Shoulder Prees (D) hareketinin boy uzamasına etkisi.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cLevo tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cLevo

cLevo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu akşam tam hereketi bitirdiğimde oradaki bir hoca geldi "alttan ve üstten olan pressleri yapma (leg p vb.) shoulder press yerine yana açış veya öne açış yap" dedi.Boy uzamasını etkiler eklemlere olan baskıdan falan dedi.Normalde bu konuda baya hassasım araştırmıştım da hangi hareketler zararlı diye.Benim de aklıma takıldı sizce ne kadar mantıklı?Aklıma takıldı da

Hareketi oturarak yapıyorum.

96lıyım (16bitmiş oluyor 17 diyelim) boy 170 171 falan.3 aydır fitness yapıyorum.Gelişim baya iyi.

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Hocana selamlar , istediğin hareketi istediğin şekilde ister alttan ister üstten ister yandan istersen de havada yapabilirsin hicbir şey boy uzamasini doğrudan etkileyemez . Gönül rahatlığıyla istediğni hareketleri yapabilirsin , korkman gereken şey erken yaşta fıtığa veyahut diğer omurga rahatsızlıklarına yakalanmamak olmalı boy korkusu olmamalı.

cLevo bunu beğendi.
  3. cLevo

cLevo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilmiyorum ya öyle diyince aklıma takıldı benim.Antreman sonrası gerinmeleri yapıyorum bacaklarımı belimi esnetiyorum.Aslında omzumu en iyi çalıştıran hareket o pek bırakasım da yok :D

4. cLevo

cLevo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz daha görüş alsam fena olmaz

5. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum fitness gelişim sürecinde olan gençlerde boy uzamasına yardımcı olur istediğin hareketi yap ama omurganı çok zorlayacak hareketlerde bulunma spordan önce ve sonra barfiks çek max. :)

6. cLevo

cLevo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet beni 3 ay sonra gören arkadaşlarım da boyun uzamış vücut da baya yakışmış dediler.Yine de sorayım dedim zaten oradaki hocaların hepsi pek anlamıyor bu işlerden. :)

Barfiks demirine asılıp ant. sonrası gerinmeleri de yapıyorum.

Son düzenleme: 17 Eylül 2012

Sayfayı Paylaş