SOYA UNU HAKKINDA

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bay.dalgic tarafından 18 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Bay.dalgic

Bay.dalgic Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Ustalar , caylaklar ; bilginiz varsa șu soya unu hakkinda bilgilerimizi birbirimize paylasalim. Asiri miktarda protein oldugu soyleniyo emin olmak icin konu actim . Bilgileriniz varsa paylasirsaniz sevinirim . İyi forumlar

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    soya ürünlerinin özellikle erkeklerde hormonları bozduğu söyleniliyor.günümüzde hemen hemen her ürüne işlenmiş soya atılıyor , jinekomasti gibi hormon problemlerinin artmasıyla bir ilgisi olabilir.

Bay.dalgic bunu beğendi.
  3. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Fitostrojen mevcut olan urunlerden bir tanesi, erkekler icin tavsiye edilmez..

Bay.dalgic bunu beğendi.
  4. BiG Er

BiG Er Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Protein, vitamin ve mineraller açısından zengindir.Soyanın sağlık üzerindeki potansiyel yararlarına karşın mucize bir besin olmadığı da söylenebilir Çünkü soyanın aşırı tüketiminin de problemlere yol açabileceği düşünülmektedir.
    Soya içerdiği anti mineral öğeler nedeni ile aşırı tüketildiğinde vücutta minerallerin emilimi azaltabilir ve vücuttan mineral atımını arttırabilir Bunun yanı sıra aşırı soya tüketimi; karın ağrısı ve bulantı gibi sindirim sistemi sorunlarına yol açabilir Bazı bireylerde soyanın alerjiye yol açabileceği de unutulmaması gereken bir konudur.

Soyayı tüketirken; sağlığa olan potansiyel faydaları kadar hiçbir besinin tek başına mucize yaratamayacağı da unutulmamalı ve tüketim miktarlarına dikkat edilmelidir.

5. Bay.dalgic

Bay.dalgic Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Paylasimlar icin tek tek hepinize teşekkür ediyorum . Yani şuan benim anladığım kullanmamak daha iyi olucak sanki

Sayfayı Paylaş