Smith Machine Overhead Press ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ArmagedonX tarafından 11 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Omuzlarım en geç gelişen bölgem diyebilirim. Omuzu çalışırken zar zor hissediyorum. Özellikle Overhead press egzersizinde Serbest ağırlık ile çalışınca Pek kasta yanma hissedemesemde Smit Machinede Çok iyi kasılma ve yanma alıyorum. Ayakta Overhead Barbell Press mi daha iyi bu durumda yoksa Smith machine'mi tavsiye edersiniz ?

2. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
  3. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    overhead press genelde parçalanma döneminde uygulanan bir egzersizdir. geç gelişiyorum demişsin ya, amacın hacım kazanmaksa diğer pressleri öneririm. soruna gelirsek, -benim görüşüm- overhead pressi makinede yapmak çok saçma. hareket zaten tüm vücudunu kullanmak için yapılıyor. e makineye geçince, tüm vücudunu entegre çalıştıramıyorsun. bu yüzden ohp yapacaksan serbest yapmanı öneririm. bunu yaparken bir çok kişi omzunu hissetmez zaten. ille de hissetmek istiyorum diyorsan biraz daha izole hareket girebilirsin. (dummbel press-barbell press)

4. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    dumbell ile shoulder press yap 5x5 hissedersin

5. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    OHP bulk ve cut dönemlerinde de uygulanabilir.Kas gelişimi açısından güzel bir harekettir ancak oldukça campound bir hareket.Doğru yapıldığı takdirde kalçadan sırta kadar birçok kas işin içine girer.Bu yüzden güzel ve temel bir harekettir.Eğer programda yeterince press hareketi bulunuyorsa(göğüs için pressler dahil) omuz için tek press hareketi seçmek yeterli olacaktır.Zaten Flat Bench-Incline Bench gibi hareketlerde de ön omuz oldukça aktif.
    Yan omuz içinse klasik yana açış hareketlerini eklemek gerek.Smith machine kullanılacaksa bile tek taraflı kullanmak izole etmek için faydalı olur.Oturarak veya ayakta

Dracarys17 ve mma- bunu beğendi.
  6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Compound harekette o kası hissetmeye çalışılmamalı. Ağırlık olabildiğince fazla kas grubuna yayılmalı. İzole mantığı ile compound yapılmıyor :)

7. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Buda Neden Kol , Bilek vs çalışırken yanma hissiyatı olupta Göğüs - Sırt çalışınca hissiyat olmadığı halde gelişim olduğunu açıklıyor :) Teşekkürlerü

8. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    kas, zihin bağlantısını oturtunca ve kas kütlesi artınca zamanla her kas grubunda yanmayı hissedebilirsiniz.

9. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Overhead press tabii ki daha iyi. Smith machine de yapacağına, dumbell ile yap.

Sayfayı Paylaş