Skolyoz ve Fitness

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve akifemre21 tarafından 6 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. akifemre21

akifemre21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaklaşık 4 sene önce Skolyoz ameliyatı oldum. Skolyozdan kalan bir kaç eser var. (Kürek kemiği çıkıntısı, sırt kası eşitsizliği) ve ben bunları geçirmek istiyorum. Nasıl bir plan uygulamalıyım.

2. BoraKa

BoraKa Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    Bende lordoz ve skolyoz vardı önceden lordoz problemi hala var ama skolyoz geçti sayılır sadece kürek kemiklerinde sıkıntım var omurgam dümdüz tıphı skolyozu olmayanlardaki gibi. Ben mobilite ile çözdüm işi, mobilite ve kasları güçlendirerek üstesinden geldim önceden çok ciddi duruş problemlerım ve omuz güçsüzlüğüm vardı. Sana sonuna kadar mobilite öneriyorum

Furkancastle ve Ottoman1453tr bunu beğendi.
  3. Ottoman1453tr

Ottoman1453tr Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    HOCAM Merhaba tam olarak mobiliteden kastınız nedir hafif skolyoz var ama ağrım çok nasıl bir egzersiz programı yapayım sizce

Furkancastle bunu beğendi.
  4. akifemre21

akifemre21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, aylar boyunca mobility hareketini sistemli bir şekilde çalışırsam kürek kemiği kanat skapula ve sırt kası eşitsizliklerinin düzelme ihtimali var mı?

5. BoraKa

BoraKa Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    Tamamen kurtulamazsın ama önemli ölçüde düzeltebilirsin

6. Furkancastle

Furkancastle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Mobiliteden kastınız nedir ve kaç dereceydi bende yeni öğrendim 15 derece imis doktor 5 litrelik suyu bile kaldırma dedi ben ağırlık antrenmanı da bırakmak istemiyorum detaylı bilgilendirebilir misiniz sadece barda asılı dur veya yüz dedi calisthenics çalışmalarıda dereceyi artırımı sizce

7. BoraKa

BoraKa Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    Doktor dediyse ben bir şey diyemem ama doktorların desiklerinin aksini kanıtlayan binlerce insan var örnek olarak Sercan Ulusoy adam böbrek nakli oldu ağırlık kaldramazzsın kas yapamazsın dediler ona adamın fıstık gibi fiziği var. İnternette lordoz ve skolyoza iyi gelen yüzlerce mobilite videosu var güvenilir kaynak olaları uygularsan ilerleme kaydedersin ama bu tam olarak düzelecek demek değil.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Mayıs 2020 ---
    Calisthenics hakkında bir şey diyemem ama senin yerinde olsam şansımı zorlardım

8. Furkancastle

Furkancastle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    O farklı bı olay bu omurga eğriliği zaten kendin daha iyi biliyorsundur korkuyorum açıkçası derece daha çok artacak diye ama sporunda hiç bırakmak istemiyorum bakalım araştırıyorum iyi bı ftr bulup düzeltmeye calisicam

9. akifemre21

akifemre21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki nasıl bir proğram uygulamalıyım? Mesela günde kaç set? Her gün mü? Yada kaç tekrar gibi. Lastik olarak nasıl bir şey tercih etmeliyim?

Sayfayı Paylaş