spor yaparken kaçamak/cheat meal?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve lady.winchester93 tarafından 27 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    düzenli fitness yapan ve karın kası yapmaya çalışan biri haftada 1 kere çikolata, hamburger, pizza vs şeyler tüketebilir mi, tüketirse bütün çabaları boşa gitmiş mi olur? ben zaten zayıfım ve hafif karın kasım var hoca baklavaların biraz kendini belli etsin istiyorsan hiç şeker falan yememen lazım dedi ama insanım yanı arada Can'ım çekiyor öyle şeyler :( haftada bir o tarz şeyler yersem gelişimime çok engel olmuş olur muyum?

2. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Kendinize işkence yapmanıza gerek yok. Tabiki yiyebilirsiniz.
    Yalnız o gün sakın cardio yapmayı unutmayın ki beliniz 5 cm birden artmasın .))

3. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Düzenli ve disiplinle antrenman yapan birinin bunları yemeye tabi ki hakkı olur.Önemli olan her zaman miktardır.Hayatın tadı olması için bazen kendimize ödül vermemiz gerekiyor :) Miktar ve antrenman ayarlandığı sürece yiyebilirsiniz.Tatlı yediğiniz gün diğer karbonhidratları kısıtlayarak dengelerseniz sıkıntı olmaz.

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Haftalik toplam kalori dengenizi goz onune alarak, hafta da bir belirli bir ogunde abartmadan cheating yapmak olumlu etkiler. Illa o gun kardio yapilacak vs diye de bir sey yok, diger gun hafif karbo kisilabilir veya sifir karbo yapilarak denge saglanabilir. Genel anlamda motive edici de olacaktir. Tavsiyem hafta ici cok siki diyet yapip cumartesi gunu cheat meal yapmak olacaktir.

5. alpwer

alpwer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    kendımızı kandırmayalım karın kaslarının cıkmasını ıstıyorsanız vudunuzun yag oranını cok dusurmelısnız . hıcbırsey zor degıldır takıntı halıne getırın yapcaklarınızı. karın kası mutfakdan gecer fastfood tarzı urunlerı kesınle tuketmeyın

6. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Cheat meal haftada bir cok fazla hatta ayda bir bile,cheat mealden kasit cok yuksek kalori almaksa..(5000-10000 kalori gibi)
    Cheat meal zaten aylarca gereksiz beslenmemis hatta glikojen depolarinin bosaldigi vucutlarda arti is yapar..
    Cheat meal degil ama haftada veya ayda bir ufak tefek kacamak yapılabilir bir ufak cikolata veya bir dilim pizza veya bir hamburger vs..
    Bu dediklerim hedefi olan ciddi sporcular icin yoksa keyfe keder yapan arkadaslar icin degil..

7. provokatriks

provokatriks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    Haftada bir fazla geldi bana. Ayda bir ya da iki kez bir öğünde burger ya da waffle yiyorum şahsen ama ardından akşam salona gidip kardio yapıyorum :)

8. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Benim cheatim içli köfte. Bulgur zaten kompleks karbonhidrat. Kıymayıda az yağlı alıyorum. Hazırlanınca kızartma yerine haşlama yaptırıyorum. En lezzetli cheatim bu. Birşeyi canım çok aşırı şekti diyelim. Mesela baklava. Isırıp çiğnerim yutmadan. Sonra afedersiniz ama peçeteye bırakırım. Nefsimi inanılmaz bastırır bu. Yutmadığım için sadece ağzımda kalan kaloriler hariç diğerlerinden yırtarım :)

9. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Değişik bir cheat meal :)

10. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Isirdin mi yut guzel kardesim o kadar kasma kendini, o isirdigin seyden aldigin kaloriyi baska bir ogununden kesersin...Canina yazik ...

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  11. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam bende tatlı bağımlılığı var. Ciddi ciddi var. Sigarayı tak diye kestim, alkolü tak diye kestim, en sevdiğim yemekleri tak diye kestim ama tatlıdan alıkoyamıyorum :) E tatlı yiyerekte bi halt olmayacağı için bende yöntemi böyle buldum.

12. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Haha bugun pizza gunu

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. provokatriks

provokatriks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    Ben de cips için aynısını yapıyordum başlarda. Kendim gibi birini görmek mutlu etti. Cips hayranı biri olarak kendimi zor tuttugum anlar çiğneyip tadını alıyor ve yutmadan peçeteye çıkarıyordum. Ama zamanla hiç aramamaya başladım tadını dahi unuttum. Bunun adı hırs ve çok güzel bir şey. Tebrik ederim.

14. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben hiç bir şey aramıyorum arada bir kaçamaktan sıkıntı olmuyor zaten metabolizma canavar gibi çalışıyor bazen avantaj bazen de dezavantaj bir durum..

Sayfayı Paylaş