sizce kardiyo yapmalımıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve myability tarafından 27 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. myability

myability Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    selam arkadaşlar 2 buçuk aydır body building yapmaya çalışıyorum amacım hacim kazanmak yıllardır başıma bela olan zayıflık belasından kurtulmaktı.İlk gün başladığımda boy:174cm kilo:58 kol:28.5cm omuz:101 cm yağ oranı:%13 idi 2.5 ay sonra yani şimdi bu ölçüler şu şekilde:boy:174 cm kilo:70 kol:33 omuz:109 yağ oranı:%14

İlk 1 aydan sonra gainer kullanımına başladım fakat sorun şu bende göbek olmaya başladı 20 yaşıma kadar hiç olmayan şey.sabah kalktığımda bişey yok fakat 70 gram yulafı yediğim andan gece yatana kadarki öğünlere kadar karnım hep şişkin şekilde.Çok kötü bi görüntü oluyor şişen göğüslerin hiç bi anlamı kalmıyo göbek sayesinde.Kardiyo yapmaktan tekrar kilo veririm diye korkuyorum.sizce ne yapmalıyım ?

düzenleme 1: kullandığım antreman programı flexor hocanın yeni başlayanlar için önerdiği program bitirmek üzereyim : https://www.bodyforumtr.com/threads/body-buildinge-yeni-başlayanlar-İçin-program.4738/

2. Fakehobbit

Fakehobbit Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Şişman olarak araştırdığım kadarıyla göbeğe tek karın kası iyi geliyor kardiyo ile zayıflarsın ama direk göbeği hedef almadığın için zorlanırsın okuduğum makale olsun izlediğim videolar olsun göbek için karın kası antrenmanlarını öneriyorlar.(Kan dolaşımını hızlandırmak burdaki yağların kullanımını sağlamak için)

myability bunu beğendi.
  3. jestercat

jestercat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Proteini alımını arttır ve daha fazla cardio yap

4. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    resmen benim gibisin yaa bende kendi mi tek sanırdım beni bir görsen trapezler büyük göğüsler şiş karın şiş ama baklava birazda olsa var arkadan bel ince vücuttada sivilceler millet diyor ne basıyorsun şaks bir yana az ve sık yemek ye ancak bu şekilde miden küçülür ama yağ olayı kaloridir

5. myability

myability Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    göbekteki yağlardan kurtulmanın en iyi yolu günde en az 3 litre su içmekmiş ben 1 litre bile içmiyordum sende denemelisin benim gibiysen

6. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    ben günde 3 l den fazla su içerim

7. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    karına en iyi mekik gider arkadaş spor adına hiçbir şey bilmiyor anlaşılan. bulking iyi hoş ama yemeni içmeni kontrol edemezsen büyüme göbekten olur. beslenmene dikkat et. kaloriyi artırırken özellikle proteine yüklenki böyle göbek problemin olmasın. kardiyoyu yap tabiki. aslında kardiyoyu her sporcu yapmalı. haftada en azından 1 2 defa kardiyo yap.

8. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    mekik karın kası geliştirmez yani plank kadar geliştirmez dostum alınma ama sende hiç birşey bilmiyorsun sanırım plank ve crunch en iyi karın hareketidir mekik merkezi bele daha çok vurur beslenme ile ilgili verdiklerin de yanlış kgx2 protein kgx 0.30 yağ gerisi karbonhidrattır kardio olayına gelirsek her sporcu değil nefes performansını arttırmak isteyen herkes kardio yapmalı kardio değil beslenme ile göbek gider

9. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    plunk güzel bir karın hareketidir. ancak göbekteki yağların gitmesi için karın çalışmak yetmez. kesinlikle yetmez. göbekteki yağ ancak yağ yakarak gider. karın kasları çok küçük bir kas grubudur. yağ yakmak için mümkün mertebe büyük kasları çalıştırmak gerekir. bacak göğüs sırt gibi. ayrıca yağ yakımında tabiki beslenme öncelikli durumdur. karbonhidratın çok alındığı beslenme programlarında yağlanma kaçınılmazdır. bulk yapan birinin karbonhidrat alımını doğrudur fakat çoğu insan bulkı ne bulursam yiyeyim şeklinde düşünüyor. onun için yediğin şeylere özellikle dikkat etmek gerek. günlük almamız kaloriyi artırırken bunu proteinle artırmak daha mantıklı hareket olacaktır. kardiyo neden yapılır: iki nedeni var, birincisi kalori açığı oluşturarak yağ yakımını hızlandırmak , ikincisi ise vücudun genel kondisyonunu yüksek tutarak sağlıklı bir insan olmak.

10. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    ben nediyorum yukarıda :) besleme ile yağ yakılır yazmışım bak;):)

11. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    dünkü mesajımı tamamlayamamıştım. şimdi tamamlayayım. kardiyoyu her sporcu yapmalıdır diyorum ben. özellikle vücut geliştirme yapanlar kardiyoyu es geçmemeli. hiç olmazsa bile haftada 1 kere yapmalı. kondisyonunuzu artıracağın dolayı ağırlık antrenmanlarına ciddi fayda sağlayacaktır. ayrıca nefes performansı nedir ? bunu bi açıklar mısın ? nefesini açıp ney mi üfleyecek vatandaş.

12. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    nefes performansı şudur sen daha iyi nefes lırsan antrenmanın daha iyi geçer oksijen ve vg diye yazılar okuyabilirsin koşma konusunda haklısın bir nevi ama aşırı kardio zarardır eyerki 10 dk hitt vs diyorsan tmm ama eyer kişi göğüs çalışıpta koşarsa kan bacakta birikir ama adam göğüs çalıştı beslenmesi zorlaşır ıyor hocam bana bunu der ayrı bir gün koş der ben koşmayı sevmiyorum zaten bizim makineler kötü koşarken sallanıyor sanki kırılıcak

13. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    önemli olan nefesi açmak değil , nefesi nasıl kullandığını bilmek. çoğu vücut geliştirmeci nefes alıp vermesini bilmiyor. ben sürekli kardiyo yapsın demiyorum zaten. haftada bir iki kez yapılabilir. HIIT iyi hoş ama maalesef o da her bünyede gitmiyor.

Sayfayı Paylaş