Sizce doğru mu besleniyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Dreamer82 tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Dreamer82

Dreamer82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birkaç gün evvel vücut çalışmaya başladım. bench_O

Sabahları: 2 haşlanmış yumurta, beyaz peynir, salatalık, ceviz, muz, ve süt.

Öğlen: Sade makarna, Ton balığı, konserve barbunya.

Akşam: 6-6.5 gibi Izgara tavuk göğüs, bir-bir buçuk saat sonra yoğurt.

2. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    genel olarak doğru ama kilonu,boyunu ve hedefini detaylıca yazarsan yardımcı olabiliriz

Dreamer82 bunu beğendi.
  3. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Sabah kahlavtıdaki yumurta sayısını 3'e çıkar beyaz peynir yerine lor peyniri tüket gece yatmadan öncede gene lor peyniri tüket kasein görevi görmesi adına ek olarak bu sporla uğralan insanların 3 öğünden fazlasını tüketmesi gerekir ben 5-6 öğün tüketiyorum günde şahsen ara öğünler olmalı mutlaka ara öğünlerde tuzsuz badem fındık gibi şeyler tüketebilirsin ya da 100 gr lor yiyebilirsin ama mutlaka ara öğün olmalı.

Dreamer82 bunu beğendi.
  4. Dreamer82

Dreamer82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    KG 87
    Boy 186

Hedefim fit bir vücuda sahip olmak, aşırı gelişmiş bir vücut istemiyorum.
    Thomas Jane'nin vücudu kadar yapsam kafi.

Yumurta sarısını yememin bir sakıncası var mı? A101'den bandrollü bir yumurta alıyorum, içinde Omega varmış.
    Barbunyayı çok seviyorum, yemem sorun olmaz umarım.

Tükettiğim tüm ürünleri ligth almam zorunlu mu? örneğin süt, ve yoğurt.

Spor yaptığım salon da Nutrimax L-Carnitine(500ml şişesi 4TL tadı Powerade gibi) satılıyor, spor öncesi yağ yakmaya yarıyormuş. gerçekten işe yarar mı?
    Çünkü GNC'de ufacık L-Carnitine tüpü 9TL'ydi, bu biraz kafamı karıştırdı.

İlk defa bu sporla uğraşıyorum, umarım sorularım saçma gelmiyordur kusura bakmayın.

Son düzenleme: 12 Temmuz 2013
  5. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Thomas Jane yada Brad Pitt kadar olsam deme dalga geçerler :) Onlar kadar olmak çok kolay değil zaten merak etme. Tükettiğin ürünleri bol miktarda alacağın için light olmasında fayda var. Daha az yağ alırsın. Ayrıca kilonx 2 gram protein kilonx 3-4 gram karbonhidrat şeklinde beslen. Yani kilo gram başına 2 gram protein al. 70 kiloysan 140 gram protein al günde. Fakat proteini bu kadar fazla alamıyorsan kilo başına 1.5 katı gibi bir oranada düşürebilirsin.

Dreamer82 bunu beğendi.
  6. Dreamer82

Dreamer82 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok tabiki kolay olmadığını biliyorum, hedefim sorulduğu için öyle cevap verdim.

7. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    light ürünler tüketmen gerekir.Çünkü günde 6 öğün besleneceksin ve az yağ alman gerekli.Gerekli proteinini ve doymuş yağını alırsan iyi bir vücüdun olur zamanla.ben 7 aydır vücut geliştiriyordum bundan öncede spor geçmişim vardı beslenmeyle ilgili bilgiye sahibim az çok.benim beslenme şekli şu şekilde ( kilo 78 boy 183cm ) ;

sabah 4 yumurta akı,süt,muz blenderda karıştırıp içiyorum.(yumurtalar haşlanmış olarak)
    ara öğün badem,fındık,ceviz kombinesi
    öğle brokoli yanında 50 gr yoğurt
    ara öğün ( spordan en az 1 saat önce ) 150 gr yulaf ezmesi
    akşam (spordan sonra ) yağsız tuzsuz 200 gr tavuk göğsü büyük bir salata ya da lor peyniri kombinesi
    yatmadan 30 dk öncede iki bardak süt içip yatıyorum
    beslenme düzenim bu şekilde ve six pack çıkarmak için birebir diyebilirim.Ayrıca hacimlenme konusundada yardımcı olan bir beslenme olduğunu düşünüyorum.herkese iyi sporlar :)

Dreamer82 bunu beğendi.
  8. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel tespit tebrikler...ara öğün şart ama çeşitlilik te şart. mesela her gün ara öğünde aynı şeyi tüketme. örnek verecek olursam ceviz,badem,fındık,fıstık,kabak çekirdeği,kiraz,üzüm,elma,armut,ananas,şeftali,kepekli ekmeğe tost,lor peyniri,ayran,light yoğurt,200 ml. süt vs. bunları ara öğünlerde tüketebilirsin.
    ana öğünlerde ise mutlaka sebze ve yeşillik bulundur. vermiş olduğun liste berbat söylemeden geçemedim ama gerçek...sabah muz ve cevizi çıkart yerine 2 dilim çavdar ekmeği ekle. kiloluysan muz tüketme fazla...

Sayfayı Paylaş