Spor olmayan günlerde beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Thedarknight tarafından 15 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Thedarknight

Thedarknight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Boyum 1.90 ve kilom 85 civarında. Yağ oranım %18 ve bunu %15 in altına çekip kas kütlemin üzerine koymayı hedefliyorum. Günlük makrolarım:
    Kalori:2100
    Protein:150
    Karbonhidrat:225-250
    Yağ:70
    Karbonhidratları spordan önce ve sonra tüketmeye çalışıyorum. Spordan önce protein ve yağ ağırlıklı besleniyorum. Haftada 3 gün split ağırlık antrenmanı ve 1 gün kardiyo yapıyorum. Spor olmayan günlerde makrolarımı nasıl düzenlemeliyim? Genel olarak yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    off günlerde antrenmanda harcadığınız kaloriye göre karbonhidrattan kısmanız gerekir. diyelim ki antrenmanda 400 kalori harcadınız metobolizmayı hızlandırmaya etkisi ile 480 kalori fazla harcadınız diyelim. 480 kalori daha az yakarsınız off gününde. ama vücut bilgisayar değil değişik parametreler de var haliyle. genelde yapılan 100 grama kadar daha düşük karbo almaktır. sizin boy ve kiloya göre yağ oranı yüksek. karbonhidrat size yaramıyor olabilir. vücudunuzu siz tanıyacaksınız. biraz karışık oldu farkındayım..
    karbonhidratı ve yağı spor yapmadığınız günler azaltın protein sabit kalsın. vücudunuzdaki değişime göre kalori ve makroları ayarlarsınız.

Thedarknight ve Fıraddi bunu beğendi.
  3. Thedarknight

Thedarknight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki off günlerde dilediğim zaman karbonhidrat tüketsem yağ yakımı için sıkıntı oluşturur mu. On günlerde antrenmandan önce ve sonra alıyorum genelde.

4. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    totale bakmak gerek ama yatmadan önce ya da akşam yemeklerinde önerilmez. genelde sabah kahvaltısında alınır akşam protein ve salata türü ile gün bitirilir. antrenman yapmadığınız için geç saatte alırsanız ihtiyaç dışı karbonhidrat glikojen depoları dolu ise yağ olarak depo edilir.

Sayfayı Paylaş