Sizce Killar Estetigi Bozar mi?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Deli333 tarafından 6 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. JKellyps

JKellyps Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Müzisyen
    Sevgili dostlar, aranıza yeni katılıyorum bende görüşlerimi paylaşmak istedim.
    Yazılanları okudum bence vücuttaki kıl yoğunluğu çok aşırı değilse ve anormal bölgelerde bulunmuyorsa (omuz-sırt vb) lazer ile kalıcı olarak aldırmak sanırım çok da doğru birşey değil. Yapılacak her "kalıcı" işlemden önce iyi düşünmek gerekir. Bakın günümüzdeki saç modellerine mesela? 10-15 yıl önce görseler dalga geçerlerdi hoşlanmazlardı belki de. Ama şimdi moda oldu.. Peki ya kılların da bir gün moda olmayacağı ne malum :D

Öhm.. ciddileşmek gerekirse fiyat hakkında bilgi istemiş bir arkadaş. Lazer epilasyon aletleri son 1-2 yılda yenilendi. ancak bunlar türkiyede her yerde yoklar. Yeni aletlerin avantajı eskilerine göre yarı yarıya bir sürede işlemi tamamlamasıdır.. Bu da doğal olarak ödeyeceğiniz paraya yansır.

yoğun kıllı olan göğüsler için fiyatlar seans başına 400 iken normal derecede kıl yapısına sahip olanlarının seansı 200 civarında seyrediyor. Kıl yapınıza göre de kılların kaç seanstan sonra birdaha çıkmayacağı hesaplanarak yapılıyor yani 3-4 seans sürebilir.. Kalıcı cillop gibi bir göğüs için maliyet 1 milyar civarlarında seyredebilir.
    Sırt ve omuz fiyatları da bunlardan farklı değil..
    Ha ben denedim mi lazer epilasyonu? Hayır.. 2 ayda bir iki duble sek tekirdağ kürü yapıp giriyorum soğuk ağdaya carrtt curtt :roll:

Dostlukla kalın..

2. saner

saner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kılları ne ile almamız daha iyi olur,sıkıntı çıkartmaz?cevaplarınızı beklıyorum..

3. donteatme41

donteatme41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İyi dünler
    Kıllar estetiği bozuyor arkadaşlar bir arkadaşım kıl dökücü krem kullandı çok fiy bir vücudu oldu zaten hiç bir proda da kıl görmedim
    Kolay gelsin

4. AGZL

AGZL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede bozar arkadaşlar.Benim bildiğim kadarıyla kas gelişimini de engelliyor kıllar.Yanlış biliyorsam biri düzeltsin tabii.Bende kıl konusunda dertliyim ve para biriktirip laser apilasyon yaptırmayı düşünüyorum.Göğüs bir yere kadar ama benim omuzlarda da çıktı.Kendi kendime bile çirkin geliyorum yani.Gerisini siz düşünün :)

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    2 sene önce ailemle Antalya 'ya tatile gitmiştik 5 yıldızlı bir otele. Havuz falan bayaa güzeldi taki 2 tane aşırı kıllı Türk otele gelene kadar :) Adamların sadece sırtındaki kılların yoğunluğu benim saçımdaki kadardı. O 2 si havuza yaklaşınca insanlar havuzdan çıkıyorlardı. Buna bende dahil. Açıkcası korkunç bir goril görüntüsü ve makarna gibi suda yüzen tonla kıl. Bana gelirsek biraz göğüs kılı ve sırtımın alt bölgesinde var. Şahsen ben hoşlanmıyorum ve yaza doğru kuzenlerime ağda yaptırıcam yada arkadaşın dediği hamam otu işe yarayabilir. Bakalım.

6. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    kesinlikle alınmalı.

7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Alınmalı da nasıl alınmalı? :) Makina ile kısaltıp ağda ile çekmek var da çok zor hareketler bunlar... En iyisi lazerle aldırmak... Ne kadar sağlıklı olduğu tartışılsa da...

8. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    ağda en enkilisi bence..ama çok eziyetli ben ağdaladım.4 ay hiç kıl namına birşey çıkmadı.şimdi çıktı ama eskisi kadar çok değil.lazerle yok etmekte bi sakınca yok.mesela sanatcı emrah vücudundaki tüm kılları lazerle yok ettirdi.sıfır kıl.ama maliyetli...

9. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    DNA yapısını bozabilir. Lazer ile o bölgededeki canlı oluşumu yok ediyorsun. Ki çeşitli görüşler de var bu konuda. Kanser sebebi olup olmayacağı da henüz anlaşılır mı hiç bilemiyorum, neticede çok eski bir şey değil lazerle epilasyon... Bir de eski canlılık ve parlaklık olmayadabilir. Şüpheli yaklaştığım bir konu şuan için... Yine makinayla kısaltıp ağda ile çekme en iyisi... Zamanla acıtmamaya da başlıyor. Eğlenceli bir aktivite bile olabilir.

10. Spor tutkunu

Spor tutkunu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    karın bölgesinde biraz bozuyor.

Sayfayı Paylaş