Soya Fındığı Gibi Ürünleri Nerede Bulabilirim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mimidu tarafından 24 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Mimidu

Mimidu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beslenmemde protein tozu gibi ürünleri kullanmak istemediğimden dolayı doğal alternatiflere yöneldim, ancak soya fındığı gibi hem karbonhidat hemde proteini bol ürünleri rahat bulamıyorum. Makro'da bile bulamadım. Türkiye de soya fındığı veya heart of palm gibi sağlıklı ve zor bulunan ürünleri satan mağazalar önerebilir misiniz?

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Soya fındığını üretici çiftçi bulup ondan alabilirsiniz o da çok sıkıntılı olur sanırım.Türkiye'de imkan olmasına rağmen bir klasik olarak o da çok sınırlı sayıda üretiliyor.

Bu arada,bir kısım araştırmalara göre soya ürünleri östrojen etkisi olabildiğinden dolayı erkekler için tavsiye edilmiyor.Ek olarak bitkisel proteinler hayvansal proteinler kadar iyi sentezlenmiyorlar.Yani maksimum verimi olmadığı için protein açısından yeterli destekler değiller.

Hearth of palm bulabileceğinizi sanmıyorum...Belki palm yağı şeklinde supplement olarak bulabilirsiniz ama palm yağının da pek yararlı olmadığını biliyorum,hatta Fransa hükümeti ve Nutella bu konu yüzünden sorun yaşamışlardı.

Protein tozu şart değil zaten.Protein tozu gibi destek için pratik alternatif olarak peynir altı suyunu veya yumurta akını pek işlenmemiş olarak satın alabilirsiniz üreticileri var.

Mimidu bunu beğendi.
  3. caglar103

caglar103 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bence soyaya hiç yönelmeyin. Testosteronu uzun sürede ciddi oranda düşürmekte.

Mimidu bunu beğendi.
  4. Mimidu

Mimidu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet şimdi biraz araştırdım haklısınız değmez. Aynı zamanda protein tozu alternatifleri için teşekkür ederim :). Peki yaş kuşkonmaz gibi zor bulunan ürünler için Makro dışında başka bir mağaza biliyor musunuz? Şahsen daha yeni başladımda bu konularda neredeyse hiç bilgim yok ^^'. Hatta üşenmezseniz mutfak alışverişlerinizi nerelerden yaptığınızı genel bir biçimde buradan veya özelden yazarsanız harika olur.

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Formül=Günlük besin ve kalori ihtiyacı hesaplaması > Bu ihtiyacın hangi besinlerden karşılanacağı > Günlük beslenme planı > Haftalık gereken miktarlar > Haftalık alışveriş

Örnek= Günlük 500 gram et tüketecekseniz.Haftalık 3,5 kilo yapar.Pazar günü gidip 3,5 kilo et alırsınız,500 gram 500 gram şeklinde ayırıp buzluğa atarsınız.Pazartesiden itibaren sabahları bir paket çıkarırsınız açılınca pişirip yersiniz.

Ben üşengeç olduğum için mağara adamı gibi sade sade aynı şeyleri yerim :D ama bu şekilde alışverişim de hayatım da daha kolay olur; aynı gün,aynı market,aynı kasap,aynı yiyecekler,aynı ücret.

çeşitlilik istiyorsanız gelecek hafta hangi gün ne yiyeceğinizi planlayabilirsiniz ona göre alışveriş yaparsınız.

Mimidu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş