Sizce doğru besleniyor muyum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tugaygs06 tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Merhaba arkadaşlar

Boyum 1.72
    Kilo 64.5

Sabah kahvaltısı:
    2-3 Adet yumurta bazen sarısınıda yiyorum. 10 15 adet yeşil siyah zeytin karışık. 2 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir. Biraz kaşar peyniri. 5 6 dilim salam. 1-2 bardak vişne suyu. (1 haftadır kullanmıyorum ama spordan önce ton balığıda yiyorum 80gr olanlardan)

Öğlen:
    3/1 paket makarna yağsız sadece domates soslu

Akşam üzeri:
    Genelde tavuk yemeye çalışıyorum fakat arada ev yemeği köfte de olabiliyor pilav da tüketmeye çalışıyorum. Yani ya şiş tavuk pilav yada ev yemeği ve 1 porsiyon pilav

Arada sırada Muz Elma fındık vs yerim denk geldikçe birde cocacola zero içiyorum 1 kutu en az 2 günde 1 içiyorum arada hergün içtiğimde olur zararı varmı?

Birde benim göbek ve gögüs bölgemde az biraz yağ var eritmek için bisiklet ve koşu yapıyorum sizce beslenme şeklim bu fazlalığı eritmek için yeterli mi?

Protein takviyesi almayı şu an için düşünmüyorum 1 ay sonra belki

Protein bakımından yediklerim yeterlimidir yoksa süt yoğurt vs. eklemelimiyim beslenmeme?

Vişne suyu biraz şekerli acaba bırakmalımıyım?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sürekli yapılan hatayı bir kez de sen yaptığın için beslenmenin doğru mu yanlış mı olduğunu bilemeyiz. Ne yediğini yazmışsın, miktarlarını yazmamışsın, haliyle günde kaç kalori aldığını bilmiyoruz, ne kadar protein aldığını da bilmiyoruz. Amacın yağ yakımıysa günlük ihtiyacından düşük kalori alman lazım. Kalori kısıtlaması yapmazsan koşu yapıp bisiklet sürdün diye yağ yakamazsın.

Tek söyleyeceğim salam, sosis gibi işlenmiş et ürünlerini yemek sağlığına zararlı, yıllar içinde kanser riskini arttırdığına dair yeterince araştırma mevcut, özellikle kolon kanseri.

3. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Öğrenciyim yediğim şeyler genelde aynı porsiyonlarıda akşam 1 porsiyon ev yemeği yada tavuk şiş yiyorum 100 gr civarı tavuk olur genelde 1 porsiyon da pilav benim yağ yakıp kas kütlesi kazanmam lazım ne yemeli ne yememeli onu bulaya calışıyorum cevabın için teşekkürler

Sayfayı Paylaş