Sorularım (Yeniyim Şimdiden Kusura Bakmayın..)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BYRKTR tarafından 4 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BYRKTR

BYRKTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamun aleyküm öncelikle büyüklerim,

Forumun "Yeni Başlayanlar" kısmını araştırdım fakat sorularıma tam bir cevap bulamadım.

Şimdi, ben 16 yaşındayım. Boyum 1.69 ama kilom 45. Çok zayıfım ve 1 çift dumbell alıp SADECE kollarımı geliştirme amaçlı çalışmak istiyorum. Kilo almayı kollarımı geliştirmekten daha çok istiyorum fakat internette tam bir fikir sunan yok. Hep başka konulara yöneliyor makaleler.
    Şuanda 1 çift dumbell alıp (En az 20KG) yavaştan başlamak istiyorum. Bu konuda bana neler önerirsiniz? Ayrıca kilo almam içinde bir şeyler önerirseniz diğerine göre daha güzel olur. Kiloyu hem normal olarak hemde kas olarak almak istiyorum. Okullar açılana kadar çalışacağım, okullar açıldıktan sonra spor salonuna gideceğim. Yani şuanda evde 1 çift dumbell ile çalışmayı ve bir yandan da kilo almayı düşünüyorum.
    Bu 2 konuda bana neler önerirsiniz? Teşekkürler.
    (Her vereceğiniz fikri kesinlikle uygulayacağım. Düzgün konuları tek bu forumda bulabildim. En azından burada baya deneyimli kişiler vardır.)

2. BYRKTR

BYRKTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  3. tunahanakay

tunahanakay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle yeni başlıyorsan ve 45 kiloysan 10 kg dumbell senin için fazla. 5 kg şuan için zor ama iyi bir başlangıç olur.basit haraketler yapmaya çalış youtube da haraketlerin nasıl yapılacağına dair videolar var onları izleyerek nasıl doğru yapıldığını incele bu 2 aydan fazla beklentin olmasın sana tavsiyem bu iki ayı adaptasyon olarak değerlendir basit haraketler az set , az tekrak bu 2 ayda kendine doğru bir beslenme programı oluştur beslenmeni oturt salona yazıldığında gerisi gelecektir kilo almanın yolu ise bol bol protein ve karbonhidrat tüketmek forumda örnek beslenme programları var inceleyebilrsin yada bir diyetisyenden yardım alabilirsin . evde dumbell ile yapabileceğin haraketler sınırlı bir o kadarda tehlikelidir zorlayıcı haraketler yapmak , gereğinden fazla ağır kaldırmaya çalışmak, gereğinden fazla set ve sayı yapmak sakatlanmalara yol açabilir dikkatli olmanı dilerim.

4. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Dumbell alacağına barfiks demiri al.
    Barfiks ile hem bicepsini hemde sırtını geliştirebilirsin,
    Şınav ile hem tricepsini hemde göğüs kaslarını geliştirebilirsin,
    Pike push up ile omuzunu ve tricepsini geliştirebilirsin.

Senin yapman gereken en mantıklı iş barfiks demiri alman olacaktır bence.

5. BYRKTR

BYRKTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Önerin için teşekkürler.
    Bu 2 aydan bende bir şey beklemiyorum ama azda olsa gözle görülür bir şeyler olacağına eminim. Çünkü karın kası çalışırken 2 haftada kendisini belli etmişti. Ama kolda nasıl olur bilemiyorum.
    Besin için karbonhidratı yüksek olan besinleri araştırıp listeye koyacağım.
    Bu arada bana listede KESİNLİKLE olması lazım dediğin bir besin var mıdır?
    Teşekkürler.

Dumbell kesin alacağım yanına barfiks çubuğuda alırım sıkıntı olmaz. Sadece bu görüntüden kurtulmak istiyorum artık :)

6. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar hosgeldiniz
    Kalori asimi dolayisiyla size direkt olarak kas kazanımı ve kilo sağlayacaktır Zaten
    Sabahları karb olarak yulaf ve ev yoğurdu, yumurta ve yumurta beyazı tercih edilebilir
    Kahvaltıyı kesinlikle atlamayalım. Uyanır uyanmaz 500ml yarim limon sklms su içip 15 dk sonra kahvaltıyı yapalim
    Turunçgil grubu meyve tuketmeyin
    Yüksek şeker meyveleri porsiyon kontrolü ile tüketin büyüyelim ama yağsız büyüyelim salona başlayınca yağ yakmakla uğraşmayın kalori asimini karbonhidrattan yapabilirsiniz
    Öğle ve akşam icin baldo pirinç önerebilirim
    Öğün sayınızı 6 ya kadar cikartabilirsiniz
    Pirinci her öğünde max 100 gr tüketelim gastrin sistemin sağlığı ve sindirim açısından ve gün içinde bi sinir belirleyip bölelim bunu birkaç ogune
    Gerekli proteini kesinlikle alalım ama once

BYRKTR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş