Son zamanlarda artan sahte ürünlerle ilgili olarak...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ALPEREN tarafından 6 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. derwish

derwish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Ankara amerkian pazarından geçen yaz 2 kutu anml pak, 5 kutu amino 3001, 2 kutu ghmax, 2 kutu pumptech, 1kg Nıtrotech, glutamine vs aldm. Toptan alnca çok sağlam da bi indirim yaptrdm... Ürünlerin hiçbiri sahte değildi... Zaten Universalların üstnde hologram var... Fiyatlar da gayet makul... Sahte protein tozu konusnda bazı proteinler suyla sütle vs.. kolay karışmaz... Bu onun sahte olduğunu gostermz.. Shakerla min 45 sn çalkalamak gerekir... Ve benim için en iyi orjinalite gostergesi ürünün kokusudr.. Bugüne kadar güzel kokan bir supplemente rastlamdm... Kutuyu açaraçmaz koklarm kötü kokuyosa tamamdır :) Bir supplementn bulgar malı olması da sahte olduğunu göstermez.. Besin değerleri düşük olabilir ancak gene de içeriğine yakın formüllerdir... Sahte protein boş kovalara süt tozu, kakao vs koyan bazı şerefsizler yüzünden ayyuka çıktı... Öyle bir durumda zaten anlarsınız...

tatt bunu beğendi.
  2. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    hologram neresinde var ben baktım kutuya göremedim. karışma konusuna gelince, gnc bile daha iyi karışıyodu ya bu universal ultra whey pro dan. tadı bildiğin vanilla whey tadı ama kokusunda hafif gariplik var. son kullanım tarihi 8/07/11 gibi bişey yazıyodu. annem sabunla sildi kutuyu son kullanım tarihi şimdi silinmiş :). sealed for your protection kağıdı çok hafif yapışmıştı kutuya rahatlıkla çıkıyodu dediğim gibi ilk açtığımda da açık geldi zaten. belki ben yanlışlıkla açtım.. hologramı bulsam rahatlıycam

Son düzenleme: 2 Nisan 2008
  3. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadaşlar bnde bi arkadaştan muscletech protein ozu alcam. piyasada 185ytl kendine aldıı fiyattan bana da 110 ytl ye alcam dedi. 5lbs lik protein tozu bu kadar ucuza gelrmi?? cevaplarınızı bekliorum.teşekkürler..

4. derwish

derwish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    internet üzerinden yaptığım bir alışveriş üzerine prolab müştri hizmetleriyle yaptığım yazışmayı paylaşmak istiyorum. şüpheleri olan arkadaşlar için faydalı olablr:

Yes, this is our product. www.fortedg.com is who supplies us our packaging.

Best of health,
    Sheryl Stanley
    Consumer Relations
    Nourishing the potential of mind and body

-------------------------------------------------------

Actually i dont know what is the lot number? The numbers which i can find:

ITEM: 20193.791
    L: 2003865-7080

The barcode: 7 50902 20193 6

7249 ..............09/09
    EUP lt3003...574
    .... are erased parts.
    it colud be maybe EUP lt3003407574 but i am not sure.

Thanks..

------------------------------------------------------

> Subject: Re: Message from Prolab Contact Us Form
    > Date: Wed, 2 Apr 2008 10:24:50 -0600
    >
    > Thank you for contacting Prolab. Please send the lot number and expiration
    > date and I will have it researched.
    >
    > Best of health,
    > Sheryl Stanley
    > Consumer Relations
    > Nourishing the potential of mind and body
    >
    >

> >
    > > ------------------------------------------------------
    > >
    > > Hello,
    > > I have bought a product of you from Turkey. Prolab Pure Whey Protein.
    > > There
    > > is an web adress under the plastic box. "www.fortedg.com" Is it usual??
    > > The
    > > barcode number is 7 50902 20193 6. I am worried about if it is fake.
    > > Please
    > > help me.

5. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    başka bi kutudakinin aynısını yazmış olamazlar mı senin aldığına? çok şüpheciyim pardon :D

6. derwish

derwish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Amerikadan aynı plastik firmasından kutu alacak kadar manyağı da yoktur heralde...

7. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    yok onu demiyorum. sonuçta herhangi bir ürünün aynen kopyasını yaparsa adam, numaralarını aynen alırsa mesela, sen yine orjinal üründeki numarayı yollamış oluyosun müşteri hizmetlerine. o da sana bizim ürünümüzdür diyor. ben eksik anlamış olabilirim tabi. sahtecilik işi de zordur gibi geliyor bana. adam sonuçta aynı tadı nasıl yakalıycak? un falan koysa çok rahat belli olur. ürünün saflığını değiştirebilir en fazla..

8. memolf

memolf Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar aslında ufakta olsa suphelerımızı azaltacak bir yontem var. bundan 3 4 ay once yurtdısından cok rahat bırsekılde supplement sıparısı verılıyordu herhangi bir gumruk problemı olmadan. simdilerde bunu soylemek cok zor bırcok problemler yasanıyor.
    sımdı efendıler zamanında yurtdısından x marka bir supplement alıp henuz bıtırmemıs olan bır arkadas aynı urunu su Tr deki acık arttırma sıtelerınden temın ederek karsılastırmasını yapsa(tadı seklı, etkısı vs) bizde hıc degılse somut bır ornek gorsek.

ornegın ben bir aralar bsn nox almıstım tr den. aynı urunu bır arkadasım hollandadan almıstı spora getırdık ıkısınıde fızıksel olarak karsılastırdık. fızıksel olarak hıcbır farklılıkları yoktu(ki ben cok tıtız bır ınceleme yaptım) ardından suya koyup ıkısnıde test ettık . ıkısıde aynı sekılde kopurup kabardı. daha sonrada ıkımızde aynı aksam bır tane benım noxtan bır tanede dıgerınden ıctık. ve ertesı gun spora gelıp konustugumuzda ikimizinde birbirine ılk soyledıgı sey ; dun aksam uyuyamadıgmızdı.

ben bu testı yaptıktan sonra gonul rahatlıgıyla urunumu kullandım. herkesın bilgisine sunarım. eger bu gıbı testlerı ufaktan yapsak herkes ıcın yararlı olur dıye dusunuyorum..

9. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    İyide bütün ürünleri teker teker test mi edicez. Sonuçta bir paket kullanmıyoruz biz bundan. Okuldan bir hocamın aracılığıyla istanbul kozyatağında bir laboratuvarla iletişime girdim. Kendilerine durumu izah edince büyük laboratuvarların aksine özel kişilere de analizler yaptıklarını söylediler ve 1 hafta sonra tekrar arayıp fiyat verdiler. 4 tane test yapılabileceğini söylediler ürün hakkında, protein analizi, yağ analizi, kalori analizi ve bir analiz daha dediler şu an aklımda değil ve en son olarakta bu değerlere dayanarak karbonhidrat değerini bulabiliriz dediler. Fiyat ise yaklaşık 200 liraya yakın bir meblağdı. Eğer istersem bu analizlerden sadece tekini yaptırabileceğimi de eklediler, yani sadece protein analizi istersem o da 70 liraya yakın bir fiyattı.

Fiyatlar bence oldukça uygun ancak şöyle bir şey var bir kutuyu teste yolladım ve diyelim temiz çıktı. Bundan sonra alacağım tozun orjinal olacağını kim garanti edebilir? Hiç kimse. Bunun yerine eski sisteme geri dönüp büyük gramajlarda ucuz whey proteine yönelmek bana daha mantıklı geldi.

10. haso777

haso777 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben gittigidiyordan myoplex çilekli paketli protein tozlarindan aldim ve amerikada okuyan çok yakın bi arkadaşıma werdim giderken kendisi bodyci ordan ayni çiilekli myoplex deluxe aldi amerikadan ve test etti tadı tanecikleri paketi falan hepsi aynıı ama yine de nedense gönül rahatli ile içemiyorum arkadaşim 100 de 100 orjinal diyor ama bu kadar ürün nasıl çıkıyor?yani her satıcıda yüzlerce var mesela bazı enzanelerdede war bu ürünlerin hepsi istanbulda çok yüksek fiyatlardan satıyorlar ve işin suyu çıktıı biraz ondan şüpheliyim

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    adamlar 26ytl'ye no xplode satacak duruma geldiler.hadi px çıkışlı ondan ucuz diyelim,hadi askerlere indirimli veriyorlar diyelim ama 26 ytl'ye satılacak kadarda değil.işin cılkı çıktı ama millet ana bayilerden okadar kazık yediki bu fiyatları görünce fırsat zannedip sahteliği kabullenmiyorlar.arada mutlaka orjinalde vardır ama kim bilecek.tad ile anlaşılması için arada bariz farklar olması lazım.aynı satıcı 35ytl'yede cell mass satıyor 42 ytl'yede.alıcılar resmen salak yerine konuluyor.başka birşey demiyorum.sağlam satıcılar bulun kendinize.

12. derwish

derwish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0

guardboy px nedir?? askerlerden indirimli alma olyna da ben inanmyorum.. başka bi açıklaması olmalı..

13. haso777

haso777 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tecrübeli insanlar vardir burda mutlaka bu konu nasil aydinltilamiyor çünkü iş çok büyüdü ben eczanelerde görmeye başladim bu ürünlerin hepsini bolcana ve çok yüksek fiyatlardan ve ayrica alişveriş sitesinde neredeyse sinirsizca var ürünlerden ya bu ürünlerin hepsi sahte ya da amerikan askerleri türk gençliği için çalişiyor onu bunu bilmem ama birilerinin bu işi çözmesi lazim çünkü gıda işi tehlikeli bir olay elektroniğe benzemez..adanada oturan veya bu işi bilen tecrübeli insanlar aydinatirsa çok sevinirim

14. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Aydınlatılıcak bir yanı yok arkadaşlar, guardbody'ninde dediği gibi kimden alıyorsan al 26 liraya no xplode satamazsın. 20 $'a 40 $'lık ürünün satıldığını askeriyede bile göremezsiniz bence. Gerçekten işin cılkı iyice çıktı ve gittigidiyor buna halen ses çıkarmıyor o çok ilginç, sağlam para kazanıyor tabi onlarda.

Geçen yıl elimde kullanmıyacağım bir amino asiti satmak istediğimde, ki 1 liradan açık arttırmaya koymuştum, bana sormadıkları soru kalmamıştı. Yok ürünün "sağlık bakanlığı" iznini koyun, yok bandrolunun resmini çekin yollayın. Adamlara bu ürünlerin sağlık bakanlığından izin almadığını da anlatamıyorsun. Sonra lanet edip vazgeçmiştim satmaktan, tanıdık çevresinde halletmiştim. ( konuyla alakasız ama bu da böyle bir anım paylaşayım dedim :p )

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    amerikan askerlerine para ile satıldığını sanmıyorum(yurtdışındaki askerine çok iyi baktığını biliyoruz ABD'nin)..en fazla , maliyetinin bile altında sembolik rakamlara alıyor olabilirler.zira adana fiyatları amerika satış fiyatı ile aynı neredeyse..

16. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    bakın,daha önce ne yazmışım...

derwish bunu beğendi.
  17. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    peki arkadaslar bızım yapabılecegımız bır seyler yokmu şikayet edebılecegımız bırseyler yapabılecegımız

fıkrı olan

18. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Ne yapmak istiyosun ki konu hakkında? Niye şikayet edicen yani ?

19. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    b.b.king bu bilgiye nerden ulaştın peki..satıcıların hepsi senin dediğini söylüyor ama güvenilir mi..
    daha önce bi arkadaş analiz yaptırmaktan bahsetmiş..böyle bi şey çok iyi olur..sahte diye şüphelenilen ürünler belli; nitrotech, bsn syntha eas gibi..analiz yaptırmadan bence boşa kürek çekmiş olacağız.

20. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    niye şikayet edıcen yani ????

mesela tam bılmıyorum hatalıysam duzeltın lutfen bu tarz sıtelerın faturasız urun satması yasalmı dogrumu dıye dusunuyorum ama adamlar çatır çatır satıyor
    burada duraklıyorum ki uzun zamandır bu şekılde

e saglık bakanlıgı dıyorum bu zamana kadar faturasız artı ıcerıgı belli degıl alan kendı mantıgını kullanarak alıyor ama yınede ıcınde suphe kalıyor (kendım)

yani walla komık gelecek ama su programlar bıle asklıma geldı haber ozel arena v.s.

Sayfayı Paylaş