Setlerin ilk hareketinde zorlanma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CursedChico tarafından 23 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. CursedChico

CursedChico Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Yer:
    Istanbul
    Mesela konsantrasyon yapıyorum diyelim. 4x10 yapıyorum. Bu 4 setin, ilk hareketlerinde yani 10 tekrarın ilk tekrarında biraz zorlanma oluyor, bazen diğer kolumla destek alıyorum ama 2 3 4te alışıyor rahatlıyor. Kayıyor gidiyor yani.

30 saniye 1 dakika arası set araları var. Isınmayı da iyi şekilde yaptığmı düşünüyoruym. SOrun ne olabilir?

2. TrPasha

TrPasha Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Nedenini Bilemiyorum Fakat Ben Hareketlere Başlarken Mesela 30Kg Kaldırdıgım Harekette 20Kg İle Tek Set 8-10 tekrar yapıyorum Sonra 30KG Mi Alıp Başlıyorum.. Belki Faydası Olur Dene İstersen..
    Ek Olarak Dinlenme Süren 30-45 sn. Olsun 1 Dk Dinlenme Yapmamaya Çalış Fazla Yorulmadıkca.

3. MobLife34

MobLife34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul,Bursa
    Isınma seti yapmalısın her zaman dostum. Mesela Bench press yapıyorsun. ilk önce bar ile 1 ısınma seti yap. Sonra normal setlere geç.

4. CursedChico

CursedChico Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Yer:
    Istanbul
    Yapıyorum ısınmayı. Hatta bazen ısınmayı, max %30 sonra max%60 sonra max%130 bile yapıyorum ki alışsın diye ama dün bacakta bile böyle oldu.

Sayfayı Paylaş