Split? Full Body? - Aradan sonra

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Proxichu tarafından 10 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Proxichu

Proxichu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, 1.5 yıl önce vücut geliştirmeye başladım 51 kilodan 69 kiloya kadar çıktım ve yaklaşık 5 aydır spor yapmıyorum. (Boyum 181-183)

Bugün tekrar spora başlayacağım ama aklıma takılan bazı sorular var.

-Split mi Full body mi yapmalıyım?

-Gainer kullanacağım, önerebileceğiniz markalar var mı?

Programları kendime göre düzenleme şansım hiç olmadı, o konuda çok bilgisizim internette gördüğüm hazır programlar da pek ilgimi çekmedi.
    Burada daha fazla tecrübeli insanlar var size danışmak istedim, yorumlarınızı bekliyorum.

2. omer_celik

omer_celik Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba, gainer önermiyorum çoğu sade şeker yada nişasta içeriyor onun yerine daha fazla yemeye çalışın. İleri de ciddi sorunlar oluşturabilir gainer.

3. Proxichu

Proxichu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle cevap için teşekkürler, ama spora başladıktan sonra (1.5 sene önce) 2 ay sonrasında gainer aldım ve gayet verimli şekilde kilo aldım. Hala da kilomu koruyorum, sadece 4-5 kilo eksildim oda spor yapmadığım için.

4. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Full body complete bir antrenmandır, vücut geliştirmede olsun, performans sporları vb sistem için. Temelini attıktan sonra Split'e geçersin oda sana kalmış açıkçası. Eksik olduğun yerleri, veya en kolay tabirle tecrübe edindiğini düşündüğünde Split'e geçebilirsin ama direk ilk başladığın Split olmasın. Full body zaten ilk başlamada olsun veya uzun ara verip formu toparlanmada(ideal kilo) en iyi sistemdir.
    Gainer konusunda bir fikrim yok, kullanmadım ama imkanın varsada sağlam karbonhidrat kaynaklarıyla da iyi bir yol alabilirsin. Pek elzem değil bana kalırsa.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Forumda çok konuşuldu bunlar..
    özetle ilk ay zaten adaptasyon olarak fullbody..akabinde uzun antrenman sürelerini göze alabileceksen ve antrenmanlar ağırlaştıkça verimin düşmeyecekse haftada 3 gün fullbody çok iyi sonuçlar verir..
    ama 6 gün gidebilirim diyorsan 3 - off - 3 şeklinde gidip çift bölge girersin..1 haftada her bölge 2 kez çalışılmış olur..

split çalışan pro.lar var serdar aktolga gibi ama bana haftada 1 bölge çok uymuyor..

Sayfayı Paylaş