Slim fit Vücut için önelerinizi bekliyorum :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NartEldar tarafından 16 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. NartEldar

NartEldar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Herkese selam, iyi forumlar :) Öncelikle konuyla ilgili forumda kaynak bulamadığımı, kurallara uyduğumu belirtmek isterim.

Konuya gelince: Resimdeki tarz bir vücut yapmak istiyorum. Sanırım slim fit deniyor. Şuan hastalık geçirdiğim için 55 kilo ve 184 boyundayım. Fotoğraftaki manken 187 boyunda 74 kilo :) 2 aydır rafine şeker, tuz, trans yağ, fabrikasyon paket gıda, alkol hiç bir şekilde almadım. Bu ihtiyaçlarımı sağlıklı gıdalardan gideriyorum. Protein ve vitamin ağırlıklı besleniyorum. Her sabah yarım saat koşuya çıkıyorum. Henüz bir antreman rutinine girmedim halen araştırma yapmaktayım. Yeterli bilgiyi toplayıp yurtdışından bir spor hocasıyla görüşmeyi düşünüyorum. İşte bu noktada sizin tecrübe görüşlerinizi merak ettim. Bu tarz bir vücut için ne tür bir rutin gerekir ? Bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum :)

Şimdiden teşekkür ederim !!!

2. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Sağlıklı beslenme(kalori açığı olmadan) ve kardiyo bunun için yeterli hızlandırmak için ağırlıksız egzersizler de yapabilirsin

3. NartEldar

NartEldar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Cevabınız için teşekkürler ne tür egzersizler olabilir olabilecek en iyi seviye de olmak istiyorum.

4. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Bodyweight workout yazarak youtubedan videolara ulaşabilirsin ve sana uygun olanı seçebilirsin.Özellike mekik,plank ve şınav odaklı olanları seçmeni öneririm.

5. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Durumunuzu bilmiyorum ama fotoğraftaki model aslında ev tipi egzersizler yapmış gibi gözüküyor. Yağ oranıda düşül olduğundan bu şekil görüntü elde etmiş. Çok bir kas kütlesi var diyemem ama tavsiyem karın egzersizlerine yoğunlaş. Şınav ve barfiks çek. Her şeyi düzenli yaparsan tahminimce genel olarak konuşmak gerekirse 3-4 ayda belirginleşip 6-7 ayda böyle bir görüntüye sahip olursun. En büyük vereceğim tavsiyeyse araştırmayı kesip başlaman başladıktan sonra ancak kfanda bir şeyler oluşur. Yoksa hep araştırmakla kalırsın. Eyrafta yığınla çöp bilgi var

6. NartEldar

NartEldar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Cevabınız için teşekkürler ama maalesef hangi hareketleri yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bilsem direk başlayacağım :)
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2020 ---
    Bu arada ben pek bir kas kütlesi istemiyorum amacım vücut geliştirme değil. Amacım resimdeki manken gibi seksi bir görünüm elde etmek, değişim ve giydiklerimin yakışması. Daha öncesinde düzenli spor hayatım vardı. Skinny fit vücut sahibiydim. O döneme kadar her giydiğim inanılmaz yakışırdı :)) 2 yılllık bir depresyon süreci atlattım o dönem bütün kaslarım yandı ve inanılmaz kilo verdim. Şimdi kendime hedef olarak en sevdiğim modeli koydum :)

Son düzenleme: 17 Mayıs 2020
  7. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Bence örnek verdiğiniz vücuda ulaşmanız fazla sürmeyecektir çünkü karın hariç gelişen bir bölge görmedim. İnce yapılı şu tarz vücutlar daha estetik duruyor bence. Fotoğraftaki kişi çoğumuzun tanıdığı Jason Momoa'nın gençlik zamanları.

Ekli Dosyalar:

Skinnyfat bunu beğendi.
  8. NartEldar

NartEldar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Old school vücutlar son derece estetik katılıyorum ama her giyim tarzına gitmiyorlar maalesef. Benim yolladığım vücut tipi her giyim tarzına uyuyor :) jason abiye saygılar.

Sayfayı Paylaş