Sokak Dövüşünde Kimler Avantajlı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Ahmets tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

sokak kavgalarında kimler avantajlı

1. boks

oy sayısı 104
    24,5%
  2. kickboks

oy sayısı 182
    42,8%
  3. karete

oy sayısı 13
    3,1%
  4. aikido

oy sayısı 18
    4,2%
  5. hapkido

oy sayısı 9
    2,1%
  6. tekwando

oy sayısı 12
    2,8%
  7. wing tsun

oy sayısı 51
    12,0%
  8. diğerleri

oy sayısı 36
    8,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 242 üye.
  1. opensource

opensource Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ilk önce karete değil karate.biri yazmış yok işe yaramaz diğeri hayatınızı adamanız lazım yazmış.Çok fazla abartıyorsunuz.Ben 1 yıldır karate yapıyorum kickboxing geçmişimde var.Gayette etkili bir savaş sanatı.(bu arada karate spor değildir.Spor karate ve geleneksel karateyi ayırt etmek gerekir..)
    Box, muay thai ve kickbox amacı spordur.Kickbox yaklaşık 50-60 yıl kadar önce bir karate ka'nın karate ve muay thai'yi karıştırıp müsabaka haline getirilmesiyle oluşmuştur.Tutulmasının sebebi müsabakaların sert olmasıdır.Ve karate'de olduğu gibi felsefe,kata ve bloke öğrenmezsin.Bu yüzden direk olaya daldığın için insanlara cazip gelir.Malum insanlarımızda biraz kolaycıdır.Her neyse hocamın bir lafı vardır.''Stiller değil,kişiler dövüşür.''İzmir'de olup Goju Ryu Karate öğrenmek isterseniz kapımız açık.05077415276.Teşekkürler..

2. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    mma en iyisidir.ama shaolin kungfunun ayrı bir yeri vardır.kimse demsin şimdi amerikan hollywood sektörü abartıyor diye.shaolin kungfuyu bilen biri herkesi ....yener

3. okan1997

okan1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    İlla bir seçin yapmak gerekirse MMA tabiki ama sanata değilde sanatı uygulayan kişinin yeteneğine bakmak gerek.

4. scorpion26

scorpion26 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    ben wing chun dan yanayım wing chunda vücudundaki her bölgeyi kullanmayı bunları gelebilecek tehlikeye göre harekete geçirmeye ve karşındakini en kısa sürede etkisiz hale getirmeye odaklıdır. Eğer ip Man film serilerini seyretmeyenler varsa öneririm gerçek hayattan alınma whing chun un baş ustasının hayatından alınmadır bruce lee ninde hocasıdır. bu sporda anatomide vardır insanın zayıf noktalarını belirlersin ve ona göre hareket edersin. aikido savunma amaçlıdır,boks kickbox birazd dayanıklılık ve güç orantılıdır ama whing chun a bakarsanız güç gerektirmez vücüdunuzu tam kapasite kullanmanıza yarar nese bu kadar acıklama yetniştir sanırsam :D

5. okan1997

okan1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar ben de zamanında wingchun öğrenmek için ağladığımı hatırlarım ıpman serileri iyi gaz vermişti bana :) ama takdir edersin ki sokak ortamı ile film ortamı aynı olmuyor. :)
    Uzun lafın wingchun gibi uzakdoğu sanatlarını öğrenmek istiyorsan baya bir yol katetmek lazım sana saldıran bir adamı ipman gibi dövemessin bir tane karsıladın 2 tane karsıladın iş gene sokak kavgasına dönecektir,ondan dolayı tavsiyem box tarzı sporlardan yana gösteriye varan hareketleri yok en azından.

6. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Yumruk atabilen değil yumruğu isabet ettirebilen kişiler avantajlıdır.

Kolay değil kavga anında adrenalin heyecan rahat dövüşmeni engeller.

7. scorpion26

scorpion26 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    dostum normal bi sokak kavgasında bi insan gücünü çok çabuk harcar fazla dayanamaz ve genelde boks kickboks ta saldırı amaçlıdır tiger arkadaşımızında dediği gibi yumruk atabilen değil yumruğu isabet ettiren avantajlıdır wing chun hem savunma hem saldırı amaçlıdır eğer kararında öğrenirsen bi boksör yumruğu atarken savurmayı yada atamadan saldırı yapabilirsin bu linki izlersen ne demek istediğimi daha iyi anlıyabilirsin dostum

http://www.uzmantv.com/kung-fu-wing-tsunda-ne-tur-vuruslar-yapilir

8. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Arkadaşlar benım gerçek bir örneğim var ben suana kadar hiç bir saldırı sporuna gitmedim evde kendi imkamlarımla VG ve internetten izleyerekte olsa saldırı sporları teknikleri deneyerek çalıştım çok yararı olmadığını düşünüyorudum.Ama o teknikleri kafana geçirdiysen çok iyi ben kavga etmiştin geçenlerde çocugun amacı bellı artislik yapcak bende aklıma gelen bütün teknikleri uyguladım ve bi anda bitti çocuk pert yani önemli olanda saldırırkende savunma yapabılmek.

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    aslında diğerleri seçeneği daha iyi:D sokak dövüşünde avantajlı olan koşuculardır olay yerinden hızla uzaklaşabilirler yakalayana aşk olsun:D sonra iyi konuşmacılardır konuşarak kavga etmeden işi tatlıya bağlayandır karşındaki insanın silahı bıçağı varsa dikkatli olup geleceğini düşünüp hiç riske girmeyendir bu şekilde yorum yapasım geldi zaten kavga başladımı bunun avantajı dezavantajı yoktur güçlüde kaybeder güçsüzde

kabus2213 bunu beğendi.
  10. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Herkez MMA demişte MMA karma dövüş sistemi demek sadece tek bir dövüş sistemini içinde barındırmaz birden çok dövüş sisteminde usta olursun gider kafeste dövüşürsün ama en iyi saldırı ve dövüş tekniği Krav Maga'dır dünya üzerinde CIA, NSI, MIT,MI6 gibi bir çok yerde krav maga öğretilir bunu kendileride açıklamışlardı zaten bu yönden krav maga bana göre dövüşte üstünlük sağlaya bileceğiniz bir sistem

11. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sokak dövüşünde hızlı olan ve sert yumruk vuran avantajlıdır ;)

12. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bence hiçbiri sokakta çok güçsüz yumruk atmadığı takdirde ilk vuran her zaman avantajlıdır.

13. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    eskişehirde gördüğüm kadarıyla ülkü ocağında "dayı"sı çok olan avantajlı.

14. murat121

murat121 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    kesinlikle box avantajlı örnek vermek gerekirse boxda vlademir klitchko nun karşısında durabilecek ne bir kareteci var ne de bir aikidocu var. zaten 2 metreye yakın bir boyu var ve isabetli bir sağ vurdugu anda bin kiloluk basınç uyguluyor ve bu sağlara şuana kadar dayanan bir boksör ben görmedim. zaten sokak dövüşçülerinde ona vuran kişilerin yumrugunu bile hissetmeyecektir.

15. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    efendi olup yoluna bakan hepsinden avantajlıdır :)

rockybalboa7 ve 2157 bunu beğendi.
  16. ismail478

ismail478 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    mühim olan bir dövüş veya kendini koruma sporuna gitmen değil. önemli olan kabiliyetinin olup olmaması , ha kabiliyetin var bi boxa falan gidersen kendini geliştirirsin tabiki daha + olur. fakat boşuna zaman ve para kaybı die düşünüyorum. küçüklükten beri bruce lee , chakie chen , jan klot vandam vs. benzeri tüm dövüşcülerin ne kadar cd si varsa hepsini izlemişimdir e böyle büyüyen birinin az cok bişeyler bilmesi gerekiyor ha bi de bildiğin haraketleri yapabiliyorsan sorun yok + bu spor için akılda çok önemli eğer adrenalin anında ne kadar bilgin olursa olsun ne yapacağını bilmezsen kaybeden sen olursun :)

17. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Doğuştan gücüne bağlı bence bıçak, sopa girmediği sürece o sinirle ben indiririm diye düşünüyorum bokscu, veya karateci tabi pro değilse.

18. klambaci

klambaci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    En etkili şuana kadar bilinen hatta bir dönemler yasaklanan ninjitsu derim ben istanbulda eğtimide vardır bunu belirtiyim 8 yasımdan beri taekwondo ve bjj ile uğraşıyorum son 3 senedir vg + mma yapıorm ninjitsu hem silahlı hemde silahsız olarak saldırı ve savunma sanatıdır.

19. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    muay thai bence çünkü ben suan bir boskorun yaptığı her şeyi yapıyorum ayrietten bir kick bokscunun yaptığı herşeyi yapıyorum bunlara ek olarak diz ve dirsek darbeleri var ayakta en sert yapılan spor tabiki diğer adıyla tayland boksu

20. oguzhan59

oguzhan59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    böyle bi olay bundan 3 4 sene once bursada oldu 1 mahalle boksöre girdi adam sakat kaldı hani sporcuyum diye kendinize pek güvenmeyin akıllı olan insan uzak durmaya çalişir

Sayfayı Paylaş