Skinny Fat Program Önerisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Varian tarafından 27 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Varian

Varian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam, göbek bölgesindeki yağları eritmek istiyorum bunu yaparken az birazda kas yapmak istiyorum. Lakin hangi programı yapmam gerektiğini bilmiyorum. 2 aydır spora gidiyorum. İlk zamana göre az biraz değişiklik oldu vucut toparladı gibi. Kol, omuz ve göğüsüm ilk zamana göre gerçekten daha iyi. Ama bence yinede yavaş gelişti çünkü zayıftım daha hızlı bir gelişme bekliyordum. Göbek bölgemde ise hala yağ tabakası mevcut.
    Bunun dışında spor salonunda verilen programa içim sinmedi çünkü hoca 3 gün ard arda gelip 1 gün ara vereceksin dedi.ve genelde setler 3x10 veya 4x12 şeklinde.

Sporda verilen program şöyle:
    1.gün: göğüs - biceps- karın
    2.gün: omuz -triceps -karın
    3 gün: sırt -bacak- karın

Şimdi ben yeni bir program bakıyorum sizce ne yapmalıyım. Jason Blaha'nın ice cream 5x5 i güzel gibi gözüktü. Sizce onu denemelimiyim yoksa önerebileceğiniz daha iyi bir şey var mı?

Not: resimdeki adamın göbeği benziyor benim göbeğe

Ekli Dosyalar:

2. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    Merhaba, öncelikle aramıza hoş geldin.

2 aydır spora devam etmen güzel, istikrarı yakalamışsın. Vücut geliştirmede en çabuk ve hızlı gelişim gösterilen yıl ilk yıldır zaten. Bu nedenle istikrarının devamını dilerim.
    5x5 programlarını da uygulayabilirsin tabii ama göbeğin resimdeki gibiyse kısa zamanda kas kütleni artırarak o bölgeyi görünmez kılabilirsin. Sırtın ve trapezlerin genişledikçe orası da kaybolacak zaten emin ol. Sadece biraz daha devam et.

Ayrıca antrenman sonunda abartmadan kardiyo da yapabilirsin. Ağırlık çalışman 40 dakika sürüyorsa 20 dakika kadar kardiyo yeterli olacaktır. Kardiyonun kaslarını yok etmesinden korkma. Bu yaygın bir yanlış düşüncedir. Kardiyoyu mücadele sporcuları gibi abartmadıkça kas kaybetmezsin. Antrenman sonlarında yoruluyorsan sabah kardiyoları da yapabilirsin. Mesela hafta sonları çalışmıyorsan hafta sonlarında.

Sevgiler

3. Varian

Varian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim hoşbulduk. Salon tarafından verilen program hakkında düşünceleriniz neler ben mi yanlış düşünüyorum o konularda? Teşekkürler

4. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    programda bir sıkıntı görmüyorum ancak fikrimi sorarsan ben bacak ile sırtı aynı gün çalışmam çünkü ikisi de büyük kas grupları ve yorucu antrenmanlara sahipler. ben göğüs-arka kol, sırt-biceps, bacak şeklinde çalışıyorum arada sırada da omuz antrenmanı yapıyorum. omuzları ayrı olarak çalıştırmaya gerek duymuyorum salona gidebildiğim gün sayısı göz önüne alındığında.

5. Varian

Varian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hmm anladım. Teşekkür ederim yorumun için

Sayfayı Paylaş