Skinny Fat için ilk önce Bulk mı yoksa Cut mı yapılmalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve White Falcon tarafından 7 Mart 2019 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. White Falcon

White Falcon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar herkese, kafamı karıştıran ve doğru cevabı bir türlü bulamadığım bir sorum var.
    Öncelikle; yaşım 23, boyum 1.78 ve kilom 63.5. Yağ oranım %13.8 (8.7 kg yağ var). Bugüne kadar çok kötü beslenmiştim sadece fast food ağırlıklı.
    İlk olarak yapmam gereken kilomu arttırmak mı? Yoksa yağlardan kurtulup (%7 gibi bir orana indirmek) ondan sonra mı kilo almaya çalışmalıyım?
    Uygulamam gereken plan nasıl olmalı bunları merak ediyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Acil bir şekilde Clean Bulk'a geçiş yapman lazım, gerçekten sağlam bir kütle koyduktan sonra definisyon iyi gider.

Sağlam kütle koyman 1 sene sürer diye düşünüyorum, sabret ve ödülünü al.

3. White Falcon

White Falcon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki clean bulk için karbonhidrat alımını ne ile sağlamam gerekli? Bir sürü kaynak var ve hepsi birbirinden farklı şeyler söylüyor... O sebeple ne yapmam gerektiği konusunda kafam daha fazla karışıyor. Yeni başladığım için bulk yerine 'body recomposition' yapmam gerektiği yazıyor bazı forumlarda da :weary_face:.

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    karbonhidrat kaynakların esmer pirinç, esmer makarna, yulaf, baklagiller, ve sebzelerden gelen karbonhidrat olmalı. Misal Pırasanın %85 i karbonhidrattır. Günde iki tatlı kaşığı tahin. Hem karbonhidrat hem yağ. Daha çok yağ ihtiyacını tamamlamak için kullanılır. Ona da ihtiyaç var. Kilon kadar yağ da alabilirsin. Sana önereceğim karbonhidrat miktarı da kilona göre günlük 200 ile 300 gr arası.
    %7 yağ oranına ulaşmak ise öyle kolay değil. Hocaların bile olmuyor o kadar. Yine de sen yıldızları hedefle; ne olacağı belli olmaz.

White Falcon bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş