Siz bu riski alır mıydınız?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Darksafir2 tarafından 2 Mart 2019 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Arkadaşlar göz kontrolüne gittim 7 , 50 ve 5 , 50 numara miyopum . Doktor miyoptan kaynaklı kornean ince ve boks yapamazsın çünkü yırtılır çünkü her darbe zarar verebilir dedi. Bende maçlara çıkmak isteyen biriyim bu riski göze alan milli sporcu ve şampiyon arkadaşım var o lens takarak dövüşüyor ve hergün benim alacağım darbenin 5 katını alıyor tabi ki de onu örnek almam yanlış ama ben hiç bu durumdan dolayı problem yaşayanı görmedim. Bi tarafım profilde şampiyon yazsa nolur diyor para desen kazanamıyoruz zaten. Bi tarafım maçlara çık işin aslı maça çıkmak bir hayalim resmen hayalini bırak diyorlar. Kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum ama galiba riske atmaya değmez sağlık sonuçta..

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Herhangi bir sporu profesyonel olarak yapıyorsan mutlaka alman gereken riskler var. Benzer durumda 1000 kişi vardır bişey olmaz, 1001. olarak sen aldığın ilk darbede yırtarsın. Ben olsam böyle bir risk almam. Dediğin gibi ucunda sağlık var. Diğer yandan hayalim demişsin ama daha yaşın genç, sağlığın yerinde olduğu sürece yeni hayaller kurabilirsin ama şansın kötü gidip görme yetinde kayıp yaşarsan ömürünün geri kalanı çok farklı geçer. Belki duymuşsundur İstanbulda "karanlıkta diyalog" adında bir müze yada sergi alanı var. İçerisi zifiri karanlık kesinlikle bir şey görmüyorsun. Kısa bir parkuru gözleri görmeyen bir rehber eşliğinde yürüyorsun. Kokular, rüzgar hissi, sıcaklık, küçük girintiler vs. Oraya girdiğimde görebilmenin ne kadar değerli olduğunu anladım. Bunu da bir tecrübe olarak aktarmak istedim.

Darksafir2, Güç aşkı ve Lie bunu beğendi.
  3. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Sağlığın değerini kaybetmeden anlayamazsın,onun için önünde engelin varsa hiç bulaşma.Ona birşey olmadı bana da olmaz deme.

Darksafir2 bunu beğendi.
  4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Kar zarar oranını hesaplaman lazım,ben de dövüşmeyi çok seviyorum ama senin yerinde olsam bırakırdım.
    Benim Türkiye Şampiyonu boksör bir arkadaşım vardı, işsizlikten ve parasızlıktan dolayı intihar girişiminde bulunmuştu.
    Yani, şampiyon da olsan dertler bitmiyor. Hele hele sağlığı riske atmaya değmez.

Başka spora yönel. Güreş yap mesela.

Darksafir2 bunu beğendi.
  5. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Yırtılacak olan benim korneam değil çok pis atar tutarım akıl veririm.

abseto bunu beğendi.
  6. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Evet tam dediğim buydu kendimi böyle avutuyorum benimde şampiyon arkadaşlarım var yetenekli ama bu sporda para bile yok sağlığımı riske atmama gerek yok diye düşünüyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mart 2019 ---
    O sergi alanına bende gidicem kesinlikle bu tecrübe görüp hayatımızı yönlendirebiliriz. Bu arada bu riski almayı bende düşünmüyorum şampiyon olsam paramı kazanıcam veya besyo kazanmak için milli takımına mı girmem gerek tabi ki de hayır. Çalışıp iyi biryerlere gelmeye çalışıcam. Bu konuyu da kendimi rahatlatmak ve örnekler bulmak için yazdım.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mart 2019 ---
    Salondaki abiler hep öyle diyor zaten dövüşüp napıcaksın yani para yok ün yok hiçbirşey yok anca dövüşüceksin bir ton eziyet kaldı ki bir risk alman gerekiyor tamamen saçmalık dediler.

7. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Güreş yap da boynun kırılsın tabi daha mantıklı :D Kardeşim bence stil değiştir o zaman yüzüne çok darbe almayacağın bir stil kullanabilirsin belki. Outbox (Muhammed Ali ve Naseem Hamed gibi darbe yemeden dövüşme odaklı genelde counter yumruk ile maç bitirirler) veya Mike Tyson gibi Peek-a-boo kullan salınım hızın artarsa kolay kolay suratına yumruk yemezsin. Ama yine de riskli para içinse bence uğraşma değmez ama boks aşığıyım diyorsan bilemiyorum...

8. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Benim tek çarem bu kaldı zaten kardeş ben besyo okucam istediğim ünivler özgeçmiş istiyor. Doktora gidicem ne diyo bakıcam ama lens alıp maça çıkıcam ne olursa olsun özgeçmiş yapmam lazım. Para için değil okula girmek için yumruklardan kaçmak için çok çalısıcam.

9. Paraklit

Paraklit Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Istanbul
    Ben de boks yapıyorum, bir de spor hekimine gözükmenizde fayda var.Para konusunda da Türkiye içinde değil ama uluslararası maçlarda güzel paralar var.Yeteneğiniz ne durumda bilemiyorum ama her şeyde olduğu gibi boksta da çalışmak yeteneği geliştirir, stil değiştir diyen arkadaş doğru söylemiş.Zaten iyi bir boksör iseniz özellikle Almanya sizi transfer etmek isteyecektir.Örnek ; Sinan Şamil Sam vs.

10. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum bu gözle profesyonellik felan zor ben şuan özgeçmiş toplamak adına maçlara çıkmak istiyorum çünkü besyoda istediğim okulda özgeçmiş istiyolar ben marmara da okumak istiyorum %70 özgeçmiş yani. Devlete özele full gittim sonuç hep aynı dediler kornean ince darbe kör eder vs. Antrenörüm abartıyolar diyor bilemiyorum, stil değiştirsem belki az yumruk alırım diye düşünüyorum son kez doktora gidicem bu tam teşekküllü devlet hastanelerine gitsem göz için ne yapmam lazım orda pek ilgilenmiyorlar.

11. Paraklit

Paraklit Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Istanbul
    Yukarıda da dediğim gibi spor hekimine gözükün.

Darksafir2 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş