setten önce gövdeyi dogru konuma alamıyorsun?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cem sportx tarafından 5 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cem sportx

cem sportx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar flex dergisinde ünlü bir vücut gelistirmeci gögüs calısırken yapılan bir kac hatadan bahsetmis.su bölümü ben tam olarak anlayamadım.

alıntı '' setten önce gövdeyi dogru konuma almak gögsü tam randımanlı calıstırmak için kesinlikle dikkat edilmesi gerek.press veya fly setlerine baslamadan omuzlarınızı asagı silkip aynı anda sehpaya dogru geri itmeniz gerekiyor.İlaveten ,gögüs kafesinizi dik tutup belinizi hafifce cukurlastırmanız lazım.Gögüs liflerinizin gerektiği gibi uyarılıp büyümesini[ve de güclenmesini] istiyorsanız bu formu ilk tekrardan son tekrara kadar muhafaza ediniz.
    yani omuzları asagı silkmek ve aydı anda sehpaya dogru itmek ne demek istiyor.
    gögüs kafesinizi dik tutup belinizi cukurlastıramız lazım derken sehpaya elimize dumbelları alıp uzanırken ki konumdan mı bahsediyor?

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
  3. missfit

missfit Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    yotube'da berkay tütkkan'ın bench press ile ilgili bir videosunda omuzların konumu ile ilgili açıklayıcı bir anlatim var. Videonun 50. Saniyesinde onuzlarin konumuyla ilgili bilgi veriyor. Umarim yardimci olur. Iyi seyriler
    Link :

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. missfit

missfit Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bel çukurlaştırma dediği olay da bu [​IMG]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. cem sportx

cem sportx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tamam arkadaşlar anladım.asagı silkmek olayı sanırsam berkay anlatmıs.omuzların geride olması anlamında tamamdır.tesekkürler yardımlarınız için.peki cukurlastırma olayı bench veya dumbell press olsun agırlıgı kaldırırken mi yoksa indirirken mi yapıyoruz.

Sayfayı Paylaş