setler ve ağırlıklar hakkında bir kaç soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve serrez01 tarafından 7 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. serrez01

serrez01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben sercan forumda yeniyim ve yurtdışından giriyorum.öncelikle herkese viyanadan kocaman selamlar :)

bn 5 ay önce vg'ye başladım. 1ay vg 1 ay mola 1 ay vg 1 ay mola (1 ay vg bu haziran)..bu ayın başında 1kutu protein tozu aldım(weider whey)
    her sabah 2 tam yumurta 1litre light süt.
    öğlen çorba veya light sütlü hazır tatlılar(puding sütlaç vb)
    akşamda 3kaşık proteini 300ml suyla çalkalayıp içiyorum.
    haftada 1 ödül olarak fastfood yiyorum.
    vg'ye başlamadan önce kilom 95ti şimdi 85oldum.boyum 1.72
    üstatlara danışmak istediğim konu şu beslenmem yeterli mi?
    bide şunları merak ediyorum foruma yeni üye oldum eğer görmediysem affınıza sığınıyorum hemen azarlamayın :p
    4x15 i yağ yakmak için kullanıyodum
    4x8 i şişirmek için yapıcakmışım dediler
    bide piramit diyosunuz sanırım (4set 15-12-10-8tekrar) ben böyle yapıyorum
    piramit ne işe yarıyo?
    setler ve tekrarlar hakkında bilgilendirebilirmisiniz bni
    bni bilgilendirirseniz ve bi yol gösterirseniz çok sevinirim iyi forumlar bench_O

2. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    setler ve tekrarlar hakkında çok set az ağırlık yağ yakıma yardımcı olur çok ağırlık az set ise gelişmeye hacimlenmene yardımcı olur. diğerlerini salondaki hocana yada yaptığın hareketlere göre kendin belirleyebilirsin. forumda antrenman prograöları dolu kaynıyor. fakat beslenmen eğer sadece bundan ibaret ise çok saçma olmuş. verdiğin kilolardan dolu kasın da gitmiştir. bu beslenme ile istediğin vücuta sahip olamassın zayıflarsın ama yarın bir gün sarkmalar neden oldu diye de başlık açabilirsin.

protein ağırlıklı bir diyet listesi hazırlaman gerekecek ve de bu kilon ile boyun ile alakalı olduğu için en iyi bu konuyu diyetisyen bilir eğer varsa imkanın diyetisyen eşliğinde istediğin vücuta yönelik bir beslenme programı oluşturabilirsin

serrez01 bunu beğendi.
  3. serrez01

serrez01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    antreman programı istiyorum demedim dikkatli okursan ney ne işe yarıyo diye sordum ve özelliklede piramidi sordum..ayrıca biyolojik olarak şu koşullarda kas kaybetmem.çok fazla vücutta yağım var.vücuda protein almasam dahi vücut protein depolarını korumaya alır enerji için yağlara saldırır.ha vücudumda yağ olmazsa dediğin doğru kas kaybederim.yüksek dozda protein almıyorum yüksek ağırlıklarda kaldırmıyorum amacım şuan vücudu şekillendirmek ve yağlardan kurtulmak daha 70-75kiloya kadar yolum var.

4. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba serrez01,

Forumda arama yapmadan bu başlığı yazdığın açıkça ortada. Bu spor bilgi ve sabır sporudur.
    Bilgiyi kolay yoldan elde etmek yerine, araştırarak bulmaya çalışırsan, yeni şeylerde öğrenirsin.

Örneğin: Arama kısmına "piramit" yazıp konu başlıklarını seçerek yapacağın bir aramada karşına tam 17 başlık çıkacaktır.

Örnek 2: Kategoriler içerisindeki önemli başlıklar Yeni başlayanlar için beslenme tekniği

Kolay gelsin...

serrez01 bunu beğendi.
  5. serrez01

serrez01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arama bölümü olduğunu bile bilmiyodum bakayım bulabilirim inş.yeni başlayanlar için beslenme tekniği linkin kilo almaya yönelik buarada...

Son düzenleme: 7 Haziran 2011

Sayfayı Paylaş