Skolyozum çıktı.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve treblek tarafından 3 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Merhaba arkadaşlar. Sırtımda hafif asimetriklik vardı bugün doktora gittim yaklaşık 6 derece skolyoz çıktı. Sevdiğim hareketlerden vazgeçmek istemiyorum squat deadlift gibi. Ne yapmamı önerirsiniz kemer taksam faydası olur mu? Riskleri göze alsam çok zarar görür müyüm?

2. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
  3. Arnoldunuz

Arnoldunuz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ekstra olarak instagramda antrenör sena yıldız vardı kendisi de aynı rahatsızlıktan muzdaripti. Spor ile çok büyük iyileşme gösterdi. Ona ulaşabilirsin.

4. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim sana ancak şu şekilde yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Anlık zevklerden dolayı "squat, deadlift" kendine dikkat etmezsen ömür boyu çekebileceğin bir skolyoz ilerlemesi göreceksin. Ki o zaman da kafanı taşlara vurma deyimini gerçekleştirmiş olacaksın o yüzden yine de sen bilirsin. Hangi bölüme gittin acaba ? Skolyoz tespiti için

5. Muhammed Ali Barman

Muhammed Ali Barman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ben yıllar önce skolyoz ameliyatı oldum skolyoz yüzünden hayatım olan boks tan vazgeçtim şuan 2 3 yıldır vücut geliştirme ile uğraşıyorum boş kalmamak adına ama arkadaşa çok yanlış birini öneriyorsun önerdiğin kişi ego yoksunu reklam dan başka hiçbirşey bilmeyen kişidir 10 larda defa yazdım kendisine veya başkasından kendisine ulaşmaya çalıştım skolyoz ile ilgili ama bir kere bile dönüş yapmadı ayıptır.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Aralık 2018 ---
    dostum skolyoz ile ilgili insta dan bana ulaşabilirsin 6 yıl önce ameliyat oldum tecrübelerimi aktarabilirim ve spor konusunda da.(muhammadaliclay)

6. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Hocam en fazla ne kadar ilerleyebilir ki? Bir iki dereceyse sorun yok.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Aralık 2018 ---
    Sizinki kaç dereceydi hocam?

7. Muhammed Ali Barman

Muhammed Ali Barman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ben derecesini hatırlamıyorum ama çok ilerlemeden ameliyat oldum şuan platinler var omurgamda ve hiç bir sıkıntım yok çok şükür antrenmanlara da gidiyorum zorlanmıyorum ama tedbirli davranıyorum

8. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Peki dışardan belli olacak şekilde ileri miydi sizinki? Sanırım 20 dereceden önce ameliyat yapmıyorlar.

9. Muhammed Ali Barman

Muhammed Ali Barman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    dışardan çıplak olarak belli oluyordu ama tişört vesayre giyince belli olmuyordu ama ilerleyen zamandı sol bacağımın aksadığını farkettim ve hemen önlem almaya karar verdim ameliyat olduktan sonra boyum hiç beklemediğim kadar uzadı tam 5 cm o zamandan bu zamana 2 3 cm de normal uzadım

10. Arnoldunuz

Arnoldunuz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    İnan bilmiyordum boyle bir olayı olduğunu cidden ayıp etmiş.

Muhammed Ali Barman bunu beğendi.
  11. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    bende de 58 mm skolyoz vardı. lat pulldown ve inverted row hareketlerini çok sık yaptım. Birde otururken sandalyeyi masaya iyice yaklaştırıp dik oturmaya çalışıyorum. Belli olacak derecede düzelttim. Düzeltemeyenlere kyropraktik öneririm ameliyattan önce.

Muhammed Ali Barman bunu beğendi.
  12. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Dm gönder bana istersen bakalım. Medikal fitness ve düzeltici egzersizler üstüne baya eğitim aldım, yardımcı olabilirim. Para falan istemiyorum bu arada. Arkadaşlar yukarıdaki arkadaşımız için söylemiyorum ama böyle saçmasalak eğitimler alıp dışarıdan 1-2 belgeyle hocayım diye geçinenlere İTİMAT ETMEYİN. Bakın 2019'a geldik artık bişeylerin farkında olmanız lazım. Bu online pt geçinen arkadaşların çoğu bir bok bilmeyen cahil cühela tayfasıdır, çoğunu da tanıyorum. İşletme- iktisat mezunu 2 kür yapıp 1. kademe belge alıp kendini hoca zanneden tayfa, İnternetten kopyala- yapıştır bilgileri size yeni birşey sunar gibi verirler. Üstte bir bayanın adresi verilmiş kim bilmiyorum da endüstri mühendisi yazıyor Allah akıl fikir versin. Reklam gibi olmasın da ben sana İnstagram'da ki cahil cühela tayfası yerine, gerçekten işini sağlam yapan bir hocanın adresini vereyim. Özellikle düzeltici egzersizler konusunda uzmanlığı. En azından postür analizini yapıp bu skolyozuna neden olan farkındalığı sende yaratır. Ayrıca özellikle skolyoz gibi bir postür bozukluğunda üstten omurgaya baskı yapacak hareketler olayı düzeltilemeyecek boyutlara getirebilir. Squat yapmayıver dostum bişey olmaz.

https://www.instagram.com/mustafasavasan/?hl=tr

emre erdem bunu beğendi.
  13. fizyo_spor

fizyo_spor Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Fizyoterapiste gitmeni öneririm programını o yazsın

Sayfayı Paylaş