SLMLAR!!!Bir Kac Sorum Var Yeniyim Yardim...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Xausal tarafından 5 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Xausal

Xausal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bu forumu googleda buldum.Yani yeniyim :) Body ye baslayalı 6 ay oldu.Ve her gün hic bilmediğim seyler ögreniyorum vucut gelistirmede.Bende internetten forum aramaya başladım body ile ilgili ve bu forumu buldum.Öncelikle çok ii abiler var burda şampiyonlar fln ve bu abiler bana güven verdi bilgi konusunda :).Çünkü bu spor bi anlamda insan sağlığı.Nese lafı uzatmayayım.Yaşım 17 kilom 65 boy ise 1.81.Geçen yaz doktora gittim kilo alamıyorum fln dedim.O da kas yaparak kilo alabilirsin dedi.Fitnessa başla dedi.Bende düsündüm hem kilo alirim hemde guzel bi vucudum olur dedim.üniversiteyi kazaninca okulda başladim fitnessa.Ama tabi çok düzenli gidemedim.Bazen haftada 1 gun bazen 3 gün bazen hic...Ama her geçen gün güçlendiğimi hissediyordum.Gecen yaz max 4 barfix çekerken simdi 8 cekebiliyorum.Ama bi çok sorum var :p Cevaplarsanız çok mutlu olur ve güvenle fitness ima giderim.
    1.sorum:Fitness ta ara vermek örneğin yaz tatilinde yapamicam 3 ay bunun bana kötü bi zararı olur mu???
    2.sorum:Boyun kaslarından pek hoşlanmıyorum bazı adamları görüyorum o kadar çok boyun kası çalısmıski o böle kabarmis ve sanki omuzlar düsük gibi durmus.Ben ise omuzlarımın dik yukarda,genislemesini ve top gibi olmasını istiom neler tavsiye edersiniz.(en sonunda calistigim programi vercem)Birde bu boyun kaslarını calıstırmak istemiom :).Hangi hareketlerde calısıo boyun kaslarimiz.
    3.sorum:Ben cok iri olmak istemiom yani bole hafif kaslar belli olsun güzel ve estetik bi vucudum olsun bakmaya doyamayım kendime aynada :D.Yani benim icin ESTETİK onemli bunun icin neler tavsiye edersiniz.
    4.sorum:Basit beslenme tavsiyeleriniz nelerdir.Ben ole cok istahli oturmuom sofraya beslenme olarak tavsiyeleriniz???
    5.sorum:programımdaki karin kası(alt ve ust) ve beldeki kalcanin üstünde bi kas var adini bilmiom,bunlarla ilgili bana verilen hareketler yetersiz gibi sizlerde hareket verir misiniz?Bu programa uygun ozellikle karin kaslarım icin :).

Programim:

Bench press 3*12
    İncline bench press 3*12
    Front Lat Pull Down 2*12
    Lat with dumble 3*8(bu hareket rowingin dumble i ile yapılanı nası tarif edilir bilmiom :)Bi ayagini ve elini destek olarak dayayip geriye doğru cekiiosun dumblei
    Shoulder press with bar 3*10
    Lateral Raise 3*10
    Curl with bar(biceps) 3*12
    Concentration curl(biceps) 3*12
    Triceps push down(makinada) 3*12
    Mekik 3 * max
    Back extension 3* max

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    5.soruda bahsi gecen kasın adı ''adonis'' :) ayrıca haftada bi gun olmaz duzenli bi sekilde gitmelisin (en az 4 gün) fitness yapıosan kilo basına protein alımı 1 - 1.5 gr olsun fazlasına gerek yok fazla yagdan kacın sebze ve meyve agırlıklı beslen
    beslenmende basit karbonhidratlar yerine (beyaz ekmek , beyaz pirincten pilav vb.) komplex karbonhidratlar olsun (kepekli ekmek , cavdarlı ekmek , kepekli makarna vb.) calısma programın da az kilo cok tekrar olsun bu solediklerim fitness ıcın gerekli ama bana sorarsan kilo almak icin body diorum KOLAY GELSİN !

3. bigbody

bigbody Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    güzel sanırım boyun kasından kastın trapezler agır dambıll trapezle cıkar bide barı ceneye cekip hafif öne götürüp asagı indirerek cıkar evet dedigin gibi trapez omuzları düşük ve dar gösterir.sana on numara bi program yazıom istersen uygula

1.gün benc pres 10 8 8 6
    dambıl pres 8 8 8
    yatarak yana acıs 8 8 8
    plower 8 8 8
    dips 8 8 8
    bar körl 8 8 8
    consantresyon 8 8 8
    cable cörl
    not eger bicepsinin cok yorulmadıgını yani bişi hissetmediysen 21 hareketini yap

2.gün ensede pres 10 8 8 6
    dambılla omuz 8 8 8 hareketin adını bilmiom
    ayakta yana acıs 8 8 8
    dambıl ön omuz yani öne öne kaldırıs 8 8 8
    agır dambıl trapez 8 8 8
    alna triceps
    fransız tricep
    pustow makine triceps yani
    3.gün dinlenme
    4.gün
    gün enseye cekiş 8 8 8
    gögüse cekiş 8 8 8
    mideye cekiş 8 8 8
    ti bar 8 8 8
    shurg 8 8 8
    5.ön bacak 8 8 8
    arka bacak 8 8 8
    leg pres 8 8 8
    sugat 8 8 8

6.gün
    üst gögüs pres 10 8 8 6
    dambıl üst gögüs 8 8 8
    üst gögüs yana acıs 8 8 8
    dips
    bar körl
    tek dambıl dik pazu
    skut körl kol haraketlerini degiştirebilirsin mesela arada tek dambıl dik pazu yapmassın 90 derece sehpahada kol calısırsın vs vs
    7.gün dinlenme

8.gün
    ön omuz pres
    yana acıs
    oturarak dambuıl ön omuz
    bide barı dar tutarak ceneye cekiş adını bilmiom :x
    ters pustow
    tek dambıl triceps
    pustow

evet kardesim arada belki adını yanlıs yazdıgım.makineler varsa mazur gör zaten despo da okur yanlıs varsa düzeltir bu program maximum hacim kazanmadır eger parcalı bi vücudun olsun istiyorsan az kilo cok tekrar yap hadi kolay gelsin umarım istedigin vücuda sahip olursun herseyden önce sabırlı ol 3 ay ara vermek senin sönmeni saglar ama cok fazla bi zararı olmaz tekrar calısmaya basladıgında 1 ay icinde eski formunu yakalarsın.suan kullandıgın program cok sacma geldi bana 6 aydır calısıyorsun ve tüm adeleyi bir arada calısmak cok sacma kib

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    1. 3 ay ara verirsen belli bir kas kaybı olur ama arkadaşında dediği gibi kas hafızası diye bir olay var 1-1.5 ayda eski formuna ulaşırsın. Burada önemli olan husus beslenme, eğer beslenmeni bozarsan çok kolay yağlanabilirsin bu dönem. Ama beslenmeni iyi tutar su alımınıda düşürmezsen bir sorun olacağını sanmıyorum. Tabiki hiç ara vermemek daha iyi(vücudu dinlendirmek için olanlar hariç).

2. Trapez-omuz çalışması dengeli olmazsa o dediğin durum meydana gelir. Sen sevmeyebilirsin ama yinede sırtını oturttuktan sonra hafif kilolarla çalışabilirsin, sonuçta güçlense bir kaybın olmaz.

3. Zaten bir anda şişmezsin, bu yavaş bir oluşumdur. Vücudun yavaş yavaş değişir. O yüzden her şey senin kontrolün altında. İstediğin hacime ulaşana kadar çalışırsın, aynaya bakıpta "tamamdır" dediğin günden sonra yağ yakmaya ve o anki fiziğini korumaya yönelik çalışmalar yaparsın.

4. http://www.turkforum.dk/Forum/viewtopic.php?t=2499 4.mesaj

5. 6 aydır bu programı yapmıyosun değil mi?! Hem yetersiz(6 ay için) hemde 6 ay aynı programdan verim alamazsın, her 2-2.5 ayda bir vücudunu şaşırtman gerekir çünkü vücudun akıllıdır kısa zamanda adapte olur aynı çalışma şekline.

5. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    adonis ci...

hocam çk teşekürler..valla biliçli çalışma gibisi yokk:)

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    boş mesaj atmayınız..kuralları okuyunuz..

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    ''5.sorum:programımdaki karin kası(alt ve ust) ve beldeki kalcanin üstünde bi kas var adini bilmiom,bunlarla ilgili bana verilen hareketler yetersiz gibi sizlerde hareket verir misiniz?Bu programa uygun ozellikle karin kaslarım icin :).''
    -Daffy;Xausal bence adonis ten bahsetmemiş. Bahsettiği kas omurilik boyunca devam eden erector spinae'nin bel kısmındaki bölümü. Yani sorulan kasın adı ''erector spinae'' olduğunu düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş