Spora geri dönüş

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Oğuz Yücel tarafından 1 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Oğuz Yücel

Oğuz Yücel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yaşım 16 , 1.5 yıl fitness geçmişim var yaklaşık 7 aydır spor yapmıyorum geri dönme kararı aldım eski fotoğraflarım bunlar şimdi vücudum küçüldü eskisi kadar hacimli değilim Nasıl daha hızlı toparlarım her zamanki gibi full body devam edicem adaptasyon sürecini pek bilmiyorum yardımcı olurmusunuz[​IMG]

Son düzenleme: 1 Ocak 2020
  2. Muzhchina

Muzhchina Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    7 ay ara vermek için ciddi bir süre. Tabii ki kas hafızanız egzersizleri hala doğru yapmanızı sağlar ama yine de sıfırdan başlıyor gibi başlamanızda fayda var. İzlemeniz gereken anternman programı haftada kaç gün idman yapacağınıza göre ve/veya hedefinize göre değişkenlik gösterir. Ama yine de şahsi görüşüm haftada 3 gün full body ile başlamanız. Hatta en az 1 yıl olmakla beraber uzun süre full body antrenman programına devam etmenizi öneririm. Ben ilk 2 yılımı full body yaparak geçirip çok verim almıştım. Hala da arada full body yaparım dönem dönem. Doğal sporcuysanız antrenman sıklığı birçok şeyden daha önemli gelişiminiz için.

3. Oğuz Yücel

Oğuz Yücel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    full bodyi seviyorum zaten peki hamlık atmak için v.s ne yapmam gerekiyo yani mesela pazartesi başladım diyelim pazartesi gittim salı dinlendim çarşamba gittim perşembe dinlendim cuma gittim böylemi yapmam gerekiyo

4. Muzhchina

Muzhchina Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Zaten full body'yi bu düzende yapmanız gerekiyor. Haftada 3 gün Pazartesi-Çarşamba-Cuma çalışıp Salı-Perşembe-Cumartesi-Pazar günleri off geçersen iyi olur. Bu şekilde en az 1-2 yıl devam etmeni öneririm.

Sayfayı Paylaş