Skolyozum var fizik tedavi görüyorum.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve BugyBussy tarafından 8 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BugyBussy

BugyBussy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    %6'lık bi skolyozum var. Yüzme ve fizik tedavi görüyorum. Fizyoterapistim spor yaparken deadlift yapmamamı, squatı ise 90 derecelik squat yapmamı söyledi. Deadlift yerine önerebileceğiniz egzersizler nelerdir? Ayrıca 90 derecelik squat nasıl yapılır ? yardımcı olursanız sevinirim :)

2. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    6 derece eğrilik skolyoz kapsamına girmez. Tedavi gerektircek bir eğrilik de değil. Deadlift yapmanıza engel bir durum yaratmaz. Yaşınız kaç bu arada? Kemik gelişiminiz durdu ise skolyoz derecenizin ilerlemesi nerdeyse imkansız.

3. BugyBussy

BugyBussy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Postürümle ilgili sıkıntılarım var aynı zamanda lordoz ve t spine mobility sıkıntıları yaşamaktayım. bel ağrılarım olduğu için fizik tedavi görüyorum. Yaşım 24.

4. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Anladım. Ağrılarınız skolyoz kaynaklı olmayabilir dediğim gibi 6 derece omurga için normal kabul edilebilir bir değer. 90 derece squat derken uyluk yere paralel olana kadar çömelin daha altına inmeyin demek istemiş sanırım. Bel ağrılarınız geçene kadar omzunuza ağırlık almanızı önermem squatı ağırlıksız yapmanız daha mantıklı olur. Core stabilizasyona yönelik çalışmanızı öneririm.

Sayfayı Paylaş