mash 1 ölçek muscle milk gainer ve kreatin karıştırıp içiyorum ardından 5 adet amino asit alıyorum. Ne bulsam yiyorum tabi yağsız olmak üzere ton balık v.b. şeyler dahi. Teşekkür ederim yumurtayı artırıcam ancak sublement kullanmamın bi zararı olur mu maddi yönden önemli değil hocam herşeyi en iyisi ile yapmak istiyorum tavsiyeniz nedir bu konuda ?

4. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence vücudun ihtiyacı toktur şimdilik hocam, hele ki bir kiloya yakın et yiyorsan hiç yoktur.

5. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Bir ayda 7 kilo güzel ama bunu kas olarak mı yoksa başka şekilde mi aldın önemli olan bu. Ayrıca başlar başlamaz supp. olayına girmen bence absürt olmuş ki kimse de tavsiye etmez.
    Beslenmen güzel sabah yumurta sayını arttırmanı bende tavsiye ederim.
    Kol ölçünün başlamadan önceki halini yazmamışsın onun için yorum yapamicam. Umarım bu azimle devam edersin kolay gelsin.

6. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    İlk senede toplam maks 5-8 kg arası kas olur diye biliyorum ben. Bu kadar alım doğru gibi gelmedi. Birde kilo başına 2gr protein yeterliyken neden 1kg et bile fazla. Birde bu eti 1- 2 öğünde tüketiyorsanız çoğu protein kayboluyor zaten. 3 aydır vg ile ilgileniyorum. Daha tecrübeli arkadaşlar ayrıntılı yazabilirler.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. CeoSec

CeoSec Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Sakarya, Sakarya, Turkey
    hocam göbek harici bi kilom yok şuanda 25 senedir bu spor ile iliglenen hocam var bunların hepsini o yazdı eti düşürdüm oda çok dedi ancak her ay farklı program ile ağır girmeye devam enerji alıyorsun ağır çalışmaya girmen doğal dedi 1 ay ardından supp tavsiyesini o yaptı vücudun minerallere ve vitaminlere ihtiyacı olduğunu ve bu şekilde daha hızlı kilo alabileceğimi söylemişti
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2015 ---
    bu kg supp lar ile daha fazla değil mi peki
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2015 ---
    hedefim 6 ay da 38 39 cm kol ve göğüs yapmak

8. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Valla hocam yanlış da anlamış olabilirim ama sanırım supp ile senede 7-8 kg dan fazla kas olmuyormu diye sormuşsunuz. Ben savaş cebeci nin yalancısıyım. Youtube da kanalı var. Orada anlatmıştı. İlk sene 7-8 kg olur ve her sene azalır diye. Supp. Kullanıyor kendisi.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş