Sizce bu şekilde kilo almak doğru mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HushMoney tarafından 18 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese iyi akşamlar dilerim:)

Bilgili ve tecrübeli arkadaşlar yazarsa sevinirim çünkü bu konuda çok büyük sıkıntıya düştüm de diyebilirim..

Bu spora başlamadan önce 103'ten 77'ye düştüm bayağı yağ oranımı düşürdüm (Yakında kilo verme başlığımı da acacagim.)

Her neyse kilo verdikten sonra sarkma mı ne oldu bilemiyorum 4-5 aylık vg'ye gidiyorum 8 kilo aldım burda asla göbeğim felan olmadı yağ gibi şeylerde olmadı vücudumda fakat hocam ye hamur işi gibi şeyler sürekli ye diyor ne istersen bu doğru mu? Her istediğimi yersem yağlanmaz mıyım bu doğru mu sizce? Bi de hocamın dedigini yapmaya calistikca sanki göbeğim çıkıyor herkes kilo almışsın diyor ve belimin çevresinde yağ oluşuyor gibi tabi bunların hiç biri olmuyor anne baba arkadaş gibi birileri böyle diyor..

Sizin önerileriniz nedir?

2. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    merhabalar. kesinlikle hamur işi yemeyin, hocanizi dinlemeyin. komplex karbonhidrat (bulgur,patates,yulaf vs) ve kaliteli yaglar (kuruyemis, zeytinyagi) tuketerek kilo almaya çalışın

3. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Banada diyetisyen demisti ye puding borek acma corek ye bol bol demisti tabi dinlemedim bence sende oyle yap bulgur yulaf ve muz gibi meyvelerden şaşma. :)

4. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bende öyle düşünüyorum hocam ama bu dediğiniz şekildede yağlanma olur mu?
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ekim 2014 ---
    Sanırım kilo almak icin söylüyorlar ama sakıncalı bi durum:)

5. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    elbette yaglanma olacaktir sonucta kilo alacaksiniz ama minimumda tutmak icin gunluk ihtiyacinizdan 500 kalori fazla almaniz yeterli olacaktir

6. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Elbet caloriden 500 fazla almaliyiz kilo icin ama bu kebaplar pizzalardan olursa sonuc biraz sıkıntılı olabilir

Lorethlorien bunu beğendi.
  7. ST ANDREO

ST ANDREO Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kilo alma donemı bulk olarak gecıyor bb sporunda bu donemdekı asıl amac vucudumuzun kılo alması ve bunun kastan alınması yanı en dusuk yağlanma ile buyumuye calısma bu nedenle o dıyetıysen arkadas ve hocanın neye dayanarak sıze bunları onermıs gercekten muamma bence yapmanız gereken saglıklı ve bırazda yag oranı dusuk yıyeceklerle kılo almaya calısmak tabıkı vucudumuzun yağada ihtiyacı var bunuda kuruyemıslerden ve saf trans olmayan yaglardan karsılamak mumkundur umarım basarılı sekılde alırsınız kılonuzu ve kas kutlenızı arttrırırsınız.

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer vücut kompozisyonu açısından bakıyorsan olaya hamur işi yemekte herhangi bir sakınca yok. Ne kadar sağlıklı yapılıp yapılmadığı ayrı konu. Günlük ihtiyaçları karşılamak önemli. Günlük protein ve yağ ihtiyacını karşılayıp yeterli lif de alabiliyorsan , günlük vitamin-mineral ihtiyacı da karşılanıyorsa arada hamur işi yemekte herhangi bir sakınca yok. Hamur işlerinin sakıncası içeriğinde yeterli mikrobesin ve lif bulundurmaması, o yüzden bunları yediğiniz günde diğer öğünleri veya yanında yediklerinizi iyi seçmeniz lazım. Bunun dışında sorun yok.

Kimse sadece hamur işi, fast-food, kebap vs yediği için göbek yapmaz. Günlük kalori ihtiyacının 250-500 kadar değil de 1000 kalori üstünde beslenen göbek yapar. Günlük kalori ihtiyacının makul miktarda üzerinde yeneildiği zaman kas yapımı sürerken yağ depolaması minimum olur.

boksbody ve HushMoney bunu beğendi.
  9. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Az önce bir siteden kalori ihtiyacıma baktım 3.000 kalori diyor, bunun ne kadar üstünde kalori alirsam yağlanmam ne kadar alırsam yağlanırım?

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    şu kalori işine bir giremedim gitti
    evli olmak ve eşinin bol bol güzel yemek yapmas body ile bir arada gitmiyor :)

HushMoney, Hıfzullah ve egemennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş