Soda kullanan var mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ALPEREN tarafından 21 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kaynak belirtmden alıntı yapmayınız sitemizin saygınlığını unutmayalım bunu hepbirlikte sağlamayız.

büyük bir ihtimalle özkaynakğın sahsi sitesinden alıntı fakat senin eklemen daha doğru olacaktır.

bonatschi bunu beğendi.
  2. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ya tam kaynağı bilmiyorum çünkü her forumda mevcut hiçbiride asıl kaynağı belirtmemiş. yani internette anonim gibi geziyor ama ozkaynaksa olabilir tabi. ama benim değil bu makale derken bunu belirttiğimi sanıyorum ama burda ekstradanda söyleyeyim makale benim değil arkadaşlar.

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yok önemli olan senin benim değil kaynk belirtmen pekala sen nerden copy paste yaptın o önemli o kaynağı versen de yeterli olacaktır. bu arada böyle bir yazıyı bizimle paylaştığın için teşekkürler.

4. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
  5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yurtdışında insanlar cogunlukla maden suyu tüketiyor...orada maden suyu diye geçmiyor tabi...onlar mineralli su diye adlandırıyorlar maden suyunu...su istediginizde normal su getirmezler size, dogrudan maden suyu getiriyorlar..bende bir ara sadece maden suyu tüketimine başlamıştım, su yerine maden suyu tüketiyordum...zaten iki çeşit maden suyu var, biri kalsiyum bikarbonatlı diğeri de magnezyum bikarbonatlı...ben magnezyum bikarbonatlı olanını hem tat olarak hem de magnezyum acısından bol bol tüketiyordum günde 1.5 lt civarı...piyasada en yüksek mineralli maden suyu kınık markalı maden suyudur...hem kalsiyum hem de magnezyum acısından gördügüm en yükske degerlere sahip doğal maden suyu..maden suyunun, faydaları zaten saymakla bitmiyor, içince insan cildinin daha da güzelleştigini farkedebiliyor belli bir zaman sonra...metabolizmayı hızlandırıp, performansı da biraz, olumlu yönde etkiledigi gerçek...

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    peki içindeki ağır metalleri inceledinmi. daha doğrusu onların yazmadıklaını son günlerde labatuvar testlerinde kurşun gibi ağır metal barındıran m.suları çıkdı baya bir firma yasaklı konumda içile bilenler sırma özkaynak v.s. reklam koktu biraz.

7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    çinko, bakır gibi elementler de agır metaller sınıfına girer fakat biz onları cok yükske dozajlarda alabiliyoruz...önemli olan bu agır metallerin dozajını cok yükske tutmamak..zaten içtigin suda bile alüminyum var ve o da agır elementtir..ama maden sularında agır element olarak manganez,alüminyum ve bakır vardır...bunlarda 200 ml ye oranladıgında %2 oranlrında bile karşılamıyor...yani 50 lt içsen bile ancak %100 lük bir oran oluşturuyor...ama biizm içtigimiz 1.5-2 lt o yüzden zararı olmaz...herşeyin tehlikeli oldugu bir dünyada yaşıyoruz zaten..güvendgimiz markaları terci edersek sorun olacagını hiç sanmıyorum...rahatlıkla günde 1-2 lt maden suyu tüketileilir..avrupa daki bodybuilder ler cok rahatlıkla tüketiyorlar....bunlar cok ufak ayrınıtlar...

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
  9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    rohs açısından olayı inceleyecek olursak pb-cd-hg-cr+6-pbb-pbde yasaklılar listesinde.ppm değerleri göz önüne alınarak hiçbir üründe belirli sınırların aşılmaması gerekli.bu durum ülkemizde malesef bu sene bile geçersizdi.

10. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Ancak nitrit normal sularada karışabilen tehlikeli bir maddedir, çünkü çok kolay reaksiyona girer ve reaksiyon sonucu tehlikeli bir madde haline dönüşebilir. bunun maden suyuyla alakası yok yani bunu sağlık bakanlığı kontrol etmeli zaten eğer nitritli satıyorlarsa bunun hesabını üzerine bandrol basan kuruma sormak gerekir.

11. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    reaksiyon sonucumu ... reaksiyon değil.. reaksiyon olması için etkileşim olmalı 2 maddeyi etkileştirisen reaksiyon ortaya çıkar. o halde insana zararlı değil tek başına demek istiyorsun bu vucut direct olarak kandaki hemoglobini methemaoglobine dönüştürerek oksijen döngüsünü bozmaktadır.

ha nitrit demişsin nitriti insan vucududa yapar önemli olan nitrat tın vucuda alınmaması. vucuda alınan nitrat insan ağızındaki tütkürük salgısıyla nitrite dönüşür ve tekrar kalın bağırsağa gider ordan tekrar tükrük bezi sıvı ister ordan alınır tekrar bir döngü oluşur.

12. BEEFCAKE

BEEFCAKE Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    peki maden sularının içinde sodyum var, maden suyu içmenin vücutta su tuttuğunu okumuştum biyerlerde bu yüzden diyetlerde önerilmediği yazıyordu...bu konuda ne düşünüyosunuz?

13. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    tamamiyle gerçek dışıdır. tuz un kimyasal bilesimi NACI dir sodyum klorür. soda da olan sadece NA sodyum. tuz ise asit ve bazın reaksiyona girerek nötrleşmesinden sonra artakalan atığıdır.

sodanın içindeki sodyum ise vucuda alınması gereken bir mineraldir. sodyum sadece sodada değil hertürlü yiyecekte mevcutdur. ancak yapay ve hazır gıdalardaki oranı oldukça yüksektir. sodyumuda vucuttaki düzeyini böbrekler belirler fazla ise atar eksik ise tuttar eğer atamazsa kandaki plazma düzeyi yükselir ve dediğin gibi su tutar. sen tuzu ve kuruyemişi kesersen vucudunun ödeme bağlı su tutumu düşecektir.

gaddarkemal ve BEEFCAKE bunu beğendi.
  14. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    nitritin tek başına zararı yoktur doğru ama koaly reaksiyona girdiğinden dolayı vücutta bakteri filan varsa tehlikeli bir maddeye dönüşebilir en azından ben böyle hatırlıyorum nitrat ise zaten direk dışkıdır ve zararlıdır vücudda zaten nitratı atar ancak vücutta fazla nitrat birikirse nitrat zehirlenmesi olur.

15. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hergün bir tane içerim soda marka olarak kızılayı tercih ederim daha çok

16. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    ben günde en az 2 şişe (20 cl) beypazarı maden suyu içerim hazmı kolaylaştırır zararıda yoktur...

(bu mesajı yazarken bile bi tane beypazarı yudumluyodum yani çok severim) :p

17. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Hazmı kolaylaştırmaz m.suyu veya soda içindeki karbon gazı dilindeki sinirleri uyarır.

18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    reklamlarda görmüştüm bir ara günde 2tane maden suyu için iyi gelir diye doğru bu acaba bilen varmı?

19. Roboroach

Roboroach Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 7-10 arası Beypazarı soda içiyorum.

20. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    1 litreye kadar içilebilir fakat 2 denmekte ama tamamiyle yanlıştır.

Sayfayı Paylaş