Skinny Fat (Yağlı ve Zayıflık-Kas azlığı)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve romeof tarafından 6 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. romeof

romeof Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiye'de gözlemlediğime göre çoğunluk skinny fat durumunda yani yağlı göbekli ama kollar bacaklar zayıf kas kütlesi düşük bende bu durumdayım ve ne yapıcağımı araştırırken gene burda gördüm biraz araştırdım ama çoğu yabancı kaynak olduğu için pek bi fikrim yok bu konuyla ilgili fikirleri olan abilerim kardeşlerim bizi aydınlatırsa çok sevinirim sorularımı sıralayım
    1-Skinny Fat durumunda tam anlamıyla ne bulk nede definasyon yapamıyoruz definasyon yaparsak zaten az olan kaslarımızı daha çok yıkıma uğratırız bulk yaparsakta zaten yağlıyız daha fazla yağ demek oluyor bu yüzden nasıl beslenmeliyiz nasıl beslenmeliyiz derken bu arada öyle bilindik +200 kalori demiyorum yüzde kaç karbonhidrat yağ ve protein olarak dağıtmalıyız ben bulamadım yabancı kaynaklarda örnek beslenme programı bilen varmı mesela
    2-Ağırlık ve kardiyo yapmamız gerekiyor 3 gün ağırlık 2 gün kardiyo en uygunu olabilir düşüncesindeyim ama kardiyoyu hiit biçimdemi yoksa stabil koşu olarakmı yapmalıyız
    3-Antrenmanlarımızı 50 dk.'yı geçirmememiz çoğu yerde yazar kortizol artmaması için ama skinny fat durumundakiler için daha önemli fakat bu ağırlık idmanı gerçekten ağır ve az tekrarmı olmalı çok tekrar bizlere zaten gitmez fakat ağırdan kasıt burda ne kadar ağır max kaldırdığımızın %90'i felanmı ayrıca yağlı olduğumuz için daha dayanıklıyız ve kaldırış ve inişlerde kaçar saniye beklememiz lazım bizim gibilerin yağlı olduğumuz için

Şimdiden teşekkürler aklımda olanlar bu kadar ben şuan 185 boy 85 kilodayım yağlıyım fakat bileklerim kollarım ve ayaklarım bu kiloyu gösterir nitelikte değil 18 yaşındayım daha başlangıç seviyesindeyim daha önce 89 kilodan 67 kilolara düşmüştüm biraz bilinçsizce bir 3 ay geçirdim sonra 1 yıl ygs-lys'den dolayı ara verdim ve zayıf olduğum içinde biraz kilo almaya çalıştım bu dönemde şimdi tekrar başlıyorum ve skinny fat durumundayım skinny fat ile ilgili her türlü bilgiye ihtiyacım var teşekkürler :)

2. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    takipteyim vucut olarak benziyoruz birbirimize

3. Türkmen06

Türkmen06 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeş aynı durum bendede var 1.90 boyum var 110 kgydım 85e düştüm göbek bölgem yağlı kollarım 36 cm vücuduma göre biraz ince duruyor. Define olsak iskelet gibi kalcaz bulk yapsak yaglancaz. Ama benim kendi düşüncem bulka yakın bi yol izlemek temiz beslenirsek yağların gideceğini düşünüyorum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    ben de skinny fat im ama bulktayım yani daha fazla yaglansam bile sıkıntı olmaz cunku hedeflerimi 1.5-2 sene gibi bi süreye yaydıgım icin sıkıntı cıkacagını dusunmuyorum 1.86 boy 83 kiloyum 3000 kalori alıyorum günde 2 ay oldu cok fazla yaglanmadım kardiyo yapmıyorum sporda ama spora gidişim 30 dakka eve dönüşüm 30 dakka yani haftada 5 gün 1 saat 5-6 hızında yürüyüş bilmiyorum dahil oluyor mu kardiyoya
    takipteyim bu arada :)
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Temmuz 2015 ---
    ben de skinny fat im ama bulktayım yani daha fazla yaglansam bile sıkıntı olmaz cunku hedeflerimi 1.5-2 sene gibi bi süreye yaydıgım icin sıkıntı cıkacagını dusunmuyorum 1.86 boy 83 kiloyum 3000 kalori alıyorum günde 2 ay oldu cok fazla yaglanmadım kardiyo yapmıyorum sporda ama spora gidişim 30 dakka eve dönüşüm 30 dakka yani haftada 5 gün 1 saat 5-6 hızında yürüyüş bilmiyorum dahil oluyor mu kardiyoya
    takipteyim bu arada :)

5. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlış hatırlamıyosam savaş cebeci buna imkansız diyodu ama çoğu kaynaktada bu yapılabilir deniyo.Yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyım.
    1-Günlük kalorinin 100 kal civarı üstüne çıkılmalı bence ama bunu yapmak gercekten zor olur çünkü 3 gün ağırlık 1 veya 2 günde kardio yapilacagindan günlük kalori miktarı yüksek çıkıcaktır bunu tamamlamak için karbonhidrat almak gerek karbsız şeylerde kalori az çünkü bunu yaparsak karb fazla almış olucaz bu sefer yağ yakımı azalıcaktır.Bence kaloriyi 200 civarı düşürmek kilo kadar karb tüketilmeli ve protein ağırlıklı beslenilmeli.
    2- 3 gün ağırlık 1 gün kardiyo daha uygun olucaktır.Ve kardio hiit şeklinde yapılmalı.
    3- Antrenman fazla uzatmamak lazim 45 50dk iyidir. Ağırlık antrenmanları çok ağır olmamalı ama kesinlikle hafifde olmamali tekrar sayısı 8 10 idealdir.
    Maalesef hiçbir yerde kesin kanıtlanmış bilgi yok oyuzden sana doğru gelen şeyi seç ve onu 1 2 ay dene sonuçlarını sonra burda paylasirsin :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Ariemah

Ariemah Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    evet arkadaşlar konu 2,5 sene önce açılmış tecrubelerinizi alabilirmiyiz aynı durumlardan müzdarip biri olarak :D

Sayfayı Paylaş