Spor öncesi ve sonrası

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SemihhCoskunn tarafından 7 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SemihhCoskunn

SemihhCoskunn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba okuldan gelince Bimde satılan spor için olan Mısır gevreğinden bir tas süt ile beraber yedim. Yaklaşık 30 gram gibi karbonhidrat alıyorum buradan. Spordan sonra ise protein ağırlıklı beslendim. Yeterli karbonhidratı almadım mı? Kas kaybına neden olabileceğini okumuştum yardımcı olur musunuz.

2. TheBreton

TheBreton Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Antreman sonrası vücudumuzun ihtiyaç duyduğu protein ve karbonhidrat alımını temiz ve doğru şekilde almamız büyük önem taşıyor . Ant sonrası protein kaynağı olarak haşlama veya fırınlanmış tavuk(derisiz,kemiksiz) , karbonhidrat kaynağı ise fırınlanmış patates , kepekli makarna , bulgur veya pirinç olabilir . Ant sonrası beslenme , ant saatiyle'de alakali bir durumdur bence . Akşam 8 veya 10 da antremandan çıkmak var , atıyorum gün içinde 2'de 4'de 6'da çıkmak var . 8 veya 10 da antremandan çıkıyorsanız pirinç , patatesi karb kaynağından çıkarıp bulguru tercih etmenizde fayda olacaktır glisemik indeksi düşük olduğu için akşamları tercih edilebilir.

3. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    güç sporcularına vücut ağırlığının 4 katı karbonhidrat önerilir. Normal bir body ci de herhalde en az vücut ağırlığı kadar alsa iyi olur. Sadece 30 gr alıyorsanız gün içinde bu rakam bayağı az. Yükseltmeli bu rakamı. 1 orta kase Yulaf ezmesi yiyin bence. Muz yiyin. İkisinin toplamında 60 gr dan fazla karbonhidrat var. Karbonhidratı az alırsanız antrenmanlarınızdan yeterli verimi alamazsınız. Enerjisiz kalırsınız.

4. Supplement günlüğüm

Supplement günlüğüm Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    girne
    Bu şekilde olmaz açık açık söyleyeyim
    Senin antremandan sonra en az 60-70 gr carb alman gerekir
    Bulk ta olduğunu varsayıyorum;
    Vücut ağırlığının 2 katı protein
    4 katı karbonhidrat ve biraz da yağ alman gerekli
    Hedefin ciddi ise günde 400-500 gr pirinç,100 gr yulaf
    Protein olarak 500 gr et yanisira supplementleri aksatmamalisin

5. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim öncelikle nesquikle felan olmaz bu iş idmandan bi saat önce yemeğini yemiş ol karnını doyur aç karna halsiz düşersin kutlede kazanamazsin.

Sayfayı Paylaş