sizce bu yeterli bir program mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve canadianfb tarafından 15 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba yaklaşık bir yıldır body building yapıyorum ancak bir iki kere bir aylık aralar verdim..oldukça fit bir vücudum var,bodybuilding altyapım da kesinlikle var ancak yeni yazıldığım spor salonundaki hocadan bana program yazmasını istedim,kendisine haftada 3 gün, bazı zmanlar 4 gün gelebileceğimi söylememe rağmen şöyle bir program yazmış..

1.Gün GÖĞÜS
    BenchPress 12-10-8-6
    BenchFly 4x8
    BICEPS
    Barbell Curl 10-8-6-6
    Cont.Dumbell Curl 4x8
    BACAK
    Leg Extension 3x10
    Leg Curl 3x10

2.Gün OMUZ
    Shoulder Press 12-10-8-6
    Lateral 4x10
    KANAT
    Pull Down 12-10-8-6
    Tek Dumbell Raising 4x10
    TRICEPS
    Triceps Pushdown 4x8
    Lying Triceps 10-8-6-6

Hergün MİDE BEL (hepsi 4xMax.)
    Sit-Up
    Crunch
    Leg raise
    Hyperextension

+15dk kardio (hergün)

Sizce bu nasıl bir program ? Ben çok yetersiz buldum şahsen çünkü kendisine gerçekten yoğun bir program istediğimi söylemiştim.Salonda herkese yazdığı fix programlardan biri gibime geliyor..Bu program yazma olayın bence daha dikkatli ve özenli yapılması gereken birşey.Benim vücudumun neresi eksik neresi fazla bilmeden,üst vücudu çıplak görmeden program yazılmaz bence.. Büyümek istediğimi söylememe rağmen BenchFly yazmış ama bench fly kası büyütmekten ziyade şekle sokan bir hareket ancak benim göğsüm zaten yeteri kadar şekilli..Ben adama söylemesem bunda üst göğüsü çalıştıracak bir hareket yok diye söylemeyecekti incline yap diye.Ayrıca 3 gün istediğimi söylememe rağmen 2 gün yazmış..

Sormak istediğim birşey daha var ben bu salona yazılalı bir ay kadar oldu ve bu bir ay süresinde haftada 3-4 gün total body workout yaptım yani günlere bölmedim çalışmamı ve gerçekten çok rahat farkedilecek derecede büyüdüm.Antrenman programını günlere bölmek şartmıdır?Sonuçta total body workout diye bir kavram da var..??

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Basliginizi tasidim, antreman bolumu egsersizlerin bulundugu listeden daha dogru bir secim olur.

bonatschi, saydam ve MT bunu beğendi.
  3. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    yok mu yorum yapacak kimse bu programa?

4. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    bence bacakla tricepsin yerlerini değiştir. bacak hareketlerine mutlaka squat ekle. sırt için dumbbell rowing yerine barbell bent over row ekle. ayrıca hergün kardio çalışmak doğru değil. ağırlık antrenmanlarının olmadığı günler yapman daha doğru olur bence.

5. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    1 yıllık adama yazılması gereken programa pek benzemiyor. Bence forumdan yardım alarak oluştur programını veya kendin yaz. Bacakta ne Squat var, ne Leg Press var, ne de Calf var. Göğüs'te sadece bir tane Compound hareket var. Sırt hareketlerinde Rowing yok. Omuz desen, o da çok hafif.
    Ara verip de yeni mi başlıyorsun? Yoksa devam ederken yeni bir program mı istedin hocandan? Ben hiç beğenmedim.

6. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    1 yıllık bir temelin olduğuna göre artık günlere bölerek çalışman daha mantıklı..bu şekilde hem ağırlıkları daha kısa zamanda arttırırsın hemde ant. süren kısalır ayrıca kaslara dinlenmesi içinde fırsat tanırsın..3 veya 4 günlük program alternatifleri oldukça fazla..
    1-gögüs-biceps
    2-sırt-triceps
    3-omuz-bacak gibi..
    sadece fikir vermesi açısından..haftada 3 gün giderken bunu uyguluyordum

7. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası hiçbir hoca 1 yıllık sporcuya böyle bir program yazmaz. Belirli eksikler saptamış olabilir sende.

8. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler cevaplar için..böyle bir program yazmasını ben kendisinin çok iyi bir hoca olmamasına bağlıyorum

9. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    azazel ara verip de başlamıyorum.bunu hocaya da söylemiştim zaten, kendisine özellikle yoğun bir program istediğimi söylememe rağmen bunları yazması çok garip..ya bilgisiz ya da üşengeçlik yapmış az bişey kafasını yormak istememiş..triceps için paralel dips yapmayı sevdiğimi söyleyince bana o hareketin nasıl oluyorsa artık tricepsle alakası olmadığını onun bir göğüs hareketi olduğunu, paralel dips ile triceps i çalıştırmanın zor olduğunu söyledi !!

bir sorum olucak; günlere böldüğüm vakit sizce o gün çalışmam gereken bölgeyi geliştiren kaç hareket yapmak en uygunudur?yani bir sürü farklı hareketle o bölgeyi her açıdan yormak daha mı faydalıdır gelişim için?

Sayfayı Paylaş