spora başlama öykünüz

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve manhood tarafından 28 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Ben daha 5 ay önce başladım amacım sadece yağ oranımı düşürmekti ama süper manyak bı antrnörüm oldugu için onun izinden gitmek istiyorum :))) artık düşüncelerım degişti kas için bu yoldayım hocamda şakalaşıo salona ortak olacan bu gidişle diye :)))

Ocensers, Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    her zaman güçlü hacimli arnold gibi bir bodyci olmak istemişimdir 7 yaşımdan beri ama yaşım küçüktü ve parasızdım üzülürdüm 16 yaşıma kadar spor olarak yüzme ve basketbol oynadım ama bunlar beni mutlu etmedi 17 yaşımda şınav barfiks mekik ve ayarlanabilir dumbell seti ile başladım tabi çok şey bilmiyordum 18 yaşımın bitimine doğru internete çok takıldım asosyal biri olup çıktım kilo alıp çok mutsuz 1 yıl geçirdim sonra tekrar kendime geldim 19 olmuştum para kazanıp salona yazılıp bu sporu adam gibi yapmalıydım sonra para sorununu halletim bir bütçe ayırdım vg ye 19 yaşımdan beri aralıksız büyük bir aşkla vg sporunu yapıyorum şuan 24 üm hatrı sayılır bir vücut yapmayı başardım ömrüm boyuncada bu sporu yapıp hep hacimli ve güçlü görünüceğim

speedtouch, Zerk ve Azi bunu beğendi.
  3. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    benim bu spora başlamam pek farksız sayılmaz.
    hayatım doğal olarak okul-ev arası geçiyordu ama kesinlikle asosyal değildim, çevrem geniş arkadaşlarım tarafından sevilen biriydim. ama 3 ay tatillerde herkes tatil yaparken ben çalışıyordum (İnşaatlarda) 6-7 yaşında bile hatırlıyorum inşaatlarda babamla çalıştığımı.

- İlk Dalga
    liseye geçtiğim hafta okula gidemedim Yanlış tercihlerden dolayı. 1 hafta geç başladıktan sonra, O zamanlar Havalar Bozuktu Bende Bu CAT Botlarından Giymiştim Bünye Olarak Zayıftım, Ve o Botlarla Ayakta Duramıyordum Düşecek Gibi Oluyordum. Bu Gerçekten Psikolojik Bir Sorun Yaratmıştı ve kilo Alma mecburiyetini ortaya çıkarmıştı.

- ikinci dalga
    Artık 9.sınıf ilk dönemi bitmişti sadece 2 kg almıştım ve Bunun etkisi Bile olmamıştı yani kg almak için bir çaba göstermemiştim. 15 tatili'de inşaatlarda geçirmiştim. Ve hayatımın en kötü günleriydi. 9.sınıfı'da bitirmiştim ,Tek Tesellim Okulda Kız tav edebilmiştim Yani kader bana bu yönden acımıştı belki.

- Son Dalga (Dönüm Noktam.)
    9. sınıf yazın'daydım. Ve Herkes Face'ye Deniz,kum,güneş Fotosu Atarken Ben İnşaatlarda Ter Atıyordum, Ama Bundan Şikayetçi değildim.
    Günlerden Cuma Güneşin Altında Çalışıyoruz Daha öğlen Olmasına Rağmen Bitmiştim. Ah Neyse ki Ezan-ı Şerif Okundu Ve bir 30dk mola alabileceğim diye sevindim. Ama oda neydi karşıda iri yarı bir adam Bisiklete binmeye çalışıyordu ama bir türlü Başaramadı. sonra bana doğru döndü ve Genç Buraya Gelir misin dedi. Yanına gittiğimde bisiklete binmek için yardım istemişti. Bende denedim ama olmadı aslında her şey normaldi de Bisiklet Taşıyamamıştı Bu adamı Adam da Sinirlenip Bisikleti Tuttu ve yoldan evin bahçesine geri attı ve Hadi Gidelim dedi;

Yolda İlerlerken Adamın Değişik Yürüyüşü Dikkatimi Çekmişti. Ama Bunu Nasıl Söylerdim ("abeyy Yeminlen Penguen gibisin yaw") Camiye varmıştık. ben alışkanlık olsa gerek Önlere İlerlemiştim Ve Arkama Baktığımda Kimse yoktu Zaten Pek de Umursamadım.Tesbihata Kalmayıp Çıktım.. Tam Kapıyı Dönüyordum Ve Tekrar Bir içeriye baktım Ve gözüme İlk Çarpan O iri Yarı Adamdı. camide 10'larca Kişi Vardı ama hiçbiri böyle değildi. ("Bildiğiniz Arnold İmana Gelmiş .") camiden çıkmıştım ve kafam da Birçok Soru Dönüyordu. ilerledim ilerledim, Karşımda camideki Adamın evi Kafamdan direk ilk geçeni yaptım.... Artık içerideydim ama içerisi Gerçekten çok farklıydı etrafta koliler,çuvallar,metal ağırlıklar Dışarı Çıktım Ve Çalışma Alanıma Döndüm Ve o günün Akşamı Bu forumla Tanıştım 1 Aylık Sadece bilgi edinme,araştırma,vücudumu tanımaya çalıştım, 1 ay sonra Antrenman Programım Hazırdı ve Böyle Devam Ettim ....

2 adet 6 kg'lik dökümlerle evde başladım 1 yıl oluyor ve Hala çok sıkı Devam Ediyorum. Yakında Foruma Foto Koyacağım inş Biraz Uzun Oldu Ama Kusura Bakmayın Çok Nadir Msj Atıyorum amacım Okumak Ve doğrunun Ön planda Olması İçin Kalabalık Etmemek.

Zerk, ineedpower, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Küçüklükten pc başında oturmaktan kamburluk vardı ve her sınıfında en güçlüsü olurdu ilkokuldayken ,o eleman bendim. Kas güç kuvvet merakıda vardı. Kamburluğuda düzelttiğini öğrenince başlıyorum dedim ve başladım

Azi bunu beğendi.
  5. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Mesajların hepsini okudum pozitronn arkadaşımızın dediği gibi bencede güncel olması gereken bir başlık.
    Benim hikayeme gelince, bu spora başlamadan önce 2005 yılından beri online bir oyun muptelasıydım, akşam 5' te işten gelip en erken gece 2-3 gibi yatardım. sosyal hayattaki arkadaşlarım umrumda değildi, benim için tek gerçek oyun ve oradaki arkadaşlarım, oradaki karakter olmuştu, iş yerinde bile sürekli oyunda online olan elemanlara telefonla ve internet aracılığı ile ne yapılması gerektiğini anlatırdım. Sanal dünyada yıllardır birlikte oynadığımız ekibimizle çok önemli yerlere gelmiştik, ama gerçek dünyada gün geçtikçe yok oluyordum. Günde 2 paketten fazla sigara içer, cips, kola, çikolata, gofret, ekmek arası hazır gıdalarla beslenirdim. Taaki 2010 Temmuz ayının bir pazar günü ciğerlerim çıkarcasına sigara içip, gözlerim patlarcasına sabaha kadar oyun oynayıp uyandığım ve bilgisayarın başına geçtiğimde gardrobun aynasında o halimi görene kadar. İşte o an sigarayı ve bu oyunu bırakıp yıllardır daha fazla geliştirmek için uğraştığım o sanal karakter yerine kendimi geliştirmem gerektiğini anladım.ilk işim o gün oyundaki bütün yıllarımı bir günde silip atmak oldu ( karakteri sattım :D=paralar sonra supplementlere gitti :D) 11.08.2010 ramazan ayı vesilesiyle sigarayı bıraktım, vg başladım, bu siteye üye oldum, yani vg benim için vücudumla oynadığım bir oyun ve bu oyun yaşamımın bir parçası. Yaşadığım müddetçe bu sporu yapmayı planlıyorum. . .

Ocensers ve Azi bunu beğendi.
  6. env

env Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    benimde boy 1.90 kilo 95 ti arkadaslar hep sendeki boy sendeki kilo bende olcak direk body yapmaya baslarım diyorlardı bende istiyodum ama üşeniyordum hep sonra üniversiteyi kazandım birde ne göreyim üniversitenin body salonu var bir başladım 3 senedir devam durmak yok inş.

7. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet herkesin gibi benimde bir öyküm var :D Lise 4'ün sonlarındayız aylardan Ocak :D Okula önce gelenlerden biri ben oluyordum hep,sabahçıydık.Benden sonra gelen güzel bir kız vardı.Onunla beraber kantine iner,sohbet ederdik.Başlarda normal kız arkadaşlarımdan biri olarak görüyordum onu.Birgün her zaman olduğu gibi kantine inmiştik.Sohbetimiz güzeldi,kız bana evde çekildiği fotoğraflarını göstermek istedi.Bende sandalyemi yanına çektim.Kolum koluna temas ediyordu,kızın sıcak nefesini yüzümde hissediyordum.Kullandığı parfüm kokusu beni uçurmaya yetmişti bile.Ben bu kızı arzuluyordum,arkadaş kalamazdım.Birkaç gün içinde çıkmaya başladık,bende kendime özen göstermeye başlamıştım.Giyim-kuşam-parfüm falan.Bir gün okuldan eve döndüm,her zaman ki gibi pc ve televizyonu açtım.Televizyonda da yattığın yerden ABS çıkaran aletin tanıtımı yapılıyordu.Adamın fiziği güzeldi,güçlüydü yanındaki hatun taş gibiydi.Sonra pc saldalyemden kalktım,aynaya doğru baktım.Üstümü çıkardım.O da ne yarabbim?Karavana...Birden aklıma kız ile yapacağımız sevişmeler geldi,bu vücutla ben bile sevişmek istemem dedim,kız napsın.Birkaç gün sonra spor salonuna yazıldım,çalışmalara başladım.Aynı hafta kız arkadaşımdan da ayrıldım özel sebeplerden dolayı.Ama spordan vazgeçmedim,vazgeçmeyeceğim...

Phil_Heath, GencGrafiker, Turkhero ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  8. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    çok güzel konu açmışsınız tebrikler öncelikle...

bu spora bir arkadasımın vücudunu görerek başladım onla vakit geçirerek nasıl beslendiğini nasıl idman yaptığını nelere dikkat ettiğini ve ortama bıraktığı izlenimlerden sonra bende başlamaya karar verdim :D umarım bende istediğim vücuda sahip olurum

9. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kız meselesi bizim ki :D

rockybalboa7 ve CaglarYildiz bunu beğendi.
  10. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Eveeeett... Nasıl başladım?

Daha 7 yaşımdayım, ama canavarım durmam yerimde, haşarının tekiyim. Mahallede kırmadık cam, topunu gasp etmediğim çocuk bırakmazdım :D

Apo abim var benim, 15 yaş büyük benden. O zamanlarda işte 22 yaşında üniversiteli, BB ye merak salmış bir adam. Herneyse günlerden bir gün abimle salona gitmek zorunda kaldım, ağlıyarak gittim salona; istemiyordum. Ama o yaşımda ağırlık kaldıranları, acı çekenleri, abimin ağır çalıştığında gördüğüm yüz ifadesini ve o işte o adamın vücudunu gördüm duvarda, boydan boya bir fotoğrafıydı... Kim miydi? O adam Arnold SCHWARZENEGGER'dı aşık olmuştum ya o vücuda aşık olmuştum. O göğüsleri görmüştüm, o kolları, o devasa kolları... Herşey değişti hayatımda. Ağlayarak gittiğim salondan, ağlıyarak çıkmıştım. Çıkmak istemiyordum yerlere atmıştım kendimi beni dışarıya çıkartmasınlar diye... Ama nafile abim kucağına aldığı gibi hop eve... Artık abi spor salonuna giderken arkasında zırlayan bir çocuktum. Abime hep söylerdim;

-abi hani "dımbıl" alacaktın bana, bak kaç gün geçti hala almadın. Babama söyleyecem bak abi, babam alsın bana...-

O yaşlarda evde mekik çekerdim, abimden gizli; zararlı olduğunu söylerdi.
    Şnav çekerdim, sütlerini içerdim, muzlarını yerdim... Daha neler neler. Her yıl 4 ay yüzerim ben. O 4 ay sabahları erkenden kalkar şınav mekik çeker(biz denize gideriz, karataş'a ancak çadır kurarız bir başkadır çadır zevki.) ve çadırın çatısının yan kavaklarına tutunup; barfiks çekmeye çalışırdım. Sağolsun abimin 3 metrede boğarak öğrettiği "yüzme" ile şu anda bile o koca plajda en iyi yüzen benim.

İşte bu böyle gitti. Ardından bir illet yakaladı beni ONLİNE oyunlar. Knight Online, ardından counter strike 1.6, ardından metin2... Yaş oldu 15; Ben salmışım kendimi içimdeki spor aşkı ölmek üzere, kendimi ne hallere sokmuşum... Acımaya başladım ya kendime geçtim aynanın karşısına bu musun? lan sen dedim, Ayberk bu musun? Hani dedim Arnold? Hani dedim spor? Bir sandalyeye çakılıp kalıyorsun, sabahtan geceye kadar hatta sabahlara kadar oyun oynuyorsun. Ayıp lan bana dedim... Sonra benim bu şekilde(sesli konusuyorum, içimden konuşmam ben.) konuştuğumu gören abim. Hıh işte bu *mk dedi. Lan aferin bende, senden böyle birşey bekliyordum, dedi.
    Abimle GoldenLife Spor salonuna gittik, Adem AYDOĞAN'ın yanına... Balkan şampiyonudur kendisi. Adem abiyi gördüm, tamam lan dedim işte bu, hedef bu dedim geçecem. Kesinlikle ya dedim geçecem ne olursa olsun, sakatlanmadıkça böyle olacam(tabi mırıldanıyorum bu arada sesli konuşmuyorum). Adem abi duydu, ufak çaplı bir dalga geçti... Ardından yaşımı kilomu sordu. Önceden hangi sporlarla uğraştığımı vs. vs. Temelimin olduğunu ve başlamayı çok istediğimi söyledim; ancak nafile... Abime döndü ve dedi ki; Apo kardeş sen bu çocuğu al, bunu evde ağırlıksız, temel hareketlerde çalıştır ve temelini dinç tut dedi. Yazında yüzsün ve sporu aksatmasın iyi uyusun iyi beslensin dedi. Saat 10 olmadan yatacak dedi. Dediklerimi yapsın ve Eylül-Ekim gibi gelsin dedi.
    Ben 6 ay, haftada 4-5 gün(yaz aylarında 4 gün) boyunca çalıştım. Yaz aylarında sabah 6 da kalkar, sahilde kendime hazırladığım ücra bir köşede(barfiks demiri bile yapmıştım.) Şnav, barfiks, mekik, amuda kalkıp(ayaklar duvarda) yapabildiğim kadar 2 set in-kalk, Tricepsler için hareketler vs.... Deli gibi çalışıyorum. Azimliyim ve adem abinin karşısına çıktığım zaman helal sana demesini istiyorum. Herneyse çok uzattım kısaltalım. Spordan sonra hoop denize, 1.5 saat yüz ve akşam üstünü bekle... Veeee... Hoop iskeleden atla 1.5 saat dinlenmeden(benim dinlenmem sırt, üstü yüzmek olur.) yüz.

Bu şekilde temel yaptım kendime ve adem abinin karşısına çıktığımda hangi salona gittiğimi sordu. Yalan söyleme dedi başka bir salonda çalışmışsın sen dedi. Hayır abi dedim olur mu? filan abimininde söyledikleriyle zor bela inandırdık... Şimdi mi? 3. Ayım bitti ve 1 hafta zorunlu mola vermeliyim(omuz ve bilek sakatlığı ama geçecek, geçmezse de kendisi bilir :evil:).

Çoook uzun olduğunu bende görüyorum. Ancak yaşadıklarımı ve içimdekileri tamamen, eksiksiz size anlatmaya çalıştım.

Bekle Adem AYDOĞAN birkaç sene bekle... bench_O

jkdo, rockybalboa7 ve Azi bunu beğendi.
  11. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Abini sevdim :D

Zerk bunu beğendi.
  12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben küçükken kareteye giderdim sonra ne oldu tam bilmiyorum sporu bıraktım orta okulda

online oyunlara başladım annem babam çalıştığı için hep aburcubur yıyordum evde

o zamanlar kılo nedır bılmezdım dıkakt etmezdım oyle şeylere resmen obez bır çocuk olmuştum

liseye geçince herşey değişti kızlara aşık olmaya başladım kendimden utanıyordum

hep ezik görüyordum kendimi kocaman popom vardı ata demirel gibi desem abartmam

daha sonra babamın yanına gıdıp gelıyordum memlekette orda bıraz hareketlilik kattım hayatıma azıcık zayıfladım

ama eve donunce gene kılo aldım lise 2 veya 3 du sanırım evde ınternetten araştırarak spora basladım evde koşu bandımız vardı ama hıc yapmazdım ona basladım

kardıo nedır öğrendım işte en alttan temel şeylerı ogrenmeye basladım

daha sonra bu forumu kesvettım her gun konu acıyordum bırseyler soruyordum

evde10 kg verdim kendı çabamla ama yetersızdı ve şekilsiz kılo vermıstım vucudum kız gıbıydı kalca buyuk omuz dar:(

arada kucukken karete yaptıgım salon hocam arardı ailemın hal hatrını sorardı tesaduf ya dedım anneme bır çay ıcmeye gıdelım belkı salona yazılırım dedım

ama hıc yazılma fıkrımde yoktu cok utangactım orda ne yaparım dıye dusunuyordum utanıyordum işte kafesteki kuş gıbı dusunun ormandan getırmısler kafese koymuslar ınsanlardan korkuyordum:(

orda hoca soyundurdu benı dedı duzelır bu vucut dedi donla resmını cek sonra nasıl zayıfladıgını goruceksın dedı bende bugun yrın cekerım dedım ama cekmedım oyle seylerdende utanıyordum

işte salona yazıldım zayıflamaya basladım hemde açılmıştım artık gırerken utanarak selam verıyordum sonra utanmadan selam vermeye basladım :D

amacıma ulastım hemen hemen 100 kg den 73 kg ındım sımdıde hacım almaya yönelik çalışıyorum

uzun oldu dahada kısaltarak yazdım bu kadar kısa oldu.

Benım gençlere tavsıyem salon bambaşka bır ortam her erkek hayatında 1 kere bıle olsa salonda çalışmayı o zevkı tatmalı herkese iyi çalışmalar.

Son düzenleme: 19 Ocak 2012
  13. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    hocan ne ayakmıs donla resmını cek demıs :):) ama ıyı ılerleme kadetmıssın umarım daha ıyı olursun.....bende cok zayıftım 60 kg bazende 55 kg kadar duserdım ne yersem yıyeyım olmazdı sureklı hasta olurdum..bende bb.baslamaya karar verdım sımdı 80kg 177cm boyum var..tabı bu soyledıgım 10 sene onceydı( yag oranım %10 un altında)reklam gıbı oldu ama ilham alınacak bı hıkaye

Cidade de Deus ve Azi bunu beğendi.
  14. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocanın hayatında söylediği en büyük yalanı yakaladım :D:D

Canner, rockybalboa7, Zerk ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    haha :D banada başta yalan gelmişti imkansız gözüküyordu ama başladım hırsla devam ettim ve şuan baklalarım bile gözüküyor

bana yılar önce baklaların gozukucek deseler hiç inanmazdım iradeli olmak gerek annemın adıda irade desteği çok oldu bana haşlanmış yemekler yaptı uğraştı benım ıcın o kadar sağolsun :(

rockybalboa7, Azi ve onurr_535 bunu beğendi.
  16. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kaçtan kaça indin bakvaları görmek için?Boyun kaçtı?

17. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    baya hırslısın sımdı cek goster hocanada gorsun :):)

rockybalboa7, Cidade de Deus ve Azi bunu beğendi.
  18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hocam goruyor benı aynı salona devam edıyorum

1.80 74 kg yım suan o zamankı boyumu bılmıyorum ama cok fark yoktur

72 -73 lere ınmıstım yavas yavas kg alıyorum ama kas olarak

rockybalboa7, Zerk ve Azi bunu beğendi.
  19. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    2008 yıl başı için özene bezene armani den bir tişörth almıştım ertesi gün yılbaşı resimlerine baktım ve tişörthün zayıflıktan üzerimde hiç bir şeye benzemediğini düşündüm ve 2 gün içinde spora başladım :)))))))))

Cidade de Deus, rockybalboa7 ve Azi bunu beğendi.
  20. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    Ayaz i gordum forumda spora basladim ertesi gunu.

Sayfayı Paylaş