Spor Salonu Artık Kaçınılmaz Mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve For_Those_Who_Died_Alone tarafından 18 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. For_Those_Who_Died_Alone

For_Those_Who_Died_Alone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi Günler Sayın BodyForumTR Ailesi,

Sizlerin degerli yorumlarına ihtiyaç duymaktayım. Bu spora 1 sene önce evde vinyl ağırlık setiyle başladım. İçi boş bar ve 30 kg ağırlık ile(2 tane 5 kg ve 8 tane 2,5 kg). Eldekiler yeterli gelmeyince 3-4 ay önce de içi dolu bar(168 cm) ve 2 adet 10'ar kiloluk döküm plaka aldım, bütün agirliklari dolu bara takabiliyorum. 50 kg oldu set.

Bu spora başlarken, belirli bir hedef koymadim ve evde ne kadar yapabilirsem o kadar olsun, akmasa da damlar dedim. Acikcasi bu spor hayatimin 3. veya 4. planinda en iyi ihtimalle. Ama hareketlerimi aksatmadan yaparim, beslenmeme de elimden geldigince dikkat ederim. Bahsettigim bar ve agirliklarla da vucudumun neredeyse her yerini çalıştıracak cesitte hareketleri araştırdım buldum, yaptım ve bu zamana kadar da memnun kaldım acikcasi.

Basladigim zamana gore de beni mutlu edecek seviyede yol katettim. Ancak son zamanlarda artik daha fazla gelişmeyecekmis gibi hissediyorum ve yaptigim antrenmanda sarfettiğim eforun sadece mevcut kas kütlemi korumaya yaradigini düşünmeye başladım.

Bu aşamada daha fazla kas hacmi icin salonuna yazilmak kacinilmaz midir? Yoksa bir miktar daha agirlik alarak evde devam etmem, harcadığım cabaya değer mi?

Not: Mevcut agirliklar sadece sirt calismalarim için yetersiz geliyor, diger bölgeler icin daha küçük agirliklar fazlasıyla yetiyor.

Sayfayı Paylaş