Spor yaparken hasta olmamak için vücut direncini arttirmak?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dofurkan tarafından 24 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dofurkan

dofurkan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalara herkese. Ben 1 sene boyunca cok yogun spor yapmistim, sonra 5 6 ay ara verdim,sonra spora her basladigimda neredeyse 6 7 antremandan sonra surekli hasta oldum, olmayada devam ediyorum. Saglikliyken de hastaykende oktora da gittim fakat hic bir seyim olmadigini soyledi. Sonra spordan dolayi hasta oldugumu anladim fakat sebebini hala anlayamadim. Bogazim şişiyo her zaman. Bunun sebebi ne olabilir? Ara verdikten sonra spora basladigimda supplementlerle başlıyorum. Sebebi bu olabilir mi? Ya da vitamin mineral eksikliginden mi olabilir? Tavsiyeleriniz neler? Gercekten cok ciddi bir sorun. Kime danisacagimi da bilemiyorum, size sormak istedim, yardimlariniz icin cok tesekkur ederim simdiden, cevaplarınızı bekliyorum.

2. KuvayıMilliye

KuvayıMilliye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    düşük kalori alabiliyor olabilirsin,kan değeri neu ve lökasit düşük ise ondanda olur,vücudun direncini artıracak şeyler tüketmeye bak.

3. dofurkan

dofurkan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    lökosit normaldi kan değerlerimde, neu yoktu doktorun istediği tahlilde o yüzden o değer hakkında bilgim yok. Düşük kalori almanın ne gibi bir sonucu oluyor peki?

4. tacettin ark

tacettin ark Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    spora giderken ve spordan çıkarken giyinmene soğuk almamaya ceryan da durmmaya dikkat ediyormusunuz pencereler açık mı içerisi fazla sıcak mı hamama saunaya da giriyormusun duş alıyormusun duştan sonra başını kurutuyormusun hemen dışarı çıkıyor soğukda kalıyormusun spordan önce karbonhidrat sonra da yeterince protein yüklemesi yapıyormusun günlük ebslenmene dikakt ediyormusun ıvır zıvır beslenme alışkanlığın var mı geliişme kaydetmek için ek besin ve ilaç alıyormusun hepsi önemli geniş düşün ince düşün her detayı göz önüne al

5. dofurkan

dofurkan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Spor salonu gayet iyi, terletecek bi havası yok. Aracım otopark'ta oluyo zaten. Soğuğa maruz kalmadan duşumu alıp, arabama geçiyorum. Soğuktan yana herhangi bir durum olduğunu sanmıyorum çünkü dikkat ediyorum. Spordan sonra da ARA VERMİŞ olmama rağmen protein tozu içiyorum spordan sonra(Belki spora ara vermeme rağmen, hemen supplement ile başlayınca hasta oluyorumdur. Artık bunu bile düşünüyorum :D ), duşumu alıp eve gidince de yemeğimi yiyorum, genelde makarna/pilav ve tavuk/kırmızı et yiyorum. Evde gainer'da vardı mesela, bazen sabah yemek yiyemiyorum, yarım yağlı süt ile gainer içiyorum. Aslında sorun şu ki; ek besin olarak balık yağı içeren, mineral, vitamin içiren şeyler almıyorum. Bununla ilgisi var gibi sanki. Gerçekten hiç bir sebeb göremiyorum ama ne zaman spora başlasam 1 ay dolmadan hasta oluyorum. Ve hep aynı hastalık. Bir şeyi yanlış yapıyorum ama ne? çok garip.

6. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    yapım için gerekli besin değerlerini alamadıysan vucut kendini yemeye başlar depoları kullanïr dolayisiyla bağışıklık sistemi beslenemez kalkanlar zayiflar kisacası gunluk kilona göre kalori hesabi yaparak yemen gereken miktari hesapladinmi troit değerlerinede bi baktir çok calistimi butun herşeyi yer ne adeleye ne bagisikliga hicbisey birakmaz.

dofurkan bunu beğendi.
  7. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Arkadaşların dediklerine ek olarak hastalıktan yeni çıktığında veya hastalığa yavaş yavaş giriyor olduğunu fark ettiğinde antrenman hacminde düzenleme yap, kortizol immun sistemi baskılar ve hastalık daha kötü hale gelir.

8. dofurkan

dofurkan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Düzenleme peki nasıl olabilir? Örnek verebilir misiniz?

9. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Hacmi düşür, misal normalde göğüste :
    - 4 set Bench Press
    - 4 set Dumbell Fly
    yapıyorsun diyelim ya hareketlerden birini çıkar veya 2 şer sete düşür. Antrenman öncesi veya sonrası kardiyo'dan kaçın belli bir süreliğine.

10. dofurkan

dofurkan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım hocam. Dediğinizi yapıcam kesinlikle. Çok teşekkür ederim.

11. KuvayıMilliye

KuvayıMilliye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    dostum bende hasta oldum 4 gündür definasyon başlamıştım kaloriyi fazla kısmışız bana kalırsa tamamen kalori ile alakalı aklıma direk sen geldin

12. dofurkan

dofurkan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    hocam benimde aklıma ilk o geldi ama fazla yediğimi ve kaloriyi yeterince aldığımı sanıyorum. Artık yediğim her şeyi tek tek yazıp, sayıcam, bi de böyle deneyim bakalım.

KuvayıMilliye bunu beğendi.
  13. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    beyler kendinize gelin natural çalışan adam neyin definasyonunu yapacak sakın ha bulk işine felan girmeyin kilo verirken kasi koruyamazsiniz tillahi gelse yapamaz ömür boyu temiz bulk yada hiç ha zayiflarsiniz ama kaslarda beraberinde gider onun yerine temiz bulk yavaş gelişim 4 5 senede baya kas biner kemik uzerine.

14. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Ekinezya çayı iç ve stres yapma kafana ne takıyorsan bırak.

KuvayıMilliye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş