Spor sonrası beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kaan1111 tarafından 29 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kaan1111

Kaan1111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    merhaba arkadaşlar , ben 16 yaşındayım spora 20 gün oldu başlayalı.
    Daha evvelinde evde karın yaptığım için karın kadslarım şuan belirgin durumda.1.74 boyunda 62 kiloyum. Sorum şu : ben spor sonrası 100 gram ton balığı 1 dilim tam buğday ekmeği ve 650 gram yağsız süt, nesquik , muzu karıştırıp bunlarla besleniyorum.sizce bu yeterli mi , eksik gördüğünüz bir şey var mı?

2. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Merhaba, spor sonrası vücuda besin girmesi gerekmektedir ancak besinlerin sindirim süresi sayesinde protein ve karbonhidratın aktifleşmesi saatler sürmektedir. O yüzden spor sonrasında " Aman kaslarım besinsiz kalmasın hemen yemeliyim!" şeklinde düşünmeyiniz. Kaslarınızı gün içinde beslemek isterseniz önemli olan öğünler kahvaltı ve spordan 2 saat önceki öğündür. Whey protein satış hilesi gibi 20 dakika içinde sindirilir yalanlarına inanmayınız. 20 dakika sadece protein sindirime girme süresidir.
    İyi forumlar.

3. Kaan1111

Kaan1111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Ö
    Çok teşekkürler , bu yorumunuzdan şunu anlıyorum : Yediklerim spor somrası için yeterli ancak unutmamam gereken şey kaslarımı tüm gün boyunva doğru şekilde beslemek

Sayfayı Paylaş