shoulder press machine kaç kg yapıyorsunuz ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Flexin tarafından 1 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Flexin

Flexin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Şu iki tarafına da plaka takılan makine, birbirinden bağımsız kolları olan. Vucut kilosu vb belirtirseniz sevinirim. Sohper muhabbet olsun iyi sporlar ;)
    70 kiloyum, max 45-45 takabiliyorum suanlık 6-7 tekrar. 5 set.

2. Kıbrıslı

Kıbrıslı Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    En çok zorlandığım makinedir shoulder press. Diğerlerinde sınırları zorladıkça arttırabiliyorum ama bu makine de 20+20 kg takınca 3*10 set ancak çıkıyor 25 yapsam tamamlayamam niye böyle anlamadım omuzlar çok mu zayıf nedir.

3. Flexin

Flexin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ne kadardır yapıyorsunuz sporu ona göre normal olabilir. 1 sene spor yaptıktan sonra 8-9 ay bıraktım sporu. 6 ay önce yeniden başladım ilk başladıgımda 20+20 takamıyordum şimdi 45+45 takıyorum. Zamanla yükselicektir. :bomb:

Kıbrıslı bunu beğendi.
  4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam yalnız onlar 45kg değil de lbs dir büyük ihtimal :)

33serkan33 bunu beğendi.
  5. Flexin

Flexin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hayır 2x20 lik plaka ve 5 kilo plaka takmaktayım 2 kolunada. Lbs (Pound) tan bahsetmiyorum.

6. Kıbrıslı

Kıbrıslı Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Çok da uzun zaman olmadı başlayalı 5. haftaya girdim :laughing: zamanla muhakkak artacaktır ama benim demek istediğim mesela seated horizontal pully denen makinede 60, 65 çok rahat yapmama rağmen bunda neden zorlanıyorum sırt kasları omuzlardan daha gelişmiş olduğundan mı acaba.

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam makineden kaynaklı ağırlıkta düşüş olabilir. Yanlış anlamayın her türlü güzel ağırlıktır da tek kolla 45kg kaldırmak ve bunu 70kg da yapmak yeni başlayan birisi için çok zor.

8. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Plakalar plastikten sanırım.

9. Flexin

Flexin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Normal dumbell shoulder press 32 kilo girebiliyorum, Makinede olunca denge için fazladan efor sarfetmiyosunuz, bu yüzden . Serbest agırlıkta 30+30 kilo omuz press atan birisi makinede bu ağırlıgı atabilir. Yeni başlayan birisi olarak görmeyin yaklaşık 2 senemi devirmek üzereyim. Aralıklarla da olsa.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Aralık 2019 ---
    Böyle boş yorum atacaksanız hiç atmayın burada fikir alışverişi yapmak için konu açtım. Bunun yerine kendi yaptığınız ağırlıkları paylaşmanız daha yararlı olucak forum adına. Normal dumbell shoulder press 32 kilo girebiliyorum, Makinede olunca denge için fazladan efor sarfetmiyosunuz.

10. mcagatay

mcagatay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Makinada aynı bench pressteki gibi kürek kemiklerini yaklaştırıp arch yapıyor musun diğer türlü eklemlere baskı yapıyor gibi geldi bana shoulder press makinası

Flexin bunu beğendi.
  11. Flexin

Flexin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben bir sorun yaşamadım, sırtınızın ve kalçanızın tamanen makine minderine değdiğine emin olun yeter.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Aralık 2019 ---
    Omuzda zamanla kilolarınız artacaktır, yapısı gereği çekişlerde ön kolda devrede bu yüzden sırtta daha ağır girmeniz normaldir. Meraklanmayın omuza odaklanın 2 omuz antremanında bir press kilolarınızı toplamda 2.5 kilo arttırmaya çalışın, faydasını görüceksiniz.

12. Kıbrıslı

Kıbrıslı Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Her gün full body çalışması yapıyordum bu hafta standart 3 güne başladım Pazartesi, Çarşamba ve Cuma olarak devam etmeyi ve tüm makinelerin kilolarını 5 artırmayı planlıyorum. Tavsiye için teşekkür ederim.

13. Crag

Crag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    110 kg son set 3 tekrar yapıyorum piramit şeklinde.

14. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Hayatımda bu makine kadar garip bir şey görmedim, 2 Salonda denedim bu makineyi biri plakalı biri plakasızdı, plakasızda toplam 70kg 8 tekrar yaparken, plakalı da toplam 55 x 8 yapıyordum. Başka bir salonda başka bir makinede daha farklı olur sanırım çok dengesiz bir şey :D

Sayfayı Paylaş