Spor Aletsiz Ev de Egzersiz yapmak istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve channibalism tarafından 25 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. channibalism

channibalism Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaşım 21, 1.85 Boyunda ve 68 Kiloyum.
    GYM salonlarına gitmek istemediğimden ötürü evde spor yapmak istiyorum-ki çoğu zaman canım sıkıldığında yaptığım oluyor-.

Öncelikle nasıl kilo aldığımı anlatayım:

58 Kiloydum bundan 8 ay önce...
    Mart ayında askere gidip, Mayıs ayında ise Usta birliğime katılmıştım.
    Usta birliğimde, görevini fazlasıyla benimsemiş, aşırı disiplinli bir Başçavuşumuz vardı.
    Askerliği bilirsiniz; Sabahın 6 sında kalkar, 7 ye kadar kişisel bakımınızı yapar, 8'e kadar kahvaltıdan sonra mıntıka yaparsınız. Sonra içtima olur.
    İçtimayı yaptıktan sonra Başçavuş-artık komutan diye bahsedeyim ondan- Bizleri hiç boş bırakmazdı.
    Nöbete kadar Çapa yapardık, maksat spor olsun. Millet sızlanıyordu "yaw adamda hiç acıma yok" diye. Çapa yaparken sürekli -Dambıl kaldırır gibi- kaslarımızın geliştiğini farkettim. 2 gün sonra Kol kaslarımda bir şişkinlik hissediyordum, ağrıyordu. Gelişimin belirtisiydi.
    Öğlen 12 ve akşam 18'de yemek yerdik. İşte düzenli beslenmek ve Spor maksatlı çapa yapa yapa 70 Kilo olmuştum 50 gün içinde. 50 Gün sonra Askerlik düştüğü için Başka bir karakola sürgün edildik...

Şimdi Bana ne tavsiye verebilirsiniz? GYM Salonuna gitmek istemiyorum çünkü maddiyat olarak durumum yok. Evimde spor aleti deseniz hiç yok.

Sayfayı Paylaş