Smith machine bench press sorusu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jv1907 tarafından 28 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jv1907

jv1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba yaklasik 3.5 aydir vucut gelistirmeyle ilgileniyorum gittigim salonda smith machine var ve sadece bunda bench press yapabiliyorum düz bench sehpasi yok yani ve duydugum kadariyla smith machine fazla gelistirmiyormus ve dengesiz gelistiriyormus benim zaten sag goguste cok hafif bi kemik cikintisi var daha kotu olur diye korkuyorum sizce smith machine ile bench calismaya devam edeyim mi yoksa napayim gittigim salon belediyenin cunku yakinlarda baska yok ulasimim cok sorun olur o yuzden ona gidiyorum yardim ederseniz sevinirim

2. mrtxd

mrtxd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim eğer imkanın var ise spor salonu değiştir öyle spor salonu olmaz eğer imkanın yoksa dumbell pres de yapabilrsin bench press yerine

3. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Smith vücuda genel bir gerilim vermeyip range of motionda (ağırlığı kaldırdığın aralık) fazla bir zorluk vermediği için gelişim için iyi değil. 3. 5 ay olmuş zaten kasların çok güçlü değildir. sırtına ağırlık koyarak şınav dumbell press, dumbell fly, elmas sınav gibi ezersizler ile bu sorunu çözebilirsin

4. jv1907

jv1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Tesekkurler ama salon degisme sansim pek yok ulasimdan dolayi zor yani dengesiz gelisim falan olmaz demi smith ile bu salonda oldugum surede

5. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Smith machine ile çalışırken dengeleyici kasları kullanmazsin. Bu yüzden bir tarafla daha ağır, Diğer tarafla daha hafif bassan da ağırlık yine düz şekilde kalkacaktır. Dengesiz gelişim iddiası doğru olabilir.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

6. jv1907

jv1907 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Eşit basarsak pek sorun olmaz yani o zaman değil mi

7. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Teoride öyle ama bir tarafın daha güçlüyse bunun farkına varman zor. Başka çare yok diyorsan dummbell pressler de olsun programında. Onlar bir nebze dengeler en azından.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Sayfayı Paylaş