Sicaklarda Asiri Su Kaybi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve arnoldjr tarafından 15 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

1. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Fazla su kaybi ile olusan olumsuzluklar hakkinda bilgisi olan arkadaslarla paylasim icin actim bu konuyu..bugunlerde cok duyuyorum cunku,mide bulantisi bas donmesi ve bas agrisi...bunlarin nedeni su kaybi deniliyorda!

2. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    hocam ben Step kulanıyorum 1 litre suya karıştırıyorum anteraman da onu içiyorum şekersiz içinde oldukca vitamin ve minerallaer var tavsiye ederim ama bu türkiyede yok yurt dışı =)

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    su dısında su kaybı ıcın icetea ve ayran cok ii oluo ama ayranı ıdmandan once ıcmeyın

4. Guest

Guest Guest

yaz aylari su kaybini önlemek icin SU ICIN cümlesini herkes tarafindan duyuyoruz ve bu klasiklesen yaklasim üzerinde durmayacagim.
    en önemli unsuru atliyoruz.
    Yaz aylarinda vücut su kaybini terleyerek atmaktadir. Cogumuz asiri sicaklardan dolayi günde 1 litreden fazla su kaybina ugruiyoruz
    bu su kaybi esnasinda tuz kaybi da yasaniyor. Tuz kaybi idrardan degil sadece terlemekten ve bazi baska yönlerden kayip edilmektedir.
    Bunu önlemek icin neler yapmaliyiz?

Bunu önlemek icin gazoz ve sekerli icecekler icmek yanlis ve zararlida olabilir. en iyi yöntem tuzlu ayran icmektir. Ayran mideyi rahatlatir ve vücuttaki hareketi teskin eder. barindirdigi besin cetveli ile vücuda dinc ve saglik kazandirir. icindeki tuz miktari ilede vücut tuz kaybini karsilamis olur. Unutmaalim ki vücut tuz kayip ettikce halsizlesiriz ve bas agrilari meydana gelir. Yalniz tuz olayini da abartmamak lazim.

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    idmanlardan önce, yoğurt yemek faydalı olur mu? Ben idmanlardan önce bir kase yoğurt yiyip öyle gidiyorum. Bazen buna çilek karıştırıyorum vs.

6. Guest

Guest Guest

Yogurdu idman öncesi yada sonrasi tüketebilirsin. Yogurt yavas dagilimi sergiler. Buna ragmen mideyi yormaz ve sindirimi de kolaylastirir.
    Ben antremandan 1 saat önce aldigin büyük bir ögün sonrasi yogurdu tüketmeni tavsiye ederim. Antremandan hemen önce tüketmenin bir faydasi olmayacaktir.

Sayfayı Paylaş