Spor var diyet var ama hala kilo alıyorum :/

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve aHeste tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. aHeste

aHeste Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.
    20 yaşında 1.68 boyunda 87 kiloyum. Kilolarım haddinden fazla.
    1aydır sıkı bi şekilde spor yapıyorum.
    Her sabah 6.da kalkıp 1 saat hızlı tempoda toplam 1.30 saat yürüyüş yapıyorum.
    Evde ayrıyetten 100 karnım için mekik , 300,400 civarlarındada yan yağlarım için yana doğru eğilme hareketleri yapıyorum. Ve eliptik bisiklet aletinden var onunlada akşamları 20dk + 20dk toplam 40dk şeklinde spor yapıyorum.

Bunların dışında yemek alışkanlığımı neredeyse tamamen değiştirdim ekmeği günde 2 dilim dışında hiç bi şekilde yemiyorum.
    Sabahları kahvaltılık gevrekler, öğlenleri yarim porsiyon şeklinde fazla kalorili olmayan yemeklerden ve akşamları salata yiyorum.
    Abur cuburdur, atıştırmalıktır, fast food ürünleridir ağzıma bile koymuyorum. Günde yaklaşık 3Lt su içiyorum. Şekeri oldukça azalattim. Ve bunların hepsini istikrarlı bi şekilde aksatmadan kaçamak yapmadan yapıyorum. Buna rağmen 1ayda 5kilo almışım. Böyle bişey nasıl olur anlamiyorum. O aldığım 5 kiloyuda veremiyorum. aldığım kilo ile kaldim öylece. 1ay çok bi zaman değil evet ama yinede yani en azından 1 kilo falan verir insan ben aksine kilo alıyorum. Hevesim zaten tamamen kırıldı. umutsuz umutsuz devam ettirmeye çalışıyorum bu düzeni ama ne yapacağımı iyice şaşırdım. :/ sapıtacak duruma geldim. bu düzeni bozacağım diye korkuyorum çünkü hiç motive değilim. yardım edebilecek olan veya fikir verebilecek olan birileri varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum

2. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Eger herhangi bir hastaliktan dolayi kilo almiyorsaniz sebebi buyu ihtimalle beslenme sekliniz.Sadece bazi seyleri azaltip cok su icmek vs. gibi seylerle kilo verilmiyor.Forumda beslenme kisminda kendinize uygun bir diyet bulabilirsiniz.

Bir de umutsuzluga gerek yok :) Kilo vermek sabir isteyen bir istir.Bu tarz makaleleri okuyup motive olabilirsiniz.

aHeste bunu beğendi.
  3. aHeste

aHeste Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mutlaka bi diyet listesine uymak mi gerekiyor :/ ben o konuda çok beceriksizim. bu zamana kadar yüzlerce kez denemişimdir ama hepsi 2.günde fıss.
    diyet listesinde yazanlara uyamıyorum tam anlamıyla kendimi sıkıntıda hissediyorum bunalıyorum gibi diyet listeleri artık bende böyle bi uyarı yapıyor. Onun yerine böyle yiyebilecek belli şeylerden bigün ondan bigün bundan yemek daha da istekleştiriyor benii 1 aydır bu şekilde yemek düzenimi değiştirdim gerçekten :( belki doğru belki yanlış ama böyle daha iyi oluyor gibi.
    illa diyet listesi şart mı :/
    birde şu sorunum var fazla su demişsiniz ya bazen sabahları uyandığımda bariz bi şekilde ellerim falan şiş bi vaziyette uyanıyorum spor yaparkende ellerim şişiyor iyice tombikleşiyor . İnternetten baktığımda vucudun su tutması gibi yani ödem gibi belirtilerde oluyormuş bunlar. Ve yine bazı yerlerde suyu azaltın yada belirli çaylar vermişler onlardan için diyorlar. Acaba onunda etkisi olabilir mi veremememde.

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bence ilk yapmanız gereken vücudunuzu tanımak olmalı. Neye nasıl tepki verdiğini anladıktan sonra azıcık araştırma ile kendi diyetinizi çıkarmanız daha etkili olacaktır. En önemlisi ise bu işe kafayı vermek olmalı. İnanınca 2 günde bırakılmaz

5. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Dogru vucut su tutar ama bunun sebepten dolayi boyledir diyemem.Sizi endiselendirmek istemiyorum ama daha bir ay oce bir kiz arkadasim 2 haftaada 4 kilo aldi ,ozellikle yuzunde ve bacaklarinda gozle gorulur siskinlik vardi.Bu sikayetlerden dolayi doktora gitti ve yaklasik 2 hafta kadar tedavi gordu.Sebebinin yeme bozuklugu oldugu soylendi.Size tavsiyem eger bu siskinlikler sik sik oluyorsa ve rahatsizlik edici boyuttaysa bir doktora gorunun.

Diyet meselesine gelince evet eger saglikli bir sekilde kilo vermek istiyorsaniz yeme aliskanliginizi bastan asaga degistirmeniz gerek.Aci gercek sudurki kilo vermek gercekten cok zahmetli, sabir ve azim isteyen bir surectir.Bir makalede okumustum "ne yerseniz oyle gorunursunuz" yaziyordu.Secim sizin ;)

6. aHeste

aHeste Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İşte insan böyle olumlu hiç bi sonuç aksine daha çok olumsuzluklar görünce hevesi çok fazla kaçıyor. Daha öncelerde yapmıyordum bi spor salonuna kaydolup 3 hafta sonra bırakmıştım. oda haftada sadece 2 gün zor gidiyordum yani isteksiz bi şekilde. bu sefer çok farklı bu sefer kararlıyım herkes sabahları 5.30da kalkıp spora gidip orada yürüyüşler yapmama evde spora devam etmeme çok garip baktı bırakırsın sen yapamaazsın diyip başımın etini yediler en fazla 1 hafta sürer laflarıyla geçirdim sırf 1 ayı.Ve sadece 1 ayla kalmasını istemiyorum bununda. Küçücük böyle beni mutlu edecek 1 kiloyu bile görebilsem bi daha da istekli yapacağım bundan çok eminim. Ama yinede bırakmıcam sporumu düzenimi. Teşekkür ederim yazınız içinde.

Yok benim şişliklerim okadar rahatsız edici boyutlarda değil. Ama yemek düzenimi değiştireceğim kendim diyet listelerine bakarak baştan başlayacağım heralde. Azim bende var tek kalan sabır oldu. Sabır taşını çatlatmadan devamm. Teşekkür ederim sizede.

7. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Ben kilo almaya çalışıyorum sen vermeye çalışıyosun :D hayat tuhaf bence kilo almak kilo vermekten daha zor çünkü kusana kadar iyiyosun ama 1-2 kilo belki alabiliyosun.

Sanatavsiyem sabah ölen akşam cardio yap illahi kilo verirsin. yağ oranın yüksekse biraz uzun sürer ama değer

8. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    bence doktora gidin trioid bezlerinizde sorun olabilir gün içinde ne yiyoyrusunuz yazarmısınız ?

9. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kilo veririken dikkatli olmalısın çünkü sıkılaştırma antremanı yapmadığın takdirde derin sarkabilir bunu istememezsin. İyi bir diyet , yağ yakımı ve sıkılaştırma antremanı ile verebilirsin bence ama ilk önce vücudunu tanıman şart 2 ay boyunca örneğin değişik sistemler dene. Mutlaka biri tutacaktır.

10. aHeste

aHeste Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Y
    Kilo vermek isteyene de almak isteyene de zor bu işler işte herhalde. cardio dedikleriniz nelerdir. ben sabahları bir buçuk saat yürüyüş yapıyorum. akşamlarıda 40dk eliptik bisiklet kullanıyorum. 100 karnım için mekik 400civarlarında da yana eğilme hareketler iyapıyorum. bunlrda giriyormu cardio dediğinize.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:11 ----------

yani gün içinde yediklerim belli değil tam olarak ama genel şöyle yapıyorum.
    sabahları 1 tane rafadan yumurta 1 dilim ekmek salatalık ve domates ve peynir yiyiorum peynirlerim büyük değil hepsini eşit ölçülerde kestim her sabah aynı şekilde yiyorum. bunları yemediğim zamanlarda kahvaltılık gevrekler yiyorum.
    öğlenleri genelde derste olduğum için 3e 4 e kayıyor öğlen yemeklerim o zamanlarda da dışarda olduğumdan pek tamamen yağsız bulanamıyor malum hep fastfood yerleri dolu. Ya salata ile geçiştirmeye çalışıyorum yada tost yiyorumm çünkü dışarda bulabildiğim en düşükler bunlar :/
    evde olursam eğer öğlenleri sebze yemeklerini tercih ediyorum o da tam doymadan kalkıyorum. akşamlarıda sadece ya salata yada sadece tavuk et tüketiyorum ama hiç bi şekilde yağ koymuyorum haşlama olarak yemekten artık etten soğudum. yanlarındada 1 dilim ekmek daha yiyorum.
    bu böyle gidiyor işte.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:14 ----------

yani yaptığım spor sarkma yapmaz heralde bi kilo versemde yapıp yapmadığını bende anlasam iyi olacak aslında. ama yaptıklarım yetmez mi ki . bu şekilde bile çok halsiz düşüyorum bütün gün sersem gibi dolanıyorum daha fazlasını yapamam ki :/
    vücudu nasıl tanıyacağız yani mesela 1 hafta neler yediğimde daha çok kalori yakarsam o zaman o bana uygunmu olacak

11. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Öğlen yediklerinizi düzenlerseniz daha faydalı olacaktır. Spor olarak yaptıklarınız yeterli bence. Birde arkadaşların dediği gibi doktora gitmek faydalı olabilir.

Sayfayı Paylaş