sorunum beslenme ile ilgili

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve şahin izgi tarafından 30 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese ilk öncelikle merhaba arkadaşlar sorunum belirtiyim size kısadan :D
    şimdi ben önceden 100 idim 8 ayda 60 kg düşdüm ve 6 aydan beride bu kgmi korumaya çalışıyorum yediklerime orta derecede dikkat ediyorum fazla yemiyorum yane ama herşeyden yiyorum
    ama önceden akşam yatarken ben 61 kg oluyom dolu mide ile sabah kalktıgımda 60 kg düşüyodum 1 kg düşüyodu 1 gecede
    ama şu 1 aydan beri sabah kalktıgımda 500 Gr anca düşüyo bunun sebebi nedir sizce beslenmemden dolayımıdır yoksa hemen bi doktoramı gitmeliyim ne yapmalıyım yorumlarınızı şimdiden bekliyorum saygılar

2. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bi cevap veren yok yaff

3. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ya neden cevap verilmiyor

4. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    beslenme planini bir yazarmisin ona göre cevap verebiliriz.. ne yedigini bilmeden nerden bilelim beslenmeden mi kaynaklandigini? ama büyük ihtimal beslenmedendir.. az yiyorsun heralde..

5. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    günde 3 aradada 2 ögün yemek yiyorum su 1.5 LT su içiyorumdum rahat
    sabah : petek bal cilek receli tereyagı tabi her zaman yemiyom :D bazen menemen yumutra haşlama yada kızartma patates kızartma yada haslama
    öğlen pilav makarna makarna yag fazla değil sulu yemekler bakla giller
    3 saat spor yapıyorum futbol oynuyorum :D
    akşam yemeyinde ne varsa öglen dediklerimden :D

bunları yapıyorum önceden 1 kg atarken şimdi 500 kg atıyorum bu benim moralimi cok bozuyo ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun piskolojik olarak cok kötü durumdayım

6. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    simdi anlasildi neden Kilo almadigin yeteri miktarda Protein hatta neredeyse hic Protein almiyorsun.. et balik lor vs tüketmiyormusun?

7. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yo yanlışın var et balık peynir tarzı şeyler de tüketiyorum kg almamamın sebebi yemek yedikden sonra spor yapmam ondan 2000 Calorilik spor yapıyorum
    ben sadece size neden akşam benim 500 gr kaybım oluyo diyecektim normalde benim 1 kg atıyodum şuanda 500 sebebi nedir :D

8. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Allah başka dert vermesin şahin kardeş, 500g zor be.

9. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yo aslında bi zararını görmedim ama neden böyle diye soruyorum cok kötü birşeymi :D ne kadar ömrüm kaldı

10. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    tartin bozuk olmasin? ben senin sorunu hala cözemedim kusura bakma yardimci olamayacagim.

11. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yo tartımız dogru ondan bi sıkıntı yok ben en iyisi doktora gidiyim :D yada ben size şöyle diyim ömer B kardeş :D siz gece yatmadan önce kac gd sabah kalktıgınızda kac kg oluyousnuz bunu biliyomusunuz :D

12. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Gece uyku esnasinda kaybettiginin cogu su ile alakali. Solunum ve terleme ile uyku boyunca vucuttaki suyu kaybediyorsun. Kutleye bagli olarak bu kayip 6-7 kg a ulasabilir. Bircok faktorle alakali bu, ornegin yaz aylarinda bu kayip daha fazla olucaktir, antreman yaptigin gunlerde de metabolizma hizina bagli olarak ayni sekilde yuksek olucaktir veya yatmadan once sindirimi zor protein bakimindan zengin bir ogun vucut isisini yukselticek ve su kaybi artacaktir.
    Tam tersi ise sodyum(tuz) aliminin fazla olmasi, karbonhidrat bakimindan zengin bir diyet vs. su tutumunu arttiracagindan, kayip daha az olacaktir.

13. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    cok güzel konuştunuz gercekden anladıgım kısmını söyleyim vücüdumda su kalıyo diyosunz beslenmemden dolayı tatlı cok tüketiyorum
    eskiden eskiden dedigim :D 9 ay önce spor salonunda spor yaparken :D pilav tavuk göhsü makarna felan yerdim :D dediginiz gibi 2 kg felan raht gidiyodu her halde ama en sonra bundan 1 ay önce 1 kg birden atıyodum ama şuanda 500 gr atıyorum beslenmem ne olmalı spor olarak futbolun üstüne agırlıkdamı eklemeliyim haftanın 3 günü futbol diger günler koşu bandında 20 dk koşuyorum
    ne önerirsiniz

14. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Vucudunu sekillendirmek, genel olarak kas ve kuvvet gelisimi acisindan agirlik idmani yapabilirsin tabi. Beslenmende yuksek GI e sahip 'sekerli' gidalari azaltman yararli olur ornegin, yemekten sonra tatli yemek yerine yemekte 1 tabak bulgur tuketebilirsin.

Sabahlari kalktiginda, tartidaki yatmadan onceki kilonla olan farka cok takilma. Dedigim gibi olan su kaybi zaten o farki gun icinde tekrar sivi alimiyla yerine koyuyorsun. Kilo verdiginin gostergesi daha uzun vadede, ornegin haftalik farklar. Ornegin ortalama haftada 500 grlik bir fark ki ayda 2 kiloya denk geliyor yaklasik olarak.

Kilo vermeye basladiginda ilk donemlerde kayiplar cok daha hizli olur bunun en temel sebebi yine su. Bir diger neden ise vucudunun dusuk kaloriye tepki vermesi ve koruma mekanizmasi olarak metabolizma hizini dusurmesi. Bunun icin vuducunu sasitrmaya devam etmelisin. Forumda gerek yag yakimi bolumnde gerek beslenme bolumunde bu konuda bir cok yazi mevcut.

15. şahin izgi

şahin izgi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    cok saolun beni bilgilendirdiginiz için 100den 60 kg düşdüm futbol secmelerine katıldım ve kazanmışım ve secmelerde kamplara katılmaya devam ettiler o yüzden Koşuyorum 1.5 saat felen
    karın çalışıyorum ama yemek yeme düzenine uyamıyorum cünkü o diyete parasal olarak durumum yetmiyo yetiştiremiyorum tavuk göhsü pilav patates makarna :D
    o yüzden sizce ne yapmam lazım

Sayfayı Paylaş