sinirlerime hakim olamıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve steawart54 tarafından 31 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. steawart54

steawart54 Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    arsonist durduk yere sinirlenmiyorum tabii ki çoğu zaman da haklı oluyorum zaten ama verdiğim tepkilerin fazlalığından dolayı suçlu duruma düşüyorum. hem haklı olup hem gönul almaya çalışmak da ayrı bır stres zaten. haksız olduğum da oluyordur tabi ama problem yok yani bu konuda normal herkes gibiyim hatalı olduğumda da gider özür dilerim hiç gocunmam sıkıntı orda değil yani.
    şimdi mesela ablam birşeyin yerini sordu bu yazıyı yazarken yerını söyledım nerde bulamadım fılan dedi orlarda işte adam gıbı baksan bulursun diye sesimi yukselterek agresıf bır tavırla soyledım. en basıtınden bir örnek işte(söylediğim şeyin orda olduğunu bılıyorum ıyı baksa görur ama 2.defa sormasında nıye agresıf şekılde cevap veriyorum sorun da bu.

2. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    kulaktan dolma bilgilerle görüş belirtmemek gerekiyor....

sevgili arkadaşım o ilaçlar türlü türlüdür,

sakinleştirici olanda var olmayanda var,

sana verilecek olan sakinleştirici değil tedavi edici ilaçlardır,
    sakinleştiriciler anlıktır
    tedavi ediciler ise süreklidir..

beynindeki eksik olan hormonunu tamamlamak için verilir örneğin beyin seratonin hormonunu aktive edemiyorsa yeteri kadar , türlü türlü rahatsızlıkları sıkıntıları depresyonları sinirlilikleri beraberinde getirir daha bunun gibi bi çok ayrıntı var beyinde,

psikotik sorunu olan beyin kişideki soruna göre normal insana göre elinde olmadan 4 kat 5 kat daha hızlı düşünür ve düşündükleri bukadar fazla olduğu içinde kafada kurma yapmaya başlar yıllar önceki şeyler bile aklına gelmeye başlar, işte verilen ilaçlar hem bu aşırı hızlı düşünmeyi normal seviyeye çekmek hemde eksik olan hormonu tamamlamak için verlir, bir süre sonra vücut artık tekrar eksik olan kısmı kendi üretmeye başlar ve ilaç yavaş yavaş kesilir,

doğru doktor doğru teşhis doğru ilaç bunlar bir arada olduğunda konu çözülmüş olur...

konulacak teşhise göre ilaç yazılır, doktor hiç dinlemiyorda nedemek dinlemeden teşhis konmaz,
    senin gözlerine bakarak ilaç yazmıyor doktorlar...
    gidip görmeden sağdan soldan duyumlarla iş yaparsanız durumunuz günden güne artar bu esnadada benim durumum dönemsellik diyerek kendinizi kandırır durursunuz..

bazı şeylerde dışarıdan müdahale almak gerekir kendi başınıza baş edemeyeceğiniz durumlarda var bu hayatta,

sinirlilk agresiflik bi yerden sonra kronik hastalıktır bunun nedeni başka bir faktör yüzündendir işte doktor o faktorü blokladığında sende normal şekilde bu sinirlilikten yavaş yavaş kurtulmuş olursun...

işin içinde olan birisi olarak nacizane tavsiyemdir, günde kaç kişi görüyorum ben öyle bir bilsen...
    bi okadarda iyileşenler....

verilen ilaçlar durmun ağırlığına göre verilir, çok sersemletende var hiç sersemletmeyende, sana en ağırını yazacak hali yok şizofren değilsin sonuçta :)

aynı ilacın değişik versiyonları var herkese her ilaç aynı etkiyi yapmaz seni sersemleten başkasını sersemletmez bu yüzden ilacın etkisini doktora söylediğinizde duruma göre ilacı değiştirip bünyenizin verdiği tepkiye bakarak size daha uygun olanını verir, zaten ilaç 2 hafta içerisinde vücuda uyum sağlıyor,

okadar uzun yazdım düşün artık sağlığını nekadar düşünüyorum :)

Son düzenleme: 1 Haziran 2012
    steawart54 bunu beğendi.
  3. steawart54

steawart54 Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    nestor haklısın ben kesin doktora gitmeliyim şimdi netten biraz araştırma yaptım netleşti fikrim.

Bipolar bozukluk veya iki uçlu duygudurum bozukluğu, eskiden manik depresyon, manik atak veya manik depresif bozukluk olarak bilinen hastalıktır. Bipolar bozukluk, kişinin depresyon ve/veya mani, hipomani, ve/veya karışık durumlar geçirdiği duygudurum bozuklukları sınıfını tanımlayan tanısal kategoridir. Kişinin, depresif eğilimlerin yoğun yaşandığı dönemlerle, taşkınlık, coşkunluk olarak tanımlanabilecek mani dönemleri yaşadığı, bu bağlamda Bipolar Bozukluk ya da Manik Atak olarak tanımlanan bir rahatsızlıktır. DSM-IV adlı tanı ve istatistik kriteri ile teşhis konur. Bu hastalığın genelde yirmili yaşlarda ortaya çıktığı çeşitli kaynaklarda belirtilmektedir.

bu duygudurum bozukluğu var bende zaten direk bana uyuyor bu tanım. bazen bir melankoli hüzün hiçbirşeye istek kalmaması bazen de bir neşe bir hırs bu ve aşırı mutluluk bu döngu var bende surekli. ben bıle anlamıyorum kendımı şaşırıyorum bu git gele. ayrıca artan cinsel ilgi ve konsantrasyon kaybı da var. yani semptomları okuduktan sonra kesin olarak kararımı verdim doktora gideceğim. tam olarak senin dediğin olay da var ben de kafama çok fazla düşünce geliyor. ortadaki problemle alakalı birkaç kişinin farklı görüşü benim beynimde oluşuyor sanki. yasanmış bır olay aklıma gelip benı mutsuz edebılıyor, aynı olay baska bır zaman aklıma gelip yuzzumde tebessum yaratabılıyor bunun gibi.

4. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    belirtilerin çoğu birbirine benzer,

mesela adam üşütmüştür ciğerleri ağrıyordur nefes aldığında filan, netten araştırma yapar okur ciğerimde sıvı birikmesi var der,
    halbuki sadece üşütmştür,,

psikotik rahatsızlıkların çocuğunun belirtileri aynıdır tam tanıyı ancak doktor seninle konuştuktan sonra koyabilir muhtemelen depresyonda olabilir psikotik bozuklukta olabilir,
    basit bi ilaçla toparlarsın merak etme, yeterki sabırlı ol, eğer ilaç verirse doktor içmeye başladıktan 3 hafta sonra etkisini görmeye başlarsın ve yavaş yavaş seni toparlamaya başlar birden değil, o yüzden sabırlı ol..
    zaten kendin fark edersin gelişim'i

sonuçta tedavi gibi bir imkan var bunu kullanmak gerek ki yaşam kaliten artsın hem kendin hem çevre mutlu olsun

canınıda bişeye sıkma,

5. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Nestor sen bana mı dedin kulaktan dolma bilgi veriyor diye?Kim kulaktan kimi dolduruyor?7 senedir psikiyatrlara gidiyorum ben denemediğim ilac kalmadı klinikte de,doktorlarla da çok zaman geçirdim.Hasta olarak da arkadaş olarak da.Mesleğin bununla ilgili olsa da benim için farketmez yöntemleri biliyorum,hastalara nasıl yaklaşıldığını,gelen insanlara nasıl davranıldığını.

Nasıl bir tedavi ilacı vermeyi düşünüyorsun?Ne hormonu tamamlayacaksın?Söylediğin şeylerin psikoloji ile uzaktan yakından ilgisi yok.Beyindeki eksik hormonu nereden bileceksin?Adam sinirliyim dese kan testi mi isteyecek sanki doktorlar?Ayrıca bu adam hızlı düşünüyorsa süper zeka olması gerekmiyor mu?Çabuk sinirlenen diğer olayları da 4-5 kat hızlı çözüyor yani.İlacla bunu yavaşlatıp adamın ders çalışmasını ve geleceğini mi baltalayalım.Ayrıca dışardan bir hormon alındığı zaman vucud o hormonu kendi üretmeyi keser.Steroid etkisinden bunu bu sitedeki herkes biliyor.Vucudun bir hormonu üretmesini ilacla bıraktığı süre içerisinde başaramazsın anca tam tersini elde edersin.Öyle olsaydı ben manik depresif olarak bu hormonlardan mahrumum.Bana da bir tedavi çözerlerdi.Ne diye ben ömür boyu depakin alıyorum?Epilepsi ilacından bana ne dimi ama?Niye lityum tuzu lazım bana ömür boyu?O zaman bana da böyle bir sart koşulmazdı.
    Doğru doktor nerde,doğru teşhis nasıl konuluyor?steawart54 doktora gitsin,kan testini alsınlar,şu hormon eksik yerine koycaz vucud kendi üretcek desinler ben zaten destek olurum.Ama bu adam doktora gittiğinde biraz önce lustralle kanka olan doktor anti depresanı dayamasın?Çevrede herkes senin gibi anlatıyor tedaviyi ama ben böyle tedavi eden de olan da görmedim?Böyle bir şey varsa adama bari mekan öner.En yakın doktor canına da okuyabilir.Bana olanlardan örnek vermek istemiyorum.

Genel anlamdaki görüşümü söylersem burda psikolojik tedaviye karşı çıkmamın sebebi "doğal beslenme"nin yükseklere çıkarıldığı bir sitedeyiz.Kür yapmaya hatta suplement kullanımına bile sınır getirmeye çalışıyoruz.Besinleri bile rafine almamak önerimizken nasıl gelip de peynir ekmek gibi ilaç alınmasına müsade ediyoruz?İlaç firmaları ve doktorların kurduğu elit gurupların topluma bu ilaçların yararlı vitaminler olduğu kanısını aşıladığı için yediğini o kadar araştıran miller bunları gözü kapalı içiyor.Burda çok büyük bir sorun var.

Steawart54 son sözü sen söylersin sonuçta.Ben sana doktoru yasaklamıyorum.Ama sistem ile ilgili bilgilendiriyorum.Söylediklerim de kulaktan dolma değil bizzat kendim hastayım ve ömür boyu da bu teşhisle gezeceğim.Tecrübem çevreme ilaç yazarak,beyni uyuşmuş kişilerin iyişleştim feryatlarını dinleyerek kazanılmadı.Bizzat çeşit çeşit renkte ve dozda ilacı içerek ve hayatımı bunlarla şekillendirmeye çalışarak oluştu.İyi doktor ben bulamadım.Anlatılanları çevremde göremedim.Daha klasik yöntemlerle durumu çözdüm.Sinirliydim ortalığı kırıp döküyordum kendime de başkalarına da fiziksel zarar veriyordum.Düşündüm ettim,değişcem dedim,pişmanlıklarımı,acılarımı yaşadım.Kaybettiklerim beni değişime itti hatta bazı konularda da insanların istediği dışında değiştim kimsenin kuklası olmadım.Hayatıma yön verdim.Sakinleştirici hobiler seçtim,kendimi yargıladım,tarafsız bakmayı öğrendim,insanlara saygı duymayı olduğu gibi sevmeye çalışmayı,kırdığımın saniyesinde telafi etmeyi.Konuyu biraz yumuşatıp diyalog örneği verecem bir tane.

Geçen hastayım yerimden kalkacak halim yok.Annemden su istedim.

-Koskoca kadından su mu istiyorsun?Anneden su istenir mi?
    -Sen yaşlı,bastonlu,kemik erimeli ana imajında olsan istemem de hala kadınsın hizmet etmiyen mi?

Normalde ağır kızardım ama onun yerine annem genç göründüğüyle övünen biri,hala kendini orta yaş kadın gibi hissediyor ve ben bunu söyledikten sonra koşarak getirdi.Sinirlenmek yerine olayı düşünerek çözdüm.

Mesela ablamla da acayip kapışırdım şu an acayip derecede iyiyiz.Kabul ettim hassas konularını üstüne gitmiyorum ve ya umursamıyorum çıkışlarını.Sende kafasında bir kaç tahta eksik bulamıyor diye kabullenebilirsin.Yani ben olsam ulan amma salaksın derim bulup eline veririm.Sinirle ezmek yerine laf sokarım ama bunu öyle bir söylerim ki adam harbi salağım der güler geçer.

Sadece bir dene,tepkini öfke dışında çok daha tatmin edici yollarla belirtmenin o kadar çok yolu var ki.O ifadelerin ve tebessümle insanlara aklın hayalin almıyacak laflar söyleyebiliyorsun.

Bir örnek daha,çok erkekle birlikte olmuş bir kız arkadaşım arıyor.Ben sözlendim diyor.Benim tepki

-Ulan senin gibi kaltağı kim alır kızım ya?

Bunu o kadar doğal bir şekilde söylüyorum ki kız gülme krizine giriyor.O kadar çok yöntem ve bunun üzerine konuşulup düşünülcek bu kadar şey varken ilaça yüklenmek hemen bu konuların tartışılması beni çok üzüyor.Psikoloji bireyi sosyoloji toplumu kontrol etmek içindir diye bir laf var.Çoğu durumda gerçek.Bu kurumlar kar amacı ile toplumu oyuncak ettiler ve bu bir sorunmuş gibi algılanmıyor.Herkes fonksiyonalist,sistemin içinde kendine iyi bir yer etmenin verdiği üstün insan güveni ve kendinden emin bir tebessümle koltuklarını kabartarak doktoru ilacı havalara çıkarıyor.Bunları sorgulayın!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:33 ----------

İsabete bak.Birde manik depresif olduğunu düşünüyorsun.18 yaşından beri bu işin içindeyim bana sor istersen..Heyet Raporumu taratıyım isterseniz.Nestor da teşhisi koydu birazdan da reçete yazar heralde.

6. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Arnold'un çok sevdiğim lafı, araban BMW gibi bir şeyse zırt pırt yarışmaya kalkarasın ama Ferrari ya da Lamboghini kullananları ortalıkta 80-100 giderken görürsün. Bunu hem anılarını hem gençlere tavsiyelerini yazdığı Education of A Bodybuilder kitabında söylüyor, gençken çok kavgacıymış ama çalıştıkça ve kendine güveni arttıkça anlamsız tepkileri bırakmış. Bence konu egoyla ilgili, nasıl trafikte onlarca hayvana ders vermeye kalkıyoruz aynı öyle. Aslında hayvanı eğitmeye değil kendi üstünlüğümüzü(fırsatını bulmuşken) ispatlamaya çalışıyoruz. Yaşına göre normal bir durum, adı üstünde delikanlı. 40'ına gelmiş her anlaşmazlığa şiddet gösteren eşeklerden olmadığın sürece sorun yok, zaten o zamana da daha çok var.

rockybalboa7 ve steawart54 bunu beğendi.
  7. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    az sakin ne bu şiddet bu celal ? diğer arkadaşın agresifliğinden bahsederken siz bu tavırları sergiliyorsunuz ....

ben size bişey demedim ki, neden üstünüze alındınız ? başlığı açan arkadaşa söyledim oda zaten anlayışla karşıladı, haklılığımı dile getirdi,

lakin sizinde daha önce psikolojik sorunlarınızın olduğu görüldüğünden (tedavi gördüğünüzü siz söylediniz) üstünüze gelmeyeceğim,

muhtemelen yanlış teşhisler ve ilaçlarla dolu bir süreç geçirmişsiniz, örneğin bize gelen hastalarda bize gelmeden önce en az 3-5 yere gidenler tonlarca ilaç kullananlar var ama hep yanlış teşhisler konulmuş, örneğin eski doktoru tarafından depresyon tanısı konmuş bir kişinin bize geldikten sonra aslında depresyon değil demans yani ailzheimer olduğu ortaya çıkmıştır, yada yine depresyon konan kişilerin Post Concussion Syndrome yani kafatravması ve buna bağlı olarak demans olduğu ortaya çıkmıştır bu gibi durumlar oluyor malesef,
    doktora bağlı durumlar bunlar,

ayrıca tabiki her hasta %100 iyileşir diye bir kaide yok bazılarının semptomlarını kontrol altına alırsınız o şekilde ilaçla hayatına devam eder, örneğin aşırı şüpheciliği yaşam kalitesini düşürür bunu biraz normalleştirseniz eskiye nazaran daha iyi olur,

lakin bu başlığı açan arkadaşın öyle ileri bir sorunu yok doktor anlatacağı şeylerden teşhisi hemen koyacaktır ve tahminimce kolay atlatabileceği birşey,

buradaki alaycı tavrınızıda sizin durumunuza veriyorum, istediğinizi diyebilirsiniz, sizi üzecek veya kızdıracak şekilde bir cevap vermeyeceğim...

iyi niyetimle yardımcı olmaya çalışıyorum sert çıkacak ne var anlayamadım...
    muhtemelen beni yanlış anlamanızdan kaynaklandı...

8. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Sirtaki dinlerken bu konu gözüme çarptı sana hediyem olsun sinirlerin anlıkta olsa yatışacaktır :) sinirlendiğinde aç dinle derim :)

[YOUTUBE]dzlcxN0lxSo[/YOUTUBE]

steawart54 bunu beğendi.
  9. steawart54

steawart54 Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ikinizde burda beni önemseyip iyiliğim için yazılar yazıyorsunuz tavsiyelerde bulunuyorsunuz bunun için öncelikle ikinize de tekrar teşekkür ederim.

biriniz bu işin içinde, biriniz de bizzat bu sorunları yaşamış o yüzden söyledikleriniz önemli benim için.

NESTOR haklısın belirtiler birbirine benzeyebilir ben problemin ne olduğunu bılemem tabi ama artık bir problem olduğuna kesın olarak emın oldum o bakımdan soyledım. dediğin gibi ortada bir çözüm yolu varsa bunu en azından denemek lazım:)

arsonist

"Kız arkadaşım arada dayak yemekten hoşlanıyor.Bildiğin provoke ediyor aklın hayalin durur hoşuna gittiğini itiraf ediyor.Böyle manyaklar da var yani."

"Bir örnek daha,çok erkekle birlikte olmuş bir kız arkadaşım arıyor.Ben sözlendim diyor.Benim tepki

-Ulan senin gibi kaltağı kim alır kızım ya?"
    arsonist ne kız arkadaşının dayak yemekten hoşlanması, ne de sözlenmiş eski kız arkadaşının seni araması normal bence. senin şuan hayatın normal mutlusun çevrendekilerde mutlu belki ama bu senin çevrendekilerle de alakalı sen de sorun olmadığı anlamına gelmez.
    sen sendeki sorunu çevredekileri sana uygun seçerek, öfkeni başka şekillere sokarak gösterme yolunu seçmişsin. bu da bir çözüm olmuş senin adına ki mutluysan sorun yok.

ama ben bir kontrol çabası olmadan kendiliğinden verdiğim tepkilerin boyutunun normal olmasını istiyorum NORMAL olmak istiyorum. sinirlenince kendimi frenlemeyi sağlamaktan ziyade sinirlenmemenin yolunu arıyorum. yani sen yumruk atmak yerine öfkeni daha farklı biçimde gösterme yolunu tavsiye ediyorsun ben yumruk atacak kadar öfkelenmemek istiyorum.
    sen yine öfkelisin ama dışa vurumunu farklı yapıyorsun.

manik depresif olayına gelince açtım baktım netten ilk cümle;
    "Bipolar bozukluk veya iki uçlu duygudurum bozukluğu" tam olarak şu günlerde anlam veremediğim ruh halim bu. dünden bugüne hayatımda değişen birşey yok olay yok dün müthiş bir enerji ve yaşama isteği bugün bezginlik hayattan bıkkınlık...vardır veya yoktur ama durum bu. bu şartlarda öyle dusunmem normal değil mi sence?
    ki inş yoktur ben de kendimi ruh hastası olarak tanımlamaya meraklı değilim.

10. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Normallik göreceli ama emin ol manik depresif değilsin.Eğer öyle olsaydı basit olaylara tepkin daha da fazla olurdu.Lafla kalmayıp siddete yükselir manik depresif kendisine ve etrafina.Ayrıca öyleysen de ya torba ilaç seçersin ya da benim gibi normal olmayan başka yöntemlerle hayatını kurup mutlu olursun.Ben ikinci yolu seçtim.Eğer dediğin durum varsa o ilaçlarla sana kolay gelsin halüsinasyon kadar gösteriyorlar.

Editliyorum öyle de olabilirsin belki başlangıcıdır bu konuda konuşmak bana düşmez.Mutlaka psikiyatri kısmını da dene işin ama sana uymadığı çok yer olacak.NESTOR un dediği şekilde tedavilerin mümkün olmadığını düşünüyorum.Ama eğer öyle şeyler varsa mutlaka özelden paslaşın birisi yol yordam göstersin.Nestor sende yanlış tedavilere katılıyorsun.O zaman arkadaşı doğru yönlendirmek açısından bişeyler yapmalısın bence.Arka sokak doktoruna gitmesi durumunu bana benzetmesin tek derdim bu.Bir çok görüşüne katılmıyorum tutumunu da doğru bulmadım agresif olduğum bir yer de yok.Sorunumu belirttiğim için bu konuda üstüme yüklenmende psikoloji bilinci olan bir insanın yapmaması gereken kalleş bir davranıştı.SOnuçta manik depresif dengedeyken deli diyemezsin bende dengedeyim normal bir insandan farkım yok.Bu yüzden damgalamamanı ve bu konuda uslubuna dikkat etmeni öneririm.Ben espri tadında yaklaşırken sen problemlerim üzerinden beni yermeye çalışıyorsun.Hiç hoş değil.

Saygılar..

steawart54 bunu beğendi.
  11. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    torba ilaç vurgusu yanlış uygulamanın en büyük kanıtı, 100 hastanın 90 nına en fazla 2 ilaç verilir birincisi ana ilaçtır ikincisi ana ilacın yan etkisini keser,
    eğer birkaç haslalık birden varsa ozaman bu ilaç sayısı artabilir tabiki ama öyle torba torba değil...

halusnasyon yapacak derecede bir ilaç verilecek durumu yok bu arkadaşın, size yapılan (bence) yanlış uygulamaları tüm psikiyatriye mal etmenizde yanlış,
    bu arkadaşa ilaç verilse ilk gün en fazla çarpıntı yapar okadar belki o bile olmaz, sinirliliğe neden olan tanıda verilen ilaç genelde çok hafif olur, eğer çok daha büyük bir nedeni yoksa temelden...

psikiyatırlar sayesinde kaç hasta mutlu mesut olmuştur bir bilseniz, lakin yanlış teşhis ve yanlış ilaç kullanım nedeniyle tabi mutlu olamayanlarda vardır dünyanın heryerinde olduğu gibi...

çevremde ilaç kullanan çok hasta var ve halusnasyon görüyorum ilaçlar yüzünden diyen tek tük, onlarda aşırı hasta olanlar zaten, birden fazla tanısı olanlar,

ikinci yol üçüncü yol gibi kavramları bilimi denemeden seçmemeli kimse,
    öncelik tıbbi tanı ve tedavidir...

dediğim gibi doğru doktor doğru teşhis doğru ilaç,

bunların biri bile hatalıysa 10 torbada ilaç içseniz fayda etmez....

arsonist ve steawart54 bunu beğendi.
  12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bende de öfke kontrol sorunu vardı 8 aylık bir psikoterapi ve grup dersleri sonrası çözüldü sorun ilaç ise bunun için kullanmadım :)

tavsiyem bir uzmana gitmen sorun büyümeden :)

13. steawart54

steawart54 Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    kafamdaki izlenimin açısından senin geçmişte böyle bir sorunun olduğunu hiç tahmin edemezdim şaşırdım doğrusu baya iyi sonuç almışssın gibi:)

gidicem yakında doktora bakalım:)

rockybalboa7 ve Danny Boy bunu beğendi.
  14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Danny boy bende şaşırdım imkanı geniş genç yaşta çoğu şeyi yaşamış biri olarak seni sinir eden şey neydi özel değilse merak ettim açıkcası

steawart54 ve Danny Boy bunu beğendi.
  15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    doktorun dediğine göre yalnız yaşamamın verdiği stres ve kendimi yetersiz hissetmem nedne olmuş

öle ufak şeylere sinirleniyordum mesela atıyorum birisyle tartışıyorum şimdi olsa adam küfür etse tamam kardes kusura bakma hata bende der giderim o sıralar adam sesini yükseltse az bişey dalardım direk

16. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Benim torba dediğim mesela ben 5 sene epilepsi ilacı(depakin) kullanmak zorundayım.Epilepsinin de benimle bir alakası yok fakat ilaç iyi geliyor diye kakalanıyor.Harbiden torbam var toplu veriyorlar ilacı.
    Bipolar bozukluk-manik depresif hakkında pek bilginiz olmadığını düşünüyorum umarım yanılmıyorum.Seroquel en sık kullanılan ilaçtır.600mg kadar çıkartıyorlar ve ilk alıp da halüsinasyon görmeyen yok denecek kadar az yan etkilerinde belirtiliyor.Hatta daha ne korkunç şeyler yazıyor.
    Mutlu olan insanlar da var.Seroquel seven görmedim ama lustral manyağı dünyayı unutmuş depresif göbekli tipler çok gördüm.Ya da depakin bağımlısı insanlar da ilacı çok övüyor bir sürü başka dengesizlik yaratıyor bu ilaç.
    Doğru doktorlar varsa bile benim tedavim bu şekilde.Bunun dışında bir manik depresifle asla onu anlamak için konuşulmaz.Bu psikiyatri anlayışına ters zaten.Sadece hislerimi öğrenip ona göre ilaç dayarlar.
    Sistem çok doğru değil ki doktorlar doğru olsun.Bu açıkları reddetmek ve körü körüne zayıf,tarihçesi bu kadar basit olan bir dalına bağlanmayı anlamıyorum.Her şeyin çözümü gibi gösterilmesi,çoğu hatanın görmezden gelinmesi,bahsetttiğiniz mutlu olmuş hastalardan çok tedavi olamamış insanların arka planda kalması beni üzen bu durumlar.Onun dışında ne şahsınıza ne de düşüncelerinize karşı anlamsız bir tepkim ve agresifliğim yoktur.

Sayfayı Paylaş