spor aletleri ve lastik (pilates) band karşılığı yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve huntertrtr tarafından 11 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. huntertrtr

huntertrtr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar malum yazın bazılarımız tatile gidiyor ve bu tatil yerlerinde spor salonları olmayabiliyor.Yanımızda maksimum dambıl getirebiliyoruz oda bir yük tabi.Hal böyle oluncada spordan geri kalıyoruz.Bu yüzden pilates bandı yada direnç bandı diyede geçiyor sanırım bunlardan aldım.Hafif olmaları ve isteğimize göre ağırlık ayarlaması yapılabilmelesi sayesinde çok kullanışlı oldular.Ancak bantlarla yapılabilen hangi hareketler var ve hangi bölgelerde kullanılabilir bunu öğrenmek istiyorum.İnternette pek birşey bulamadım sadece omuz ve ön kol için kullanışlarını buldum bunlarında nasıl uygulanıcağı yazmıyor.Sizden isteğim şu spor salonu aleti ve karşısına aynı şeyi direnç bandıyla nasıl yapabileceğimiz yazmanız tabi her alet için olmayabilir biz olduğu kadarıyla yetinelim.Eğer herkes bir iki hareketi bile resim olarak atarsa tatilde yada evden uzaktayken işimize yarıyacak güzel bir konu olur.İlk olarak ben başlatıyorum ön kol hareketi dambılımız yoksa bant ile bu hareketi yapabiliriz görsel tam olarak karşılığı vermiyor ama oturarak nasıl yapılabileceğini anlıyoruz en azından.
    dambil_on_kol_hareketleri_4.gif 7c9dcc95463b0a9c8208560878c97c43.jpg

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Evet direnç bandı bence makinelerin yerini tutabilir

3. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Ne kadar tatil yapacaksın?

4. huntertrtr

huntertrtr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1 ay kadar sürer muhtemel.Sadece bu tatilim için değil aslında isteğim, bazen sene içinde bile arkadaşlarımın yanına il değiştirmeye gidiyorum ve 1 hafta kalıyorum o ara sandalyelerle çaılşmak yerine bandlar daha cazip olur gibi o yüzden bu konuda daha detaylı bilgi istedim.

5. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Mens healt sitesinde konuyla ilgili bir başlık vardı bakamadım sen ararsın. Hem maşallah o nasıl bi tatil.

6. huntertrtr

huntertrtr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    teşekkürler bakıyorum şuan :) biraz uzun haklısın.

Sayfayı Paylaş