spor salonuna gitmekten korkuyorum ve çekiniyorum :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve proteinkafa tarafından 2 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    19 yaşındayım boyum 180 ama zayıfım ekmorf vücut tipine sahibim fakat hep istemişimdir spor salonuna yazılmayı kaldıgım yerde yoktu küçük kasabada yaşıyordum ve şehire taşındık 2.ögretim üniversite okuyorum bende sabahları spora gideyim diyorum ama ben de çekingenlik var yani hiç arkadaşım olmadı saf birşeyim açıkcası spor salonuna gidince sanki herkes bana bakacakmış ezeceklermiş gibi geliyor kalabalık ortamda hiç duramıyorum zaten ben çekiniyorum felan. spor salonunda birde aletlerin nasıl kullanacagını bilmiyorum ayrıca hocalara veya başka birilerine felan birşeyde soramıyorum çekiniyorum spor salonunda aletlerle çalışınca gelip birisi kaldıracakmış gibi hissediyorum mesela spor aletinde ben çalışırken başka birisi gelip kaldıracak diye çekiniyorum ne yapmam lazım spor salonunda nasıl davranılır arkadaşlar ezerlermi ? öz güven desen zaten 0 .

2. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    2 defa git gerisi kendiliğinden gelir. Kimse kimseyle ilgilenmiyor zaten:)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

proteinkafa bunu beğendi.
  3. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Ek yapayım. Mümkünse 1 ay yazıl. Hem kendini denersin hemde vazgeçersen fazla para vermemiş olursun. Bazı spor salonları yapıyor böyle deneme süresi gibi.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    Kardeşim bende senin gibi üniye gidiyorum 2. Öğretim spor salonuna bende gitmeye cekindim ama şöyle düşün sen paranı verceksin ve onlar sana bir hizmet vercek herhangi yanlış bişey yok kimse sana ters bakmicak sonuçta spor salonuna eksiklerini gidermek için gidiyorsun burası onun için var

5. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Korkma kimseyi yemez kimse ama sporsalinunda gülen yeni başlayanlara bu sporu sevdirecek şekil de ilhili davranan tecrübeli arkadaş ne yazık ki az

6. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Bu psikolojik bir durum öncelikle bu sorunu aşmak için destek al, utanma. Asosyal olmak bir sorundur ama yenilebilir.

Öncelikle ben asosyal olmamama rağmen bunu dert etmiştim. Arkadaşımla başlamıştık ama o 1 ay dolmadan pes etti.

Yalnız gitmeye çekiniyordum. Ama sevmiştim sporu ve kendim gittim, kendimi tuhaf hissetmiştim :D

Ama şu anda 19 ay falan oldu salonda herkesle tanıştım. Salon öyle düşündüğün gibi yer değil, salona düzgün insanlar gider genelde, serseri olan zaten devamlı olmaz pek.

Salonda iyi vücut yapmış olanlar varsa şanslısın demektir zira o adamlar yardımcı olmayı çok severler.

Bir tanesine gidip ne kadar süredir geliyorsun desen, güzel olmuş vücudun desen al sana arkadaşlık başlamış olur, çünkü hoşuna da gider insanın.

Hareketleri hoca öğretir ama yanlış yapıyorsan hoca görmüyorsa mutlaka biri gelir şöyle yap der, kesin :D al sana bir muhabbet başlangıcı daha.

Bench press yapacaksın, birine son seti yapıyorum yardım eder misin dersen bayıla bayıla yardım eder surat yapmaz, köy gibi düşün imece vardır bir nevi.

Yanındakine doğru mu yapıyorum bu hareketi dersen sana olumlu dönüş yapacaktır, ya da birinin yaptığı hareketin hangi bölgeyi çalıştırdığını sor. Bunlar hep arkadaş kazanma yolları, olacak şeyler bunlar, bu diyalogları herkes yaşar, garanti.

İşin bittiğinde soyunma odasına giderken yanındaki adama ya da diyaloğun olan adama benim işim bitti sana kolay gelsin de, aranızda diyalog geçen adam olduysa salonda karşılaşınca gülümse selam ver, soyunma odasına girerken selam ver, çıkarken iyi akşamlar vs de. Ben çıkışta herkese iyi akşamlar derim bu doğal bir olay her yerde yaparız.

Hangi alette çalışıyorsan üzerine havluyu ser bu sayede kimse yerine geçmez, ya da biri gelir sırayla yapalım mı der, sen bir set yaparsın dinlenirken o bir set yapar, al sana arkadaşlık başlangıcı, yüz aşinalığı, bir kişiyle 2 3 defa bu tür diyaloglar yaşarsan bir zaman sonra kendini salonda yabancı hissetmeyeceksin ve hatta arkadaş olacaksın.

Tüm bunlar sana inanılmaz olumlu dönecek bir ayda.

Utanacak bir şey yok, hele vücudun şekle girince gitmek için can atacaksın, bir zamanlar senin yaptıklarını yeniler sana yapacak.

Herkes bu diyalogları yaşadığı için kimse kimseyi yadırgamaz. O yollardan geçer herkes.

Spor salonları çok güzel ve kolay arkadaş edinme yeridir.
    Asosyal kişiler için aslında tam bir terapi yeri bir bakıma.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    hocam çok teşekkür ederim çok moral oldu ama ben spor salonuna yazılmayı kafaya koydum yani gidip yazılacam fakat şimdi hiç gitmedim hayatım boyunca zayıfımda fakat şimdi bir sırt çantası alsam içine neler koyup götürmem lazım 1 tane eşorfman altı üstüme tshirt felan giysem olur mu hocam yani çantaya koyayım spor yaparken onları giyerim,sonra 1 tane mi küçük havlu götüreyim hocam birde duş için büyük boy havlu terlik başka birşey götürmeye gerek var mı hocam ?

8. rbu1497

rbu1497 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    ankara
    Suyunu al
    Bi ter havlusu
    Bi duş için havlu
    Terlik
    Şampuan
    Eşofmanını al
    Birde yedek kıyafet al terlileri yeniden giymessin hayırlı olsun istedigin vücudu yapman dilegiyle

9. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Git kardeşim, adam gibi sporunu yap. Kimseden korkma. Evet salonda çıplak gezen, bağıra bağıra kahkaha atan kaslı tipler de olabilir ama onların karakteri ezik. Efendi adamlar da çok salonlarda. Öyle barzolara aldırma. Sen sporunu yap çık git, umursama kimseyi.

10. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Merak ettim başladın mı gitmeye :D

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    3 haftadir gidiyorum abi ortami çok sevdim :)

Taarruz bunu beğendi.
  12. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel, sevindim senin adına, bırakmadan devam. :D

13. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Yok abi birakirmiyim ya o ortamı görünce salona gitmek için can atıyorum neredeyse :) birde abi kemik yaşım 14 çıktı acaba kemik yaşı kac olunca gelişme durur salonda ölçüm felan alırken çıktı 14 yas. Normal yaşım 19

14. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Bildiğim erkeklerde 19 kemik yaşına kadar uzama oluyor.

15. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Abi benim boy 180 yeter bana vallaha da uzamasını istemem :) benim kemikler cok ince onlar gelişse yeter :)

16. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    183 185 daha iyi ama zaten çok uzamaz o kadar bundan sonra.

Sayfayı Paylaş