Sinav cekmekle ilgili..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Morpheuss tarafından 8 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde merak ettiğim bir konu...

2. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Şınav çekmek için tasarlanmış basit aletler var ve oldukçada uygun fiyatlı. net ten araştırabilirsin, ve ellerin duruşu ve açısı ağırlığın farklı kas gruplarına binmesini sağlıyor.

3. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Şınav sayısını artırabilmek için bu harekette pasif çalışan kas gruplarını geliştirmemiz lazım. Ön kol, omuz ve üst sırt pasif olarak çalışırlar. Bu hareketi yaparken kesinlikle o bölgeleri hissetmesek ve o bölgeler gelişmese bile şınav sayısında rol oynuyorlar. Aktif olarak ta göğüs ve kol arkası çalışır.

8 tekrar kuvvet, 8-15 tekrara kadar şekil amaçlıdır. 15ten sonrası direnç idmanına girer.
    8 tekrarı geçemeyen birisi hergün şınav çekerek şınav sayısını arttıramaz. Tam tersine belirli bir süre şınavı terkederek önce aktif olarak çalışan göğüs ve tricepse, ardından pasif kas gruplarına yönelmelidir. Sonuçta vücut ağırlığının yaklaşık 3/4ü göğüslere biniyor. Hergün kendimizi zorlamak ters tepki yapıcaktır.

Dikkat etmemiz gereken noktalar önce hareketi her zamanki gibi yavaşça, nefes kontrolü yaparak uygulamak. İnerken nefes alıyor, yükselirken veryoruz(önemli).
    Kollar omuz genişliğinde açılmalı ve şınav türünün amacına uygun bir pozisyon alınmalı.

Morphling bunu beğendi.
  4. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Şnav'ın yararLarı :
    Vücut gelişiminde , yani ergenlik döneminde yapılırsa 10 aylık bench pressten daha çok göğsü şekillendirio. Bu demek deil ki normalde şekillendirmio.. Ama dikkat edin çocukken askeri okula hazırlananlar şnav flan çalışırlar , hepsinde göğüs şekillidir. Mesela ben küçükken abim askeri lise snavına hazırlanıodu o yüzden gaza geldim full mekik - şnav çalışmıştm. Sol göğsüm çok belli olmasa da sağ göğsümde alt göğüs tamamen oluşmuş durumda. Ayrıca şnav triceps - göğüs ve omuz geliştirir. En az omuz ama şnavı belli bi seviyede yapan herkesin omuzu sağlamdır. Tricepsi bellidir..

Zararları:
    Bana göre insanın içini sıkan bi hareket.. Çou kişi hareketi yanLş yapıo ama doru yapıorm dio. Maksat kafanın yere yakınlaşması deil göğsün yakınlaşması o yüzden kafa öne bakmalıdır. Bodye zıt olarak irileştirmez.. Bu kişiye göre iyi ve ya kötü olarak değişir.

5. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Ben burayı anlamadım. Tekrar açıklar mısınız?

bonatschi bunu beğendi.
  6. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Şınavla hacim kazanamazsınız diyor ve buda kişiye göre iyidir yada kötüdür.İri bir vücut yada ince bir vücut isteğine göre.Ben bu şekilde anladım.

yiğitcanharmancı bunu beğendi.
  7. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    100 şınava gelince yapılması kolay bir şey çünkü 2 ay önce şınav çalışmayı bıraktım en son çektiğim 50 idi geçen gün de bir çekeyim dedim yine 50. ama omuzlarından ertesi gün çatur çutur sesler geldi anlamadım
    -------------------------------------------------------------------
    7 sene önce sabahları 100 şınav 65 barfiks çeken tanıdığım var zorlasam baya çekerim diyordu

Sayfayı Paylaş