Spora ara verme? (Yardım)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BloomJam tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BloomJam

BloomJam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar, kısaca kendimden bahsedeyim;

Vücut geliştirme sporuyla 18 yaşımdan beri ilgiliyim ama malesef bu zamana kadar iyi bir düzene koyamadım. 25 yaşındayım. Geçtiğimiz Eylül ayından itibaren bu yana bu işe tekrar başladım bırakmamak üzere. O zamandan bu zamana spor yapıyorum hatta ciddi anlamda kilo verdiğimi ve geliştiğimi söyleyebilirim. Tabi bu benim eski halimle karşılaştırmam.

Benim sorunum, şuanda spora vakit ayıramayacak olmamdır geçici bir süreliğine, o da ciddi anlamda yorgunluk ve odaklanmam gereken okul konularından ötürü. Yoksa bu zamana kadar devam ettim, gelişim sağladım, aynı şekilde de devam etmek istiyorum.

Başladığımdan bu yana programlarımı disiplinli bir şekilde yaparak, aynı zamanda ağırlık takibini de yaparak uyguladım, notlar aldım. Hatta diğer bölgelerime göre zayıf olan kas gruplarımı da takip ettim. Ona göre programlarımı düzenledim. Ben bu mantalitedeyken, aynı zamanda kendimi motive etmişken, vakit ayırmam gereken başka birşeyin olması beni üzüyor. Yani spora gidemeyeceğim için kendimde bir pişmanlık yaratıyor ama elimde değil. Ki eminim sizin de başınıza böyle durumlar gelmiştir. Bu ara verme olayını 1 kere daha yaşadım geçtiğimiz dönemde, o da 1 ay gibi bir süre. Ve döndüğümde kaldığım yerden devam edememek biraz can sıkmıştı ama 2 haftadan sonra toparladım.

Sormak istediğim şu,

Başınıza geldiyse, sizin de böyle benzeri ara vermeniz gereken durumlarda sizler ne yapıyorsunuz? Tekrar geri döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebilmek için ne kadar bir süre geçiyor? 1 ay gibi bir sürede ara vermek, vücut geliştirme sporuyla ilgilenenler için büyük bir kayıp mıdır? Bu ara verme durumunda kaslarda ne gibi değişmeler olur?

Ayrıca da bu 1 ay sürecinde haftada 1 kere spora gidebileceğim. Onun için önereceğiniz bir program var mıdır? Örneğin bütün bölgeleri çalıştırabilecek ağırlık kaybına sebep olmayacak formda tutacak programlar gibi? Üzerine bu gibi durumlarda evde kaldığımız küçük bir zaman dilimi için telafi anlamında yapabileceğimiz egzersizler var mıdır?

Bu konu hakkında lütfen fikirlerinizi belirtin, çok makbule geçer.

Not: Protein tozu, creatin ve glutamine kullanıyorum spor günleri.

Sayfayı Paylaş